שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  צילום: shutterstock

  יוצאים מהבית: טיולים ואירועים לסוף השבוע

  סיור בפארק הוולקני שנפתח בגולן, צעדת סובב חוף הכרמל, טיול מודרך סביב הפריחה בגלבוע, צעדה לכבוד 70 שנים לכפר עציון ושאר אירועי אביב לסופ"ש שלכם. זה הזמן לפרוח

  צפון

   

  פארק וולקני ללא תשלום

  הפארק הוולקני בעין זיוון נפתח לקהל הרחב לאחר תהליך של תכנון וביצוע שנמשך כשלוש שנים. בפארק מסלול מעגלי משולט הכולל הסברים ודגמים על כל תופעה במקום וכן מידע כללי על תופעות וולקניות. בלילה תופעל במקום תאורה ייחודית.

  מתי: חמישי-שבת, 6-4 באפריל, 16:00-10:00

  מחיר: ללא תשלום

  לפרטים: באתר האינטרנט

   

  הפארק הוולקני ברמת הגולן (צילום: זיו ריינשטיין) (צילום: זיו ריינשטיין)
  הפארק הוולקני ברמת הגולן (צילום: זיו ריינשטיין)

   

  צעדת סובב חוף הכרמל

  צעדת סובב חוף הכרמל תתקיים בין הנופים המיוחדים של יערות הכרמל ובתצפיות נוף אל קו החוף והים במערב. הגעה: למרכז מיר"ב, היציאה למסלולים באמצעות הסעות הצעדה בלבד. הצעדה תתקיים בשני מסלולים:

   מסלול 5 קילומטרים, יציאה בין השעות 11:00-8:00. מסלול 9 קילומטרים, יציאה בין השעות 8:30-7:30. בסיום הצעדה יתקיים מתחם פעיל לכל המשפחה עם קובי מחט, כוכב ערוץ הילדים במופע מוסיקלי.

  מתי: שבת, 6 באפריל

  מחיר: 20 שקל למשתתף

  לפרטים: 04-9549223

   

  טיול בעין המצלמה

  סיור צילום מודרך למבוגרים חובבי צילום. הסיור יתחיל בכנסיה הכרמליטית הניצבת בראש רכס סטלה מאריס. שם יסופר על מסדר הכרמליטים, והתנסות בצילום חלל הכנסייה. ביקור בנקודת התצפית להכרות עם הטכניקה לצילום נוף וסוגיית מדידת האור. ירידה בשביל עתיק המקשר בין ראש ההר לבין מערת אליהו לצילומי תקריב של פריחות. בהמשך, ביקור במערת אליהו הנביא שם יתנסו המשתתפים בצילומי דיוקן ואווירה. בחלקו האחרון של הטיול סיור בחוף הים.

  מתי: שישי, 5 באפריל

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 03-6388688

   

  מעשה בשלושה אגוזים

  המוזיאון הפתוח בגן התעשייה תפן מזמין משפחות לשבת סיפור עם הספר "מעשה בשלושה אגוזים", מאת: לאה גולדברג. לאחר הקראת הסיפור תיערך סדנת יצירה מלאת סודות ורזים על שלושה אגוזים. מתאים לילדים בגילי 7-3.

  מתי: שבת, 6 באפריל, 11:00

  מחיר: 30 שקל לילד, 20 שקל למבוגר

  לפרטים: 04-9872022

   

  שבת בנחלים

  קהילת חיפה של החברה להגנת הטבע מזמינה את הקהל הרחב להכיר מקרוב את הטבע העירוני ולשמור עליו בנחלים רמז וזיו שבחיפה. שפע של פעילויות וטיולים מודרכים בוואדיות, בנחלים ובפינות קסומות וחבויות.

  מתי: שבת, 6 באפריל

  מחיר: ללא תשלום

  לפרטים: 03-6388688

   

  בואו לטייל בחיפה (צילום: גיא שחר) (צילום: גיא שחר)
  בואו לטייל בחיפה(צילום: גיא שחר)

   

  מוסיקה קאמרית בצהרי שישי

  במסגרת העונה השביעית של קונצרטים בכנסייה שבמלון הסקוטי בטבריה בשילוב ארוחות בראנץ' יתקיים הקונצרט "יצירות מופת בשלושה". בתוכנית: יצירות לפסנתר, מנדלסון, ראבל ומוצארט. הקונצרט יתקיים בכנסייה הסקוטית במתחם המלון בשעה 11:30 בבוקר.

