שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  חשד: לא חיטא הכלים והדביק מטופלים ב-HIV

  רופא שיניים שטיפל באלפי חולי איידס ודלקת כבד, חשוד שהדביק מטופלים לאחר שלא ביצע חיטוי והשתמש במחטים מחולה לחולה. רשיונו של הרופא הושעה

  בהלה באוקלהומה: רשויות הבריאות שלחו ביממה האחרונה קריאה ל-7,000 מטופלים במרפאת שיניים מקומית לגשת לבדיקות דם ל- HIV ודלקת כבד נגיפית מסוג C (הפטיטיס), מחשש להדבקה. זאת לאחר שנמצא כי אחד המטופלים במרפאת השיניים של ד"ר וויין סקוט הרינגטון נדבק בשתי המחלות.

   

  עוד כתבות בערוץ הבריאות :

   

  ד"ר הרינגטון משמש רופא שיניים למעלה מ-35 שנים בטולסה. על פי הידוע עד כה, טיפל הרינגטון בן ה-64 בחולים רבים של מחלות זיהומיות שונות, ובהן איידס ודלקת כבד נגיפית.

   

  כלי העבודה של רופא השיניים צריכים לעבור חיטוי ראוי לפני כל מטופל (צילום: index open) (צילום: index open)
  כלי העבודה של רופא השיניים צריכים לעבור חיטוי ראוי לפני כל מטופל(צילום: index open)

   

  הפרשה נתגלתה כאמור, לאחר שאחד המטופלים במרפאת השיניים נבדק לאחרונה, ומבדיקות הדם עלה כי הוא נדבק בנגיף ה-HIV ובנגיף ההפטיטיס מסוג C, שניהם עוברים בנוזלי גוף ודרך דם.

    

  בדיקות שנערכו עד כה הראו כי במרפאת השיניים של ד"ר הרינגטון לא בוצע חיטוי כנדרש של הכלים הדנטליים וכי מכשיר ה"אוטוקלב" המשמש לחיטוי המכשירים, לא עבר בקורת או בדיקות.

   

  עוד התברר על פי חלק מהתלונות, כי נעשה שימוש חוזר במחטים בין מטופלים. בינתיים הושעה רשיונו של הרופא והוא נמצא בחקירה. במשרד רופא השיניים הראשי באוקלהומה כינו את המקרה "חסר תקדים בהיקפו" ומסר כי קיים חשש להדבקה של מטופלים נוספים שנקראו כאמור, לבדיקה בדחיפות. הרינגטון עצמו טרם הגיב להאשמות.

      

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים