שתף קטע נבחר

מטר של גידופים קיבל את פרס בחולון

"אתה שונא ישראל", צעק לעברו המון משולהב. בניגוד לברק, שמלווה בסיוריו בעשרות מעודדים מנוער העבודה, לפרס הוקצו שני צעירים בלבד. מטה ברק: "היה קצר בתקשורת . לא ידענו שהוא מתכוון לסייר גם ברחוב" . בפגישות אחרות בעיר התקבל פרס בסימפטיה

רחוב סוקולוב בחולון קיבל היום (ג') את השר שמעון פרס במטר של צעקות וגידופים, שגלשו כמעט לתגרה.
הצעקות החלו מהרגע שפרס ירד ממכוניתו. "אריק מלך ישראל ואתה שונא ישראל, לך לערפאת, תתבייש!", צעקו האנשים, "קומוניסט", צעק קשיש רוסי ואשה צעירה זעקה: "אלה שהביאו את הסכם אוסלו צריכים לשבת בבית הסוהר. זו לא מדינה, זו כנופיית מחבלים". "איפה האחדות שלכם?", צעק לעברם אחד משני צעירי העבודה שליוו את פרס, אך קולו נבלע בהמון. המעטים שניסו ללחוץ את ידו של פרס כמעט נרמסו תחת הקהל המשולהב.
בעוד שלסיוריו של ראש הממשלה, אהוד ברק, מתלווה תמיד "קבוצת מעודדים" (כ-20 חברי נוער העבודה) הרי שעם פרס שלחה המפלגה רק שני צעירים, שקיבלו הודעה להצטרף לסיור רק דקות ספורות לפני שהחל. רביב, אחד מהשניים, אמר: "אני מתבייש במפלגה שלי, שהפקירה את פרס להתמודד לבד עם הקללות". ממטה ברק נמסר בתגובה: "היה קצר בתקשורת בין לשכת פרס למטה הארגון. לא ידענו שפרס מתכוון לסייר גם ברחוב. לו היינו יודעים זאת, היינו נערכים בהתאם".
למעט התקרית ברחוב סוקולוב, זכה פרס ללא מעט סימפטיה. בביקור בבית העולה בחולון שאל אותו עולה חדש מאיראן, בעברית רצוצה ובהתרגשות רבה: "מי ינצח לדעתך בבחירות, ברק או שרון?". פרס השיב בחיוך מוזר: "אני בעד ברק". העולה התעקש: "אבל למי יש יותר סיכוי?", ופרס ענה: "קשה לי מאוד לדעת. אני אענה לך על זה ב-6 בפברואר. הרבה מאוד תלוי במה שיקרה עכשיו עד יום בחירות. פעולת טרור או רצח מאוד משפיעים על תוצאות הבחירות. אני פעם אחת רצתי והסקרים היו טובים, ואז היה פיגוע, והפסדתי".

"ברק נותן דרור ללשונו"

מקורבי פרס מתחו אתמול ביקורת על ברק לאחר ששמעו כי סיפר בכינוס באוניברסיטת תל אביב שחברי מפלגת העבודה יעצו לו להדיח את פרס לפני הבחירות ב-1996. ברק אמר באותו כינוס בטון מלגלג: "אני לא מאמין בסקרים, מניסיון, ואני מעריך שגם פרס לא מאמין לסקרים, מניסיון".
מקורבי פרס אמרו כי היה זה ברק עצמו שיזם אז, יחד עם יוסי ביילין וחיים רמון, את המהלך לכפות על פרס למנותו לתפקיד שר הביטחון והוא זה שבדק כיצד ניתן להדיחו, עוד לפני שפרס הפסיד בבחירות. לדברי המקורבים, פגישה משולשת ברק-ביילין-רמון, שבה תוכננו הפרטים, נקטעה אז בגלל הפיגוע בקו 5 בתל-אביב. הפיגוע ההוא רק חיזק אצל ברק את התחושה שלו היתה ניתנת לו הזדמנות, היה מביס את פרס במרכז המפלגה.
פרס אמר היום בתגובה לדברי ברק אתמול: "הורידו לי פעם בניתוח את כיס המרה, ומאז אני לא כועס. לא יצרתי את הסקרים ולא את התוצאות שלהם. אני פה למען השלום, ולא למען האגו".
מקורבי פרס חשים כי לאחר שהוא הצטלם לתשדירי התעמולה וקרא לתמוך בברק, ראש הממשלה חש שהוא יכול לתת דרור ללשונו ולביישו. לדבריהם, בשעה ששודרו דברי ברק בטלוויזיה אתמול, קיימו ברק ופרס פגישה בארבע עיניים, שבה אמר ראש הממשלה כי הוא דווקא מייחס חשיבות עצומה לסקרים.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום דדי ליפשיץ
לוחץ ידיים
צילום דדי ליפשיץ
צילום דדי ליפשיץ
מחבק
צילום דדי ליפשיץ
מומלצים