שתף קטע נבחר

קוקה קולה תשיק בארץ משקה אנרגיה

החברה המרכזית למשקאות בוחנת כניסה לתחום משקאות האנרגיה. לא ידוע כרגע אם יעשה שימוש במותג עולמי של קוקה קולה, או במוצר של אושן ספריי. ככל הנראה מדובר במשקה אנרגיה "מחומרים טבעיים", שייקרא "צ'ייסר"

בחברה המרכזית למשקאות, שמשווקת בארץ את משקאות קוקה קולה, בוחנים כניסה לתחום משקאות האנרגיה. ככל הנראה מדובר במשקה מ"חומרים טבעיים", שייקרא "צ'ייסר". משקאות אנרגיה מכילים בדרך כלל טאורין וקפאין ולפעמים תוספים כג'ינסנג, גווארנה וגינקו בילובה. 

 

  • הצעה: הצרכנים יזכו לנתח מרווחי המותגים

 

לא ידוע עדיין אם המוצר החדש שיושק יהיה מותג ישראלי או מותג שייובא מחו"ל. יתכן שהחברה המרכזית תעשה שימוש במותג של אושן ספריי, חברה שמייצרת את תרכיז החמוציות של פריגת, מותג נוסף שבבעלות החברה המרכזית למשקאות. לאושן ספריי יש משקה אנרגיה טבעי בשם Cran-Energy, עם חמוציות ותמצית תה ירוק.

 

החברה המרכזית עשויה גם לאמץ מותג של קוקה קולה העולמית, שמשווקת כמה סוגי משקאות אנרגיה. בין היתר, NOS, משקה אנרגיה שמשווק בבקבוק בארה"ב, Mother, "משקה אנרגיה 100% טבעי" שנמכר באוסטרליה, ו-Full Throttle שנמכר בכמה גרסאות בצפון אמריקה. 

 

רד בול נחלשה, Blu ו-XL שולטים

משקאות אנרגיה נמכרים בישראל פיצוציות, ברים וברשתות השיווק והם נצרכים כמוצר נלווה לשתייה חריפה אך גם כמצרך העומד בפני עצמו. השוק הקמעונאי של משקאות האנרגיה בישראל נאמד בכ-350 מיליון שקל ובישראל שותים כ-140 מיליון פחיות משקה אנרגיה בשנה.

 

בישראל חברת רד בול האוסטרית, חלוצת התחום שבעבר שלטה בשוק בארץ, צמצמה לאחרונה את פעילותה השיווקית בישראל, אחרי שהמותג נחלש לנתח שוק של אחוזי בודדים, בשל מחיריו הגבוהים (בשיא, תיבה תומחרה ב-200 שקל) וכניסת מותגים אחרים לשוק. את נתחי השוק שאיבדה רד בול, כבשו מותגי משקאות אנרגיה כ-XL הפולני ו-blu, שמתומחרים נמוך בכ-50% ממחיר פחית רד בול. מותגי משקאות אנרגיה "טבעיים", נמכרים בארץ בעיקר בחנויות טבע.

 

בעולם, שוק משקאות האנרגיה גדל בקצב של 15%-17% בשנה. לפי נתוני ארגון משווקי המשקאות בארה"ב, משקאות האנרגיה מגלגלים שם 31.9 מיליארד דולר, נכון ל-2011, והיתה עלייה במכירות של 5% לעומת 2010.

 

מהחברה המרכזית למשקאות נמסר בתגובה: "אנו בוחנים כל העת כניסה לקטגוריות חדשות בתחומים רבים ומגוונים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
משקה אנרגיה. שוק של שלושה מותגים
צילום: shutterstock
מומלצים