שתף קטע נבחר

אתגר אינתיפאדת הקמפוסים בחו"ל

הכירו את האינתיפאדה החדשה. לא תשמעו עליה במבזק הבא. היא סוחפת וייעודה אחד: חיסולה של ישראל כמדינה יהודית

הם נפגשים בקבוצות קטנות בקמפוסים. ממומנים בכסף זר. מבינים שבדרך זו הם משפיעים הרבה יותר מכל אלימות פיזית שיפעילו. הם משכנעים צעירים, בונים דעת קהל, צעד אחר צעד הם משתלטים על הנהגות אגודות וארגוני סטודנטים, פעילים פרו-פלסטינים חוברים לפעילי שמאל קיצוני לפעולות אקטיביסטיות נגד גורמים ישראלים. 

 

הכירו את האינתיפאדה החדשה. לא תשמעו עליה במבזק הבא, זו לא התקוממות בגבולות ישראל, היא גם מזמן כבר לא עוסקת רק בענייני התנחלויות, כיבוש והסכמי שלום. היא רחוקה מאיתנו, משפיעה, סוחפת, מדברת בשפה צעירה וחדשה וייעודה אחד: חיסולה של ישראל כמדינה יהודית.

 

עוד בערוץ הדעות של ynet:

ההספדים לסולודקין - שיא הצביעות  / אסתר הרצוג

שבע עצות זהב לשר החדש / גל אלון

 

גורמים אנטי-ישראליים הגיעו למסקנה שלשרוף דגל ישראל לא מצטלם טוב, קיצוני מדי, מעורר מחלוקת מדי, ברברי מדי. זה כבר לא עושה את העבודה, העולם השתנה. דרך טובה בהרבה היא לא לשרוף דגל, אלא רק את הרעיון הציוני.

 

בחודשים האחרונים זה עלה מדרגה. במערכת האוניברסיטאות של קליפורניה, באוניברסיטת סן-דייגו, בברוקלין קולג' בניו יורק, באוניברסיטת אוקספורד בבריטניה ובקמפוסים נוספים קוראים לחרמות, לביטול השקעות ולסנקציות נגד ישראל (או בראשי התיבות BDS). הם "מפוצצים" הרצאות של נציגים ישראלים, והכול כחלק מקמפיין רחב לדה-לגיטימציה לישראל.

 

לא. זה לא מקרי שחלק משמעותי בקמפיין הדה-לגיטימציה לישראל מתרחש בקמפוסים, הזירה נבחרה בקפידה. קמפוסים תמיד היוו כר נרחב להחלפת רעיונות, לפעילות לשינוי חברתי, לקריאה לרעיונות אוניברסליים. כי בקרב מוחות צעירים בני 18, הפתוחים לרעיונות חדשניים ומהפכניים - קל יותר לזרוע את זרע הפורענות. תוך עשור עלולים מיליוני צעירים משפיעים בממשל, כלכלה, אמנות, תרבות, משפט ומחקר - אלה שבמוחם נזרע הרעיון האנטי ישראלי - לאמץ את ההבנה שלישראל אין זכות קיום כמדינה יהודית. "למה בכלל יהודים צריכים מדינה?" הם יטילו ספק.

 

ואולי הסכנה הגדולה ביותר היא שההשפעה בקמפוס מחלחלת אט-אט, לא עוצרת, גם כשמדובר בסטודנט צעיר יהודי. מצער לגלות שלחלק גדול מהצעירים היהודים אין כיום את הכלים להתמודד עם האשמות והסתות קשות נגד המדינה שסבא קרא לה מדינת היהודים. ובכלל, איזה תמריץ יש לסטודנטית יהודית להתעמת עם הקולניים, המפגינים, מעוררי הפרובוקציות האנטי ישראליות בדשא של הקמפוס?

 

מי שמבטל את התופעה בהנפת יד ואומר "אה, זה בטל בשישים", מי שטוען "תמיד היתה אנטישמיות כזו או אחרת ובכל זאת, ראה לאן הגענו", ומי שחושב שברגע שייחתם פה הסכם שלום תיעלם התופעה מאליה - כדאי שיבין שזה לא ייעצר ולא ידעך. כדאי שיבחן את הגידול הבלתי נתפש במספר הקמפוסים בצפון אמריקה שמקיימים פעילות אנטי ישראלית משמעותית. כדאי שישאל עצמו כיצד קרה שתוך מספר שנים למעלה מ-50 קמפוסים מובילים בארה"ב מציינים שבוע "אפרטהייד ישראל" שכולו רווי שנאה, שקרים ואנטישמיות?

 

מדינת ישראל אינה יכולה ואינה צריכה להתמודד לבדה עם התופעה העולמית של הדה-לגיטימציה לישראל. צריך לקרוא למנהיגי העם היהודי: התעוררו. כל זה קורה בקמפוסים בערי מגוריכם, היכן שלומדים ילדיכם. התעוררו! כי כשקוראים להפסקת קיומה של ישראל כמדינה יהודית - הורסים במחי יד את הבית של העם היהודי. כי כשמלומדים מסבירים שבעידן הגלובליזציה והאוניברסליות ללא גבולות, אין צורך שליהודים תהיה את ישראל - נרמסות באחת אלפי שנות מורשת יהודית של גלות, געגוע, סבל ותקווה.

 

השעון היהודי הגדול מתקתק שוב. קמפיין הדה-לגיטימציה הוא קריאת השכמה למדינת ישראל וליהדות התפוצות. זהו צלצול מטריד ומאיים על ישראל, המונח לפתחה של הממשלה החדשה.

 

עו"ד צחי גבריאלי שימש כיועץ לראשי הממשלה בנימין נתניהו ואהוד אולמרט.

 

גולשים מוזמנים להציע טורים במייל הבא: opinions@y-i.co.il

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מיצג חומת ההפרדה באוניברסיטת קולומביה. ארכיון
צילום: גלעד שי
צילום: טלי דברת
צחי גבריאלי
צילום: טלי דברת
מומלצים