  מתי: שישי, 5 באפריל, 11:30

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: מומלץ להזמין מראש: 04-6710710

   

  העצרת המרכזית לנעילת יום השואה

  בבית לוחמי הגטאות תתקיים כמדי שנה, העצרת המסורתית המרכזית לנעילת אירועי יום השואה והגבורה. העצרת תעמוד השנה בסימן 70 שנה למרד הגטאות. יישאו דברים שר האוצר הנכנס, יאיר לפיד, אופיר פז-פינס, שהתמנה לאחרונה ליו"ר הוועד המנהל של בית לוחמי הגטאות, וד"ר ענת ליבנה, מנכ"לית בית לוחמי הגטאות. את דבר הלוחמים תישא גב' חווקה פולמן-רבן. ניצולי שואה ובני משפחותיהם ידליקו שש משואות.

  מתי: שני, 8 באפריל, 21:30-19:45

  מחיר: הכניסה חופשית

   

  יריד אמנים בגומא

  בצומת הגומא שבגליל העליון ייפתח מידי יום שישי יריד ססגוני ברחבת הדשא הצמודה לחניה. אמנים ויוצרים מהגליל והגולן יציגו את עבודותיהם, בין הדוכנים: מוצרי טבע, בגדי מעצבים, עבודות יד, תכשיטים , אביזרים ופריטי אספנות.

  מתי: שישי, 5 באפריל, 14:30-10:00

  מחיר: הכניסה חופשית

   

  עמקים

   

  סודו של הגלבוע

  טיול מודרך למשפחות ברכס הגלבוע בין ריכוזי פריחה אביבית ותצפיות מרהיבות אל שדות עמק יזרעאל. בשביל התנ"ך יסופר על נפילתו של שאול מלך ישראל בקרב מול הפלישתים ועל קינת דוד וקללת ההר.

  מתי: שבת, 6 באפריל

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 03-6388688

   

  פריחה בגלבוע (צילום: יואב גלזנר) (צילום: יואב גלזנר)
  פריחה בגלבוע(צילום: יואב גלזנר)

   

  על דבורים ומשי

  ב"דבורת התבור" בשדמות דבורה מתקיים סופשבוע נוסף בהשראת פסח החושף את סודות החניטה בתרבות המצרית. במהלך הסיור יגלו המבקרים מהם חומרי הכוורת ששמשו בשימור המומיות ויצפו כיצד הדבורים מכינות אותו במצפה מיוחד. בנוסף, פעילות יצירה של הכנת שוקולד דבש, הכנת שכמיית דבורה, ציור קלף מצרי וביקור באולם גידול המשי לצפייה באלפי פקעות לבנות שמהן מתחילים לבקוע הזחלים בעונת האביב. במקום פינת חי עם עזים ננסיות שניתן להאכילן.

  מתי: חמישי-שבת, 4– 6 באפריל, 17:00-09:00 (כניסה אחרונה 15:00, בשישי 13:00)

  מחיר: 35 שקל למבוגר 48 שקל לילד

  לפרטים: 04-6769598, 050-5637645

   

  מרכז

   

  בגדי ים במוזיאון

  במוזיאון העיצוב חולון מוצגת תערוכת מחווה ללאה גוטליב, מייסדת בית האופנה גוטקס "הגברת עם החרציות". גוטליב, הפכה לחלוצת אופנה ישראלית בעולם כולו והביאה לשינוי פניו של ענף בגדי הים המסורתי. התערוכה מתארת את הדרך שבה עיצבה לאה גוטליב את הקולקציות השונות, ומעניקה הצצה נדירה אל אופן החשיבה, תהליכי העבודה והבנה בסיסית של תהליכי היצירה שלה. בנוסף, יוצגו בתערוכה צילומים היסטוריים של גוטליב לאורך כל שנות עבודתה וכן סרטי תצוגות של אופנת החוף של גוטקס לאורך עשרות השנים.

  מתי: פתיחה: שלישי, 19 במרס. שני ורביעי, 16:00-10:00, שלישי וחמישי, 20:00-10:00 שישי עד 14:00 ושבת עד 18:00

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: באתר האינטרנט

   

  חגיגות העת העתיקה

  קיסריה, שהייתה מרכז החיים התרבותיים והמסחריים בעת העתיקה, מתעוררת לחיים בפסטיבל של העת העתיקה שיערך בגן הלאומי. שחקנים בדמות סוחרים, איכרים, פועלי נמל, המלך הורדוס, המלכה ושומרי המלך יסתובבו בין המשפחות, ישחזרו את הווי החיים, חיי המסחר, הבידור והתרבות בקיסריה הקדומה ויצרו אווירת שוק ברוח התקופה. המופעים יכללו סגנונות תיאטרון שהיו נהוגים בתקופה הרומית ביניהן: משחק, שירה ומחול; קרקס, לוליינות ומופעי אש; קרבות במה; נגינה בכלי מוסיקה שונים.

