שתף קטע נבחר

שר השיכון יבחן בניית דיור ציבורי לגיל הזהב

שר השיכון, אורי אריאל, ביקר בבית הדיור המוגן הציבורי בשכונת ארמון הנציב בירושלים לציון יום השואה והודיע כי בכוונתו לאשר 50 יחידות דיור חדשות במקום. לדבריו, יבחן אישור הקמת יחידות דיור נוספות בבתי דיון מוגן ציבורי ברחבי הארץ

שר הבינוי והשיכון, אורי אריאל, הודיע היום (ב') כי בכוונתו לאשר הקמת 50 יחידות דיור חדשות בבית הדיור המוגן הציבורי "תלפיות מזרח" בשכונת ארמון הנציב במזרח ירושלים. זאת לאחר שבמהלך העשור האחרון לא נבנו יחידות חדשות של דיור ציבורי לגיל הזהב על ידי משרד השיכון.

 

 

את הדברים אמר השר אריאל בביקור שערך הבוקר, יום השואה (ב'), במקום, במהלכו נפגש עם ניצולי שואה. במשרד השיכון מסבירים כי התוכנית תוגש לעיריית ירושלים תוך 30 יום ולאחר מכן לוועדה המחוזית. עוד הוסיף שר השיכון הטרי כי בכוונתו לבחון אישור הקמת יחידות דיור נוספות בבתי דיור מוגן ציבורי בתקציבי הממשלה הבאים על קרקעות של המדינה, בסמוך לבתי דיור מוגן קיימים ברחבי הארץ.

 

יצוין כי בחודש שעבר ביקשה המדינה לדחות עתירה המבקשת ליישם באופן מיידי את חוק הדיור הציבורי, שקובע כי ניתן יהיה למכור את דירות הדיור הציבורי לדיירים המתגוררים בהם - והכספים שיגיעו ממכירת הדירות יושקעו ברכישת דירות חדשות למערך הדיור הציבורי. כעת נראה כי על אף הבקשה לדחיית העתירה ליישום מיידי של החוק, מבקש השר אריאל לשנות מגמה.

 

כיום מפעיל משרד הבינוי והשיכון כ-100 בתי דיור מוגן בישראל, בהם קרוב ל-11.5 אלף יחידות דיור שבהן מתגוררים כ-16 אלף קשישים (רבים מהם ניצולי שואה) חסרי דירה עצמאיים בגילאי 60 ומעלה. מבני הדיור הציבורי מונים בממוצע כ-80-100 יחידות דיור במבנה. הדיירים משלמים שכר דירה מסובסד בגובה של 8% מהכנסותיהם מהביטוח הלאומי, כלומר זוג משלם כ-340 שקל בחודש ויחיד משלם כ-230 שקל בחודש.

 

על פי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה (הלמ"ס), בשנים האחרונות חלה עלייה הדרגתית בתוחלת החיים בישראל. כיום גבר ישראלי חי בממוצע 79.7 שנים ואישה ישראלית חיה 83.4 שנים. בגילאים אלה קיימות לרוב שתי אפשרויות: מעבר לבית אבות או לדיור מוגן, המופעלים על ידי המדינה או על ידי השוק הפרטי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: משרד הבינוי והשיכון
שר השיכון, אורי אריאל, בבית הדיור המוגן בירושלים, היום
צילום: משרד הבינוי והשיכון
מומלצים