שתף קטע נבחר

עד ראייה: "הנהג צעק 'אין לי ברקסים! תעזרו לי!'"

זמן קצר לפני תאונת הדרכים הקטלנית בנשר הבחין רוכב קטנוע במשאית דוהרת בדרך משה התלולה. "היה ברור שהוא איבד את הבלמים", סיפר עד הראייה. "היה ריח מסריח של גומי"

"הוא הגיע מלמעלה במהירות מטורפת וכבר היה ברור שהוא איבד את הבלמים. היו מראות היו קשים, אלוהים ישמור ממש. ראיתי את הגופות על הכביש ואת הפצועים שצועקים, היה ריח של גומי באוויר". כך סיפר היום (ד') ליאור דורון מנשר שראה את המשאית זמן קצר לפני התאונה המחרידה שבה נהרגו 6 אנשים ונפצעו 18 בצומת משה - בר יהודה בנשר. הנהג, בן 30 מרהט, נלקח לחקירה.

 

  

נסיבות התאונה עדיין נבדקות, אולם העדויות מהמקום מציירות זוועה של ממש, שככל הנראה נגרמה מכך שהנהג איבד שליטה על המשאית. דורון מנשר נתקל במשאית הפוגעת בעת שהיה בדרכו על קטנוע בדרך משה מכיוון דרך בר יהודה לביתו. מדובר בצומת אחד מעל לצומת בו אירעה התאונה.

 

עוד בחדשות ynet:

 

"הוא הגיע מלמעלה במהירות מטורפת וכבר היה ברור שהוא איבד את הבלמים", סיפר. "היה ריח מסריח של גומי, הנהג צעק מהחלון 'תעזרו לי! אין לי ברקסים תזוזו מהדרך!', רק שזה כבר לא יכול היה לעזור לאף אחד. העמדתי את הקטנוע ואז שמעתי בום אדיר. הסתכלתי למטה וראיתי עשן שעולם ממקום התאונה".

 

עד ראייה נוסף, מוסטפה מדלית אל כרמל, סיפר: "עמדתי בצומת ברמזור אדום כשהגעתי מכיוון חיפה, כשלפתע הבחנתי ברכב שמגיע במהירות מלמעלה. הוא פגע ברכב אחד, עלה על רכב אחר. זה היה ממש קשה לתאר איך הוא פוגע ברכב אחרי רכב. ראיתי מראות קשים, אבל מראה מזעזע כזה לא ראיתי בחיים שלי".

 

השאריות מהתאונה. מראות קשים (צילום: חגי אהרון) (צילום: חגי אהרון)
השאריות מהתאונה. מראות קשים(צילום: חגי אהרון)

 

לזירה הגיע ראש אגף התנועה במשטרה, ניצב ברונו שטיין, שהתעדכן מפי קציני המשטרה בשטח באירוע. מפקד משטרת זבולון, ניצב משנה אילן סרדל, אמר כי בתום חקירה ראשונית של האירוע ברור כי מדובר בתאונה ולא באירוע מכוון. "יש עוד הרבה מה לחקור על המצב הטכני של הרכב, על המשקל שהיה בו. המשאית הייתה מלאה באבנים, צריך לבדוק אם היה רישוי לנגרר וקיימות עוד פעולות חקירה רבות לפני שניתן יהיה לקבוע את שהתרחש ומה גרם לתאונה הקשה". סרדל אישר שהנהג זעק לעזרה.

 

המשאית הגיחה במהירות עצומה (צילום: חגי אהרון) (צילום: חגי אהרון)
המשאית הגיחה במהירות עצומה(צילום: חגי אהרון)

המשאית הפוגעת. הנהג הזהיר, אך ללא הועיל (צילום: חגי אהרון) (צילום: חגי אהרון)
המשאית הפוגעת. הנהג הזהיר, אך ללא הועיל(צילום: חגי אהרון)

 

טליע חטיב, מהיישוב ירכא, היה בטנדר מסוג סיטרואן ברלינגו שניזוק בתאונה, אך נוסעיו לא נפגעו.

 "שמענו כל מיני רעשים, משהו פגע בנו מצד ימין ואחר כך הרכב שלידנו התחיל לבעור. אני לא יודע איך הצלחנו לצאת אבל תודה לאל הצלחנו לברוח מרכב לפני שהוא התלקח, אני לא יודע איך נשארנו בחיים – ממש קרה לנו נס", אמר.  

 

אבנר קוגל, אחד הפרמדיקים הראשונים שהגיע למקום התאונה, סיפר כי הזירה השתרעה על פני עשרות מטרים. "אחד מכלי הרכב הפרטיים עלה באש כשהגעתי, וההערכה הראשונית שלי הייתה שמדובר בחמישה עד עשרה הרוגים. בתוך זמן קצר הגיעה כמות גדולה של אמבולנסים והתחלנו לטפל בשטח בפצועים ולהעביר אותם לבתי החולים בחיפה". הפינוי ארך כ-40 דקות, והפצועים הועברו לשלושת בתי החולים בעיר- רמב"ם, בני ציון וכרמל. נהג המשאית, שנפגע באורח בינוני וגם פונה לקבלת טיפול, מוגדר כעצור עד שיתבררו נסיבות התאונה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ההרס הרב
צילום: חגי אהרון
כוחות ההצלה במקום
צילום: אתר פאנט
מומלצים