  מתי: שבת, 6 באפריל, 16:00-11:00

  מחיר: כלול בדמי הכניסה לגן

  לפרטים: 3639*

   

  גן לאומי קיסריה (צילום: זיו ריינשטיין) (צילום: זיו ריינשטיין)
  גן לאומי קיסריה(צילום: זיו ריינשטיין)

   

  צעדה לזכר קרבות גוש עציון

  במלאות 65 שנים לקרבות גוש עציון תתקיים צעדה שתפתח את חגיגות 70 שנים לעליה לקרקע לכפר עציון. אירוע הנצחה ללוחמי קרבות המנזר הרוסי שחלש על הדרך המובילה לירושלים במלחמת העצמאות. בקרבות על המנזר נהרגו 20 לוחמים. צעדה לזכרם תצא מבית ספר שדה כפר עציון ותעבור בין משלטי גוש עציון שהיו בתש"ח. הצעדה תסתיים בטקס זיכרון במנזר הרוסי בהשתתפות לוחמי תש"ח ואמנים.

  מתי: שישי, 5 באפריל, החל מ-8:00

  מחיר: ללא תשלום

  לפרטים: 02-9935133

   

  הענק והג'ינג'י

  טיול מודרך למשפחות בין הגבעות העגלגלות של השפלה. הליכה בשביל הבורות והבארות ועליה אל תל עזקה ממנו נשקפים נופי שדות עמק האלה המוריקים. בנקודת התצפית יסופר וישוחזר סיפור הקרב בין הנציג הפלישתי הענק והמאיים אל מול רועה הצאן הג'ינג'י הצעיר.

  מתי: שבת, 6 באפריל

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 03-6388688

   

  והילד הזה הוא אני

  במדיטק חולון תעלה הצגת הילדים "והילד הזה הוא אני". איתי אוהב לקרוא ספרים. הוא מבלה שעות בספרייה וחולם להיות גיבור שעובר הרפתקאות מרתקות כמו בסיפורים שהוא קורא. יום אחד הוא מגלה שהעירייה עומדת להרוס את הספרייה האהובה שלו. הוא מבין שזוהי ההזדמנות לעשות מעשה של גיבור אמיתי. הצגה מוסיקלית בה שזורים שיריו של יהודה אטלס בלחנים חדשים ומפתיעים.

  מתי: שבת, 6 באפריל, 11:00

  מחיר: 70 שקל

  לפרטים: 03-5021552

   

  המדיטק בחולון (צילום: קובי קואנקס) (צילום: קובי קואנקס)
  המדיטק בחולון(צילום: קובי קואנקס)

   

  תל אביב

   

  תל אביב בת 104

  סיור מודרך באחוזת בית תל אביב, לציון יום הולדת 104 לעיר. שכונת אחוזת בית הייתה הגרעין ההיסטורי של תל-אביב, השכונה הראשונה שנבנתה בעיר. השכונה הוקמה במתכונת של שכונת גנים, אך במהלך השנים הפכה לאזור מסחר ורבים מבתיה הישנים נהרסו. הסיור יעבור ברחובות הישנים של השכונה ויתובל בסיפורים צבעונים.

  מתי: שבת, 6 באפריל, 10:00

  מחיר: 40 שקל

   

  ממותגים לפרצופים

  תערוכת יחיד ראשונה לצלם הפרסום יורם אשהיים תפתח בחלל התיאטרון מחסן 2 נמל יפו. 22 פורטרטים עתירי מימדים המתועדים בטכניקה ייחודית, המשלבת אור, צל ויד אמן ללא מניפולציות ממוחשבות.

  מתי: פתיחה: שישי, 5 באפריל, 12:00. ראשון-שבת, 19:00-10:00 שישי עד 13:00 ושבת עד 20:00

  מחיר: בתשלום, ההכנסות יועברו לבית השאנטי

   

  פנים אל מול פנים

  בגלריה "הבית האדום" שבתל אביב יפתחו שתי תערוכות חדשות: תערוכתה של חנה גולדברג "פנים אל פנים" ותערוכת צילומים של רניטרי - אמן אורח. ביום חמישי, 18 באפריל יתקיים שיח גלריה במסגרתו בני דור שני ושלישי לניצולי שואה ייפגשו עם בני דורם הגרמנים לשוחח על השתיקה.

  מתי: פתיחה: שישי, 5 באפריל, 14:00-11:00. שלישי-חמישי, 19:00-12:00 שישי, 14:00-10:00 ושבת, 15:00-11:00

  מחיר: ללא תשלום

  לפרטים: 03-5187440

   

  בשירות הנציב העליון

  תערוכה חדשה נפתחה במוזיאון ארץ-ישראל, תל-אביב, ובה תצלומים של צבי אורון (אורושקס), שצילם בשירות הנציב העליון הבריטי. התערוכה מאפשרת הצצה ראשונה מסוגה אל חיי צמרת השלטון המנדטורי הקולוניאלי - קבלות פנים מפוארות, מסדרי צבא, ציד שועלים, מרוצי גמלים ועוד, לצד אירועים ותהליכים בחיי התושבים. אורושקס היה אחד הצלמים הבודדים אשר צילמו את כל אוכלוסיות הארץ בשנות המנדט הבריטי.

