שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  הרשות השנייה מציגה: הנחיות חדשות לריאליטי

  עם סיומה של פרשת הכדורים הפסכיאטריים של "האח הגדול", מפרסמת הרשות השנייה שורה של הנחיות ומגבלות להפקות ריאליטי. בין הדרישות: אנשי מקצוע חיצוניים ילוו את הליך המיון וצוות מקצועי יבצע הערכות בזמן אמת

  הנחיות ומגבלות חדשות של הרשות השנייה להפקות הריאליטי בישראל - זאת על רקע פרשת הכדורים הפסיכיאטריים של "האח הגדול", שנחשפה לראשונה ב"ידיעות אחרונות" והסתיימה לא מזמן בפשרת ענק.

   

  בעקבות האח הגדול: הנחיות חדשות לריאליטי 

   

  על פי ההנחיות החדשות, יהווה מעתה תקנון התוכנית חלק מהחוזה עם המשתתפים, והוא יפורסם באתר האינטרנט של הגוף המשדר. עוד נקבע כי כשירות המתמודדים במסגרת הליך המיון לתוכנית תיבחן על ידי אנשי מקצוע חיצוניים לצוות ההפקה. זו אף תספק למועמדים דף הסבר של המתווה הכללי של האירועים ושל המשימות הצפויים בתוכנית. בנוסף, במהלך צילומי התוכנית יפגשו מתמודדי התוכנית עם צוות מקצועי להערכת מצבם בזמן אמת, ובאופן שוטף. במקרה שנדרש טיפול רפואי, כל משתתף יהיה רשאי לבקש חוות דעת רפואית נוספת בכל שלב.

   

  עוד נקבע כי במשך כל שלבי ההפקה יהיה רופא או צוות רפואי, בהתאם לצורך. הרופא יהיה רשאי להורות על הפסקת השתתפותו של המתמודד והחלטתו תהיה סופית. במקרה של צורך במתן תרופות, הן יינתנו באריזתן המקורית, לרבות העלון המצורף, וימומנו על ידי ההפקה. הרופא המלווה עם הצוות הרפואי יהיו רשאים להחליט על מקום להמשך מעקב וטיפול לאחר גמר התוכנית, והמשתתף יוכל לקבל המשך טיפול מכל גורם אחר במימון חברת ההפקה.

   

  הדיון בכנסת בפרשת הכדורים הפסיכיאטרים. רן תלם ואלעד קופרמן (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
  הדיון בכנסת בפרשת הכדורים הפסיכיאטרים. רן תלם ואלעד קופרמן(צילום: גיל יוחנן)

   

  בנובמבר האחרון, התכנסה הרשות השנייה כדי לדון בכללים והנחיות לגופים המשדרים תוכניות ריאליטי, לאחר שקיבלה ממשרד הבריאות חוות דעת מקצועית בנושא. במסגרת הבדיקה שנערכה, נדרשה הזכיינית המשדרת את "האח הגדול", להעביר לרשות הבהרות לגבי בדיקת כשירותם של המתמודדים בתוכנית ואופן הטיפול הרפואי שקיבלו ויקבלו המתמודדים.

   

  כזכור, במרס 2012 פורסם ב"ידיעות אחרונות" ראיון עם מתמודד ה"אח הגדול" לשעבר, סער שיינפיין, שטען שקיבל כדורים פסיכיאטריים בעת השתתפותו בתוכנית המשודרת בקשת, מהפסיכיאטר שליווה את ההפקה, אילן רבינוביץ'. בעקבות הכתבה הוגשו תביעות נגד הזכיינית "קשת" וחברת קופרמן הפקות, ומשרד הבריאות פתח בבדיקה של הנושא אך החליט שלא להמליץ על מסקנות אישיות.

   

  במקביל החליטה הרשות השנייה לקבוע כללים והנחיות לגופים המשדרים ריאליטי ולא להסתפק בתקנון של הזכיינית או הערוצים השונים. הרשות שלחה שאלונים למתמודדים במגוון תכניות ריאליטי, והמידע שהתקבל עזר לנסח את ההנחיות החדשות המתייחסות למגוון נושאים הקשורים לתהליך ההפקה של התוכניות, החל משלב גיוס המשתתפים, התקופה שבה התוכנית מתנהלת ועד לתקופה שלאחר גמר התוכנית.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: באדיבות ערוץ הכנסת
  סער שייניפיין. הנחיות חדשות לריאליטי
  צילום: באדיבות ערוץ הכנסת
  לאתר ההטבות
  מומלצים