שתף קטע נבחר

סער בדרום ת"א: "נחזיר המסתננים למחוזותיהם"

שר הפנים החדש ערך ביקור ראשון ברחובות הטעונים והתרשם מבעיית המסתננים. פליט מדרפור זעק: "לא הגעתי כדי להרע לאיש" ותושבת הדרום אמרה לסער: "חיים כאן בטרור"

"הבעיה הזו היא אחת הבעיות הקשות, הרגישות והטעונות שמתמודדת איתם החברה הישראלית", כך אמר הערב (יום ג') שר הפנים החדש גדעון סער, שערך ביקור עבודה בדרום תל-אביב. השר סער הגיע לאזור כדי לבחון מקרוב את בעיית הפליטים והמסתננים באזור. תושבים משכונות בדרום העיר מחו בפני השר על מצבם. אחת מהם פנתה לעברו ואמרה: "אנשים כאן חיים בטרור".

 

לעדכונים נוספים - כנסו לעמוד הפייסבוק של ynet

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

שחפת במכללה: "מנסים להרגיע, אך יש היסטריה"

תינוקת נדרסה למוות ליד ביתה, הנהגת נחקרה

 

ביקור תחת אבטחה כבדה. סער בדרום תל-אביב, היום (צילום: מוטי קמחי ) (צילום: מוטי קמחי )
ביקור תחת אבטחה כבדה. סער בדרום תל-אביב, היום(צילום: מוטי קמחי )

 

מאי גולן, פעילת הימין הקיצוני שנולדה באזור התחנה המרכזית ומתגוררת בו, בכתה מול השר סער ואמרה לו: "אתמול היה יום השואה, אבל אתה חייב להבין שאנחנו חיים כאן בגטו. אין לי ולאנשים שגרים כאן חיים".

 

באהר אדם, פליט מדרפור, פנה לשר סער ואמר כי "אני קורבן של הרדיפה והאלימות בדרפור, הגעתי לכאן כמבקש מקלט. גם לי אכפת וקשה מהסבל של התושבים הישראלים בשכונות ואנו מבינים אותם. אבל לא הגעתי כאן כדי להרע לאיש, אנו רק מבקשים הכרה במעמד שלנו. ברגע שיהיה מצב של שלום וביטחון בחבל דרפור, נשוב לשם מיד".

 

אדם סיפר עוד כי "כשמתרחש פשע בשכונה, קשה לנו לסבול זאת בדיוק כמו לתושבים. גם אנו הפליטים, כולנו קורבנות של אלימות. אנו כולנו נגד כל סוג של אלימות. מה שאנחנו והתושבים באמת צריכים זה הסדרה של המצב, כי שתי האוכלוסיות – גם התושבים וגם הפליטים - תחת חסותה של ממשלת ישראל. אנחנו יודעים מה גדעון סער עשה בחינוך ואנו מקווים שגם כאן הוא יחולל שינוי ככה שלא יהיו אנשים עצבנים ברחובות".

 

"אין אדם שראוי לחיות בתנאים כאלה" (צילום: מוטי קמחי ) (צילום: מוטי קמחי )
"אין אדם שראוי לחיות בתנאים כאלה"(צילום: מוטי קמחי )

  

הסיור בשכונות הדרום נערך תחת אבטחה כבדה של שוטרים ואנשי מג"ב. "אין אדם שראוי לחיות בתנאים כאלה", אמר סער לאחר שחזה במגורי המקומיים והאזרחים הזרים. בסוף

הסיור אמר השר כי "אנחנו לא נבחנים במילים, ניבחן במעשים. מדיניות הממשלה היא לפעול להחזרת המסתננים הבלתי-חוקיים למחוזותיהם או למדינות שלישיות. הדבר צריך להתבצע בהתאם לחוק ולערכיה של מדינת ישראל. מדובר בבני אדם".

 

סער אמר עוד כי "קיימתי שורה של פגישות בנושא במהלך התקופה הקצרה שאני בתפקיד, גם עם היועץ המשפטי וגם עם גורמי המקצוע במשרד. רציתי להתרשם כחלק מתהליך הלימוד של הנושא גם בעיניי. הבעיה הזאת לא נוצרה ביום אחד ולא מומלץ ליצור את הרושם כאילו ניתן לפתור אותה ביום אחד ויש כאן מציאות שאיתה מתמודדים תושבי שכונות הדרום. יש לפעול לשינוי המצב, וזה מה שאני מתכוון לעשות".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
סער בביקור בדרום תל-אביב, היום
צילום: מוטי קמחי
מומלצים