שתף קטע נבחר

ירדן והפלסטינים חתמו על הסכם להגנה על י-ם

אבו מאזן ביקר בעמאן וחתם עם המלך עבדאללה על הסכם הגנה על ירושלים והמקומות הקדושים. שר ההקדשים הפלסטיני הסביר כי ההסכם מדגיש את תפקידה ההיסטורי של ירדן בשמירה על המקומות הקדושים ואת הריבונות הפלסטינית על שטחי הגדה ומזרח ירושלים

הנשיא הפלסטיני אבו מאזן חתם אתמול (א') בעמאן עם עבדאללה מלך ירדן על הסכם להגנה על ירושלים והמקומות הקדושים. החתימה על ההסכם בין השניים הייתה במסגרת ביקור בזק של אבו מאזן בירדן ובעקבות פגישתו עם המלך הירדני. בחלק שנגע בהסכם נכחו גם שר ההקדשים הפלסטיני מחמוד אל-הבאש ועמיתו הירדני מוחמד נוח אל-קדה.

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות

 

אל-הבאש הסביר כי מטרת ההסכם הינה לתאם את שיתוף הפעולה בין שני הצדדים במטרה לשמור ולתת חסות על מסגד אל-אקצה וכן על שאר המקומות הקדושים לאיסלאם ולנצרות בירושלים. הוא הוסיף כי ההסכם מדגיש את תפקידה ההיסטורי של ירדן בשמירה על המקומות הקדושים וכן את הריבונות הפלסטינית על שטחי הגדה המערבית ובכלל זה מזרח ירושלים.

 

החתימה על ההסכם, אתמול (Gettyimages) (Gettyimages)
החתימה על ההסכם, אתמול(Gettyimages)

 (Gettyimages) (Gettyimages)
(Gettyimages)

 

מסגד אל-אקצה (צילום: AFP) (צילום: AFP)
מסגד אל-אקצה(צילום: AFP)

 

ביקורו של אבו מאזן בירדן נגע גם בנושאים אחרים. הוא הגיע לממלכה באמצעות מסוק ירדני ונועד ביחידות עם המלך הירדני. דוברו של אבו מאזן, נביל אבו רודינה, אמר כי השניים שוחחו במהלך פגישתם על ההתפתחויות האחרונות ועל הגברת התיאום המשותף בין הפלסטינים לירדנים, בעיקר אחרי כינוסה של הליגה הערבית בשבוע שעבר וביקורו של הנשיא האמריקני ברק אובמה באזור.

 

אבו רודינה לא התייחס לעניין תהליך השלום, אך סביר שהשניים דנו גם בדרכים ובניסיונות האמריקנים והירדניים להשיב את ישראל והפלסטינים חזרה אל שולחן המשא ומתן.

 

בשבוע שעבר התקיימה בדוחא בירת קטאר פסגת הליגה הערבית. העניין המרכזי סביב הפסגה היה אמנם הנושא הסורי, אולם במהלכה התייחס אמיר קטאר, חאמד בן חליפה א-ת'אני, לסוגיה הפלסטינית שאותה הוא הגדיר כראשונה במעלה והכריז כי מדינתו תעניק סכום של רבע מיליארד דולר לקרן שתוקם כדי למנוע את ייהוד ירושלים ולתמוך בתושביה הערביים של מזרח העיר.

 

הוא אמר אז בנאומו כי "התקיפות של ישראל, ייהוד ירושלים, המשך הבנייה בהתנחלויות והשארת האסירים הפלסטינים בבתי הכלא בישראל גורמים רק למתיחות באזור ומציבים מכשולים בפני תהליך השלום המקרטע".

 

Read this article in English


פורסם לראשונה 31/03/2013 18:30

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
Gettyimages
נשיא הרשות אבו מאזן ומלך ירדן עבדאללה, אתמול
Gettyimages
מומלצים