שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  בתי המשפט: הגוף הביורוקרטי המסורבל בארץ
  מדירוג מדד הביורוקרטיה לרבעון הראשון של השנה עולה כי מערכת בתי המשפט היא הגוף הביורוקרטי המסורבל ביותר בישראל. במדד מדורגים משרדי ממשלה לפי מידת שביעות הרצון של אנשי עסקים מהשירות שהם מעניקים ומיעילותם. בתואר הגוף הביורוקרטי היעיל ביותר, זכה משרד התחבורה
  "מדד הביורוקרטיה" של איגוד לשכות המסחר וחברת SQ מדרג את מערכת בתי המשפט כגוף הביורוקרטי המסורבל ביותר בישראל. בתואר הגוף הביורוקרטי היעיל ביותר, זכה משרד התחבורה.

   

  בגלל בירוקרטיה: זכאים לא קיבלו הנחה בחשמל

  מדד הביורוקרטיה: משרד הפנים המתיש ביותר

  כל העדכונים - בפייסבוק של ynet

   

  "מדד הביורוקרטיה", המתפרסם אחת לרבעון, פורסם לראשונה בספטמבר 2008 והעניק לשירות הממשלתי ציון שביעות רצון נמוך מאוד - רק 6.5. מאז, חל שיפור הדרגתי בציונים שהוענקו לשירות הממשלתי, כאשר ברבעון האחרון של 2008 נראו סימנים של עליה לכיוון של 6.61 ובשנת 2009 חלה ירידה לרמות שפל. בשנת 2010 חל שיפור נוסף, אך שנת 2011 הסתכמה בירידה בציוני משרדי הממשלה.

   

  כעת, מציג המדד ברבעון הראשון של 2013 את הציון הרבעוני הגבוה ביותר שהוענק אי פעם לשירות הממשלתי - 6.97 מתוך 10.

   

  הכי יעילים: משרדי התחבורה, התמ"ת והפנים

  המדד כולל דירוג של משרדי ממשלה לפי מידת שביעות הרצון של אנשי עסקים מהשירות שהם מעניקים ויעילות עבודתם. במקום הראשון דורג משרד התחבורה, שזוכה לציון הגבוה ביותר מזה שלושה רבעונים ברציפות.

   

  במקום השני דורג משרד התמ"ת ולאחריו משרדי הפנים, האוצר והבריאות. במקום השישי והשביעי, דורגו המוסד לביטוח לאומי ומערכת בתי המשפט, שזכו לציונים נמוכים יחסית עבור רמת השירות שלהם. עם זאת, הציון שהוענק למערכת בתי המשפט מהווה שיפור לעומת הרבעון האחרון של 2012.

   

  במסגרת המדד, נערך גם סקר שממנו עולה כי 35% מבעלי העסקים בישראל סוברים שהביורוקרטיה פוגעת במידה רבה עד רבה מאוד בעסקיהם. מבין כלל הגופים הממשלתיים תוארו בתי המשפט ומשרד הבריאות גאלו שפוגעים יותר מכל בעסקים.

   

  "נתוני המדד מעודדים" אומר מנכ"ל SQ, שי חיון. "בסוף 2012 היתה הרעה בזמני התהליך ובזמינות חלק מהמשרדים לציבור, אולם ברבעון הראשון של 2013 נראה כי קיימת יציבות ואף שיפור. טיפול נקודתי בנושא יכול להוות מנוף לצמצום תחושת הביורוקרטיה שחשים בעלי העסקים."

   

  לדברי עו"ד אוריאל לין, נשיא איגוד לשכות המסחר, "צמצום הביורוקרטיה והרגולציה יחד עם שיפור השירות הם אחד ממנועי הצמיחה המרכזיים של המשק וניתן לבצעם ללא עלות כספית. יש להציבם כאחד מהיעדים המרכזיים בכל הדיונים המתנהלים כיום בעיצוב המדיניות הכלכלית ותקציב המדינה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  בית המשפט, ביורוקרטי מדי
  צילום: גיל יוחנן
  מומלצים