  מתי: חמישי עד 10:00- 20:00 ושישי-שבת עד השעה 14:00

  מחיר: בתשלום

   

  מלחמה אופרת רוק

  בצוותא תל אביב יעלה המופע של קובי ויטמן "מלחמה אופרת רוק", מופע מיוחד וחד פעמי במלאת 5 שנים ליציאת המופע ו-11 שנים למבצע "חומת מגן", בעקבותיו נכתב המופע.

  מתי: שישי, 5 באפריל, 13:00

  מחיר: 55 שקל

  לפרטים: 03-6950156

   

  ירושלים

   

  רצים מירושלים לתל אביב

  קרן קיימת לישראל הכשירה מסלול ריצה באורך 120 קילומטרים מ"י-ם אל ים" בחיק הטבע, מסלול המחבר בין שתי הערים המרכזיות בארץ, תל אביב וירושלים, ועובר דרך מגוון אתרים היסטוריים. מרוץ שליחים יערך לאורכו. נקודת ההזנקה תהיה בגן החיות התנ"כי בירושלים ונקודת סיום המקצה הראשון תהיה ביד קנדי. המרוץ יעבור גם באתרי מורשת כמו מצפה הראל ששימש כמוצב של חטיבה 7 בזמן הפריצה של דרך בורמה, ודרך אנדרטת הלח"י המרשימה שנחנכה לפני כ-8 שנים. כמו כן, הרצים יעברו דרך תחרות היסטוריות כמו המאוזוליאום הרומי, טחנת הקמח אבו-רבאח ותחנת הרכבת בר גיורא שהוקמה בשלהי המאה ה-19.

  מתי: חמישי, 4 באפריל, מהשעה 22:00 ועד שישי, 5 באפריל, 13:00

  מחיר: 700-150 שקל

   

  המירוץ יתחיל מכאן. גן החיות התנ"כי (צילום: אלי מנדלבאום) (צילום: אלי מנדלבאום)
  המירוץ יתחיל מכאן. גן החיות התנ"כי(צילום: אלי מנדלבאום)

   

  הדרך לחמאסטאן

  אוהד חמו, כתב חדשות ערוץ 2, יתארח במוזיאון האסלאם להרצאה: "הדרך לחמאסטאן : האם המהפכה האסלאמית בדרך לשטחים והדגל הירוק של חמאס יתנוסס על המוקאטעה?". ההרצאה תעסוק בשאלות סביב תנועת החמאס.

  מתי: שישי, 5 באפריל, 12:00

  מחיר: 40 שקל

  לפרטים: 02-5661291

   

  דרום

   

  ח'אן חדש בערבה

  "צל תמרים" הוא ח'אן דרכים חדש שהוקם בכניסה לקיבוץ יהל בערבה. החניון מעוצב בסגנון עתיק בהשראת התקופה הנבטית. הוא מציע לנוסעים על כביש הערבה עצירה לרענון, ארוחה ואתנחתא בדרך לאילת ובחזרה ממנה. החניון כולל בתי קפה, מסעדות, מתחם משחקים, פינות פיקניק, שירותים וחנויות רווחה.

  מתי: חמישי-שבת, 4-6 באפריל

  מחיר: כניסה חופשית

  לפרטים: באתר האינטרנט

   

  חאן צל תמרים (צילום: אורנה בן-חיים) (צילום: אורנה בן-חיים)
  חאן צל תמרים(צילום: אורנה בן-חיים)

   

  צלליות, פסלים וסיפורים

  המוזיאון הפתוח בעומר מזמין משפחות לשבת סיפור עם סיפור מקורי שנכתב בחרוזים "מוזי ואון בגן הפסלים". הסיפור נכתב על ידי בועז פז, לשעבר מדריך במוזיאון, יועבר במצגת מאוירת. הילדים יקבלו לוחות עם צלליות עליהם יגלו דמויות של פסלים ובתום הסיפור יצאו למפגש מודרך של מרוץ וחידות בגן הפסלים. המפגש מלווה בסדנת יצירה - "ציור קסם". מתאים לילדים בגילי 5-3.

  מתי: שבת, 6 באפריל, 11:00

  מחיר: 25 שקל לילד, 10 שקל למבוגר

  לפרטים: בהרשמה מראש: 08-9908121

   

  עוד פעילויות למטיילים ולכל המשפחה, באתר התיירות הישראלי בעריכת רונית סבירסקי

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים