שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  "כואבת לבן שלך הבטן כי את עובדת יותר מדי"

  כך אמר רופא במוקד של מרפאת "ביקור רופא" בבאר שבע לאבישג רגר, שהגיעה למקום עם בנה בן ה-4 כשהוא מתפתל מכאבי בטן. "הוא אמר את זה לפני שאפילו בדק אותו, מול כל המרפאה. הייתי עם דמעות בעיניים", היא אומרת ל-ynet. ביקור רופא: הרופא התנצל על דבריו עוד במעמד הטיפול

  אבחנה רפואית או קביעה שוביניסטית? אבישג רגר הגיעה עם בנה בן ה-4 למיון בגלל כאבי בטן מהם סבל במשך יומיים. אבל דבר לא הכין אותה לתגובה של הרופא שקיבל אותם במקום שאמר לה כי כאב הבטן נובע מהעובדה שהיא פשוט אמא מזניחה שעובדת יותר מדי.

   

   

  רגר בת ה-42, תושבת באר שבע, הגיעה הלילה (ה') בשעה אחת לפנות בוקר למרפאת "ביקור רופא" בעיר, לאחר שבנה התפתל מכאבי בטן. "הרופא אפילו לא הספיק להכניס אותנו למשרדו ואמר לי, מול כל האנשים שישבו שם, שאם לא הייתי אמא עובדת הייתי יכולה  לפנות איתו למרפאה כבר בבוקר".

   

  עוד כתבות בערוץ הורים  

   

  רגר, שהייתה ההמומה מהנזיפה הלא צפוייה, ביקשה מהרופא לטפל בבנה, בפרט כשהכאב לא פסק והילד התלונן. אולם הרופא הוסיף ושאל מתי היא שבה מעבודתה באותו היום. "מעבר לעובדה שהוא אמר לי שאני עובדת יותר מדי, הוא אפילו שאל אם הגעתי הביתה בשמונה בערב".

   

  רגר, שלא רצתה להחמיר את הסיטואציה, ביקשה מהרופא להפסיק. "הבן שלי היה מודאג ושאל למה הרופא כועס.

  החלטתי להבליג למען בריאותו של הבן שלי. הייתי עם דמעות בעיניים ולא רציתי שהעניינים ייצאו מכלל שליטה. אני בטוחה שאם בן זוגי היה איתי או היה בלעדיי במעמד הזה, הרופא לא היה אומר דבר כזