שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מסתמן: תיאטרון הרצליה יהפוך לבית ליצירה צעירה

  ימים ספורים לאחר ההודעה על סגירת התיאטרון בשל גרעונות מתמשכים, מנסים בעירייה לקדם תוכנית שתאפשר את המשך הפעלתו של המבנה כבית ליוצרים צעירים

  פרסום ראשון: שבוע אחרי ההודעה הדרמטית על סגירתו של אנסמבל תיאטרון הרצליה, מנסים בעירייה לגבש תוכנית חלופית שתשאיר את המבנה כתיאטרון יוצר במתכונת שונה. ל-ynet נודע כי ראש עיריית הרצליה, יהונתן יסעור, מתכוון להקים צוות פעולה שיבחן את הרעיון להפעיל את הבניין כאכסניה ליוצרים צעירים ולקבוצות תיאטרון שמחפשות בית להציג בו.

   

  הפגנת סולידריות ערב ההודעה על סגירת התיאטרון (צילום: גדי דגון) (צילום: גדי דגון)
  הפגנת סולידריות ערב ההודעה על סגירת התיאטרון(צילום: גדי דגון)
   

   

  זו אינה הפעם הראשונה בה עולה על שולחן הדיונים בעירייה הרעיון להפוך את המבנה האינטימי, לבית עבור יצירה אחרת. מדובר ברעיון מתבקש בעיקר בהתחשב בקרבתו של התיאטרון לתל אביב, בה ממוקמים שלושה מהתיאטרונים הרפרטוארים המרכזיים בישראל.

   

  בין הניהול האמנותי של האנסמבל על ידי אופירה הניג, לבין כניסתו לתפקיד של עודד קוטלר, תפקד מבנה תיאטרון הרצליה כאולם להשכרה. המהלך שמנסים להוביל בעירייה, יכול לקדם במקביל יצירה מקורית, לענות על מצוקה קיימת של חללים לחשיפה של קולות חדשים וגישה לקהל צעיר, עתודה לזה הפוקד את התיאטרון הממסדי.

   

  בין אם בשל המתקפה החזיתית שספגה העירייה והעומד בראשה בעקבות ההודעה על סגירת האנסמבל לאלתר, ובין אם מדובר במשנה סדורה של סדר יום ציבורי, אומר ראש העירייה הנכנס, יהונתן יסעור: "נושא התרבות בעיר עומד גבוה בסולם העדיפויות. ההשקעה העירונית בפעילויות של תיאטרון, מוזיקה ומופעי תרבות היא מהגבוהות בישראל. אני מאמין שנוכל להנגיש את התרבות גם לצעירים ולבני נוער. יש קבוצה גדולה של יוצרים צעירים שמשוועים לקבל במה שאינה ניתנת להם במסגרות אחרות ונפעל לקידום הנושא למענם ולמען כל שוחרי התרבות. יש פה צורך בתרבות מקומית צעירה ביקורתית ואיכותית". יש להדגיש כי עיריית הרצליה העבירה מדי שנה תקציב של כ-3.5 מיליון שקלים לפעילות האנסמבל. תיאטרון הרצליה נתמך במקביל גם על ידי מנהל התרבות בהיקף של כ-740 אלף שקל. השנה הועבר עד כה לאנסמבל מטעם משרד התרבות 150 אלף שקלים מהתקציב הכולל.

   

  ראש עיריית הרצליה צפוי להיפגש מחר, ד', עם מנכ"לית משרד התרבות, אורלי פרומן על מנת לפרוש בפניה את הנתונים שהובילו להחלטה להפסיק את פעילות האנסמבל במתכונתו הנוכחית. בפגישה הוזמנו להשתתף גם גזבר העירייה ומנהל התיאטרון, עודד קוטלר. במשרד התרבות הביעו בשבוע שעבר צער על סגירת המוסד אך הדגישו כי בכוונתם להשקיע מאמצים על מנת שתמצא הדרך לאפשר את המשך פעילותו של התיאטרון.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לבנת. תירתם להצלת המוסד
  צילום: אלכס קולמויסקי "ידיעות אחרונות"
  לאתר ההטבות
  מומלצים