שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  המסחר בבורסה בתל אביב ננעל בירידות

  ת"א 25 איבד 0.8%, ת"א 100 ירד ב-0.9%, מדד הבנקים השיל כ-1% מערכו. מפעילת קידוח תמר העלתה את הערכת כמות הגז בתמר ב-1 TCF. מחזור המסחר הסתכם ב-730 מיליון שקל

  המסחר בבורסה של תל אביב ננעל היום (ה') בירידות על רקע המגמה השלילית שנרשמה אמש אמש בוול סטריט ולאחר החלטות הריבית באירופה ובאנגליה. מחזור המסחר הסתכם ב-730 מיליון שקל בלבד.

   

  מדדי מניות

  מדד ת"א 25 ירד ב-0.81% ל-1,229.74 נקודות, מדד ת"א 100 ירד ב-0.85% ל-1,094.17 נקודות, מדד בלוטק ירד ב-1.01% ל-300.19 נקודות ומדד נדל"ן ירד ב-1.01% ל-330.5 נקודות. מדד הבנקים השיל כ-1% מערכו.

   

  ברקע המסחר

  מנתונים שפורסמו על ידי מחלקת המחקר של הבורסה עולה כי המחזור היומי במניות הסתכם ב-1.2 מיליארד שקל במרס, בעוד שבסיכום הרבעון הראשון של שנת 2013 נסחרו מניות בהיקף של כ-1.1 מיליארד שקל ביום - גבוה במעט מהמחזור הממוצע בשנת 2012. 

   

  המחזור היומי באיגרות חוב הסתכם ב-3.8 מיליארד שקל במרס, בדומה למחזור בחודש הקודם. המחזור הממוצע באיגרות חוב ברבעון הראשון של 2013 הגיע ל-4.3 מיליארד שקל והוא גבוה במעט מהמחזור הממוצע בשנה הקודמת.

   

  הבנק המרכזי ביפן הודיע לפנות בוקר כי ירחיב את תוכנית ההקלה הכמותית על מנת להגדיל את הנזילות בשווקים. נגיד הבנק המרכזי החדש של יפן, הרוהיקו קורודה, מסר כי יכפיל את כמות רכישות האג"ח הממשלתיות ללא הגבלה בזמן ובסכום של עד 530 מיליארד דולר. בתוך כך לאחר הודעת הבנק המרכזי מחק מדד הניקיי ביפן ירידה של 1.7% וננעל בעלייה של 2.2%.

   

  במקביל הבנקים המרכזיים באירופה ובאנגליה הותירו את גובה הריבית לחודש הקרוב על רמתה הנוכחית - 0.5% ו-0.75%, בהתאמה.

   

  קרן המטבע הבינלאומית תעביר מיליארד אירו (1.3 מיליארד דולר) לקרן החילוץ המיועדת לייצוב המערכת הבנקאית של קפריסין, ולהפחתת ההוצאות הציבוריות, כך מסרה יו"ר הקרן כריסטין לגארד. חבילת החילוץ לקפריסין גובשה על ידי קרן המטבע, הנציבות האירופית והבנק האירופי המרכזי (שזכו לכינוי הטרויקה), שכבר עמדו מאחורי ארבעת סכמי החילוץ האחרים שהוענקו למדינות בגוש היורו. לגארד אמרה כי התנאים יעלו לאישור מועצת המנהלים של קרן המטבע בפגישה שתתקיים במאי.

   

  מניות במרכז

  קמהדע דיווחה כי עשרות חולים במחלת החסר הגנטי בחלבון אלפא 1, שסיימו את השתתפותם בניסוי הקליני שלב 2-3 שמבצעת החברה באירופה ובקנדה, בחרו להמשיך לקבל את הטיפול בתרופת ה-AAT במתן באינהלציה. הניסוי יסתיים השנה והחברה צופה כי חולים רבים נוספים עשויים אף הם לבקש ולהצטרף בחודשים הקרובים לקבלת המשך טיפול בתרופת ה-AAT באינהלציה מעבר למסגרת זמן הטיפול המקורית שנקבעה במתווה הניסוי.

