שתף קטע נבחר

כבר לא עובדות קבלן: 100 קופאיות נקלטו ברכבת

הקופאיות, שהועסקו עד כה כעובדות קבלן ברכבת ישראל - נקלטו בה כעובדות מן המניין, זאת במסגרת יישום ההסכם הקיבוצי שנחתם עם ההסתדרות לפני כחצי שנה

כ-100 קופאיות העוסקות במכירת כרטיסים ברכבת ישראל  ושעבדו עד כה בחברה קבלנית, נקלטו כעובדות מן המניין ברכבת החל מחודש זה. כך דיווחה היום (א') ההסתדרות.

 

עוד על זכויות עובדים - במדור קריירה:

 

מדובר ביישום של ההסכם הקיבוצי עליו חתמו ההסתדרות והנהלת הרכבת לפני כחצי שנה, במסגתו נקבעו מענקים ותוספות שכר לעובדים. עוד נקבע במסגרתו כי הקופאיות, שעד כה הועסקו כעובדות קבלן, ייקלטו כעובדות של הרכבת וייכנסו להסכם הקיבוצי הקיים.

 

יו"ר האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות אבי ניסנקורן, מסר כי מדובר ב"הישג חשוב שיקדם את השוויון במקום העבודה. תחושת השייכות של העובדים תשפר גם את השירות לאזרח". 

 

יו"ר איגוד עובדי התחבורה, אבי אדרי הוסיף כי "מדובר בהישג משמעותי לעבודה המאורגנת במדינת ישראל בכלל ולעובדי הרכבת בפרט. מדובר בחיזוק של אוכלוסייה עם שכר נמוך שתהנה מהיום והלאה מתנאי שכר והעסקה מטיבים". 

 

על פי ההסכם הקיבוצי, שנחתם בנובמבר 2012, כל עובד ברכבת קיבל מענק של 40 אלף שקל ובנוסף תוספת שכר בשיעור מצטבר של כ-25%. ההסכם נחתם לאחר שהעובדים איימו לשבש את פעולת הרכבות, כפי שעשו במהלך תקופה ארוכה של מאבקים וסכסוכי עבודה בשנים האחרונות.

 

תקופת ההסכם החדש היא 3.5 שנים, במהלכן התחייבו העובדים ל"שקט תעשייתי", במסגרתו יימנעו מהכרזת סכסוכי עבודה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים