שתף קטע נבחר

המבקר שפירא התנצל בפני קודמו לינדנשטראוס

מבקר המדינה התנצל בפני קודמו, שעליו אמר בראיון ל"ידיעות אחרונות" כי הותיר אחריו "ירושה לא פשוטה". לינדנשטראוס קיבל את התנצלותו של שפירא: "היא נראית לי כנה, העניין סגור"

מבקר המדינה יוסף שפירא שלח היום (ה') לקודמו בתפקיד מיכה לינדנשטראוס מכתב, שבו התנצל על ראיון החג שנתן ל"ידיעות אחרונות" ושבו תקף את לינדנשטראוס על פועלו כמבקר המדינה. בראיון טען בין השאר שפירא כי לינדנשטראוס הותיר אחריו אדמה חרוכה.

 

שפירא כתב ללינדנשטראוס שהוא מתנצל וכי הוא מוקיר את תרומתו למוסד מבקר המדינה. לינדנשטראוס השיב לו כי ההתנצלות מתקבלת.

 

במכתבו כתב שפירא כי הוא חש שהדברים שאמר בכתבה וכך גם תגובתו של לינדנשטראוס חורגים מהיחסים התקינים ביניהם, וכי לא זו הייתה כוונתו. הוא ציין כי ישמח להיפגש עם לינדנשטראוס כדי לפרט את שנאמר וליישר את ההדורים. לינדנשטראוס ענה אף הוא בכתב לשפירא, וכתב: "ההתנצלות נראית לי כנה, ומשום כך החלטתי לקבלה ולראות את העניין כסגור".

 

מבקר המדינה יוסף שפירא (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
מבקר המדינה יוסף שפירא(צילום: גיל יוחנן)

 

בראיון למוסף החג של "ידיעות אחרונות" הבהיר שפירא שמה שהיה בשבע שנות כהונתו של לינדנשטראוס לא יהיה בתקופתו. "אני מתמודד עם ירושה לא פשוטה", אמר שפירא, "אנחנו מנסים לשקם עכשיו את מה שהיה פה. ההשקפות שלי שונות לחלוטין מאלה של קודמי. גם הגישה למהות התפקיד שונה. אתן לכם דוגמה: לינדנשטראוס העניק ראיון עיתונאי ראשון עוד לפני שנכנס לתפקיד. אני חיכיתי תשעה חודשים. הקורא יסיק את המסקנות".

 

לדברי שפירא באותו ראיון, "מישהו מהצד יכול היה לומר שמה שקיבלתי ממנו כירושה הוא אדמה חרוכה. אני לא אוהב את הביטוי הזה. בשבע השנים האחרונות היו כאן עשרה מנכ"לים וממלאי מקום מנכ"ל. נוצר חלל. היו כאן מחנאות ומריבות פנימיות בין החטיבות שהפריעו ביום-יום. היו עיכובים קשים מאוד בגיוס כוח אדם". הוא אמר כי בימיו של לינדנשטראוס "לא

היה כאן ניהול".

 

הוא הוסיף עוד: "לינדנשטראוס העניק לעצמו את החירות להיכנס לשדות שאני לא הייתי נכנס אליהם. אני לא הייתי פותח בחקירה על פרשת המשט הטורקי. בשביל מה מינו את ועדת טירקל? לשאלת מוכנות העורף למלחמת לבנון השנייה, שגם אותה חקר קודמי, הייתי נכנס משום שהביקורת נוגעת לאינטרס ציבורי רחב‭."‬

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לינדנשטראוס. קיבל את ההתנצלות
צילום: גיל יוחנן
מומלצים