   

  אורמת הודיעה כי חתמה על הסכם תפעול משותף וחוזה מכירת אנרגיה עבור הפרוייקט הגיאותרמי סארולה אשר הספקו הצפוי 330 מגווט. הפרויקט ממוקם ב- Tapanuli Utara אשר בצפון סומטרה, אינדונזיה. אורמת תכננה את התחנה ותספק את יחידות הכוח שלה לתחנת הכוח.

   

  לאומי פרטנרס העלו את מחיר היעד למניית אסם ל-61 שקל - דיסקאונט של 13% על מחיר השוק. "היעדר אלטרנטיבות מוביל את המשקיעים לחפש מקורות מגוונת לתשואה יציבה, וחברות מזון בכלל, ואסם בפרט, מתאימות לפרופיל השקעה שכזה. גם בחו"ל ראינו ראלי חזק במניות של חברות המזון מתחילת השנה", מסבירים בבנק.

   

  "תוצאות שטראוס ברבעון הרביעי של 2012 היו טובות מאוד. אומנם בשורת הרווח הנקי נרשמו רק 41 מיליון שקל, לעומת תחזית ל-60 מיליון שקל, אך הגורם לכך היה הפסד של 27 מיליון שקל מעסקאות גידור", כךלפי מאיר סלייטר מדש ברוקראז'. "להערכתנו במהלך שלוש השנים הבאות תהפוך שטראוס לחברה בינלאומית בעיקרה, גם ברמת הרווח התפעולי", הוסיף סלייטר.

   

  מפעילת קידוח תמר, נובל אנרג'י, העלתה את ההערכה שלה לכמות הגז במאגר ל-10 TCF, בהשוואה להערכה הקודמת שעמדה על 9 TCF. בנוסף דיווחה החברה כי קצב הפקת הגז היומי מהמאגר עומד כיום על כ-300 מיליון רגל מעוקב, והוא צפוי להגיע לשיא של מיליארד רגל מעוקב ברבעון השלישי של 2013.

   

  ענקית הנפט SHELL עשויה למכור את חלקה בחברת וודסייד האוסטרלית וזאת על רקע כניסתה לפרויקט הקידוח הימי "לווייתן" אשר נמצא בסמוך לחוף ימה של ישראל. כך לפי האנליסטים לכלן קוסקלי (Lachlan Cuskelly) ולוק סמית' (Luke Smith) מהבנק האוסטרלי CBA. האחזקות במאגר מתחלקות בין דלק אנרגיה (45.34%), בחלוקה שווה בין אבנר לדלק קידוחים ורציו (15%). השותפה השלישית היא נובל אנרג'י (39.66%) האמריקאית, שמשמשת גם כקבלנית הקידוח בפועל.

   

  במקביל, תקנה חדשה בארה"ב שנכנסה לתוקף ביום שישי האחרון מעיבה על מניות האנרגיה במסחר בוול סטריט בהן דלק US מקבוצת דלק שבשליטת יצחק תשובה. התקנות שנועדו למזער את מידת הגופרית בבנזין ולהחמיר את תקני פליטת הגז של מכוניות ומשאיות ליישום עד 2017, ידרשו מחברות הזיקוק לשינויים טכנולוגיים שעלולים להסב להן עלויות גבוהות.

   

  הדסית-ביו הודיעה כי חברת הפורטפוליו, אנלייבקס (92%), קיבלה מעמד תרופת יתום עבור אפוסל (ApoCell) לטיפול מבוסס סבילות חיסונית במחלת ה'שתל נגד מאחסן' (GVHD - Graft versus Host Disease) הקטלנית, ממנה סובלים עד כ-70% מהמטופלים אשר עוברים השתלת מח עצם מתורם זר.


  פורסם לראשונה 04/04/2013 10:13

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים