שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  "אללה אכבר" בבית שגריר ישראל בפריז. צפו
  משלחת אימאמים מישראל הגיעה לביקור ראשון מסוגו בצרפת. אנשיה נפגשו עם נציגי קהילות יהודיות ומוסלמיות ברחבי המדינה. השגריר: "להמשיך בשיתוף פעולה מול הקיצוניות"

  כיצד נשמעת תפילה מוסלמית בבית שגריר ישראל בפריז? בימים אלה מבקרת משלחת של אימאמים מארץ הקודש בצרפת, בחסות השגרירות הישראלית. בתוכנית: מפגש עם מנהיגי קהילות יהודיות ומוסלמיות, וכן תפילות משותפות במסגדים ברחבי צרפת.

   

  חדשות נוספות בעמוד הפייסבוק של ynet

   

  עוד דיווחים בחדשות ynet:

  "יהודים נהרגו, יופי". פקיד שוויצרי כתב מייל ונקנס

  ביד ברזל: "תאצ'ר גרמה סבל גדול בצפון אירלנד"

   

  את האימאמים שיגרו לצרפת משרד החוץ בשיתוף משרד הפנים (אגף העדות), כמשלחת הכוללת אנשי דת מחיפה, ג'דיידה, מג'ד אל כרום ,יפו ורהט, לביקור רשמי שנערך בין 3 ל-10 באפריל.

   

   

  הביקור מהווה ביקור גומלין לזה של משלחת אימאמים צרפתיים שביקרו בישראל בנובמבר אשתקד, בראשות האימאם של דראנסי, חסן אל-שלגומי. הוא פעיל כבר כמה שנים בנושא הפיוס בין יהודים למוסלמים ושילובם של המוסלמים בחברה הצרפתית. בשל עמדותיו המהפכניות, שלגומי מקבל איומים רבים על חייו הוא נזקק לסיוע של היחידה לאבטחת אישים של משטרת צרפת.

   

  ביקורם של האימאמים מישראל כלל מפגשים עם מנהיגים מוסלמים מפריז, טולוז ומרסיי, פגישה במשרד החוץ, קבלת פנים באסיפה הלאומית הצרפתית, ומפגש עם מנהיגי הקהילה היהודית בערים שפקדו. כן נפגשו עם קהילות מוסלמיות וקיימו תפילות משותפות במסגדים השונים ברחבי צרפת.

   

  בין חברי משלחת של האימאמים מישראל: שייח מחמד' כיואן - יו"ר איגוד האימאמים בישראל ואימאם מג'ד אל-כרום; שייח סלימאן אל סטל, אימאם העיר יפו; שייח רשאד אבו אלהיג'ה, אימאם המסגד בחיפה; שייח גמאל אלעומרה, אימאם מסגד ברהט ומפקח על 120 מסגדים בדרום; ושייח ד"ר כיאל עומר, אימאם המסגד בכפר ג'דיידה שבצפון.

   

  במהלך הביקור נפגשו האימאמים עם מקביליהם הצרפתים בביתו של שגריר ישראל בצרפת, יוסי גל, והתפללו יחד למען השלום. זוהי הפעם הראשונה שתפילה מוסלמית נערכת בביתו של השגריר.

   

  תפילה לשיתוף פעולה. בית השגריר בצרפת ()
  תפילה לשיתוף פעולה. בית השגריר בצרפת
   

   

  הסרטון שמתעד את התפילה הועלה לרשת וחולל סערה בקהילה המוסלמית בצרפת. אתר מוסלמי שמזוהה עם האחים המוסלמים השתלח באנשי באנשי הדת שביקרו בבית שגריר ישראל ואף התפללו יחדיו לאללה. מנגד, אימאם צרפתי אחר שמתנגד לפעילות הפיוס של שלגומי, נרגש מאוד מהמפגש ומהתפילה והגיע במיוחד לפגוש את האימאמים מישראל.

   

  שגריר ישראל בפריז יוסי גל אמר בקבלת פנים בביתו, כי "זהו מפגש בין מנהיגי הקהילה המוסלמית בישראל ואימאמים בצרפת שהם נאמנים למדינתם, אזרחים גאים של צרפת, ומקדמים תפיסת עולם המושתתת על ערכים של שלום, סובלנות והבנה. חובתנו להמשיך בשיתוף פעולה זה אל מול הקיצוניות, האלימות והשנאה".

   

  בקבלת פנים השתתפו נציגי הממשל וכן נציגים של האסיפה הלאומית, הקהילה המוסלמית וארגונים לא ממשלתיים, כגון נציגת אמנסטי צרפת. בסיוע השגרירות הישראלית התראיינו האימאמים הישראלים לתקשורת, כולל לרדיו מונטה קרלו המשודר במדינות ערב. כמו כן האימאמים ביקרו בשורה של מסגדים בפריז.

   

  Read this article in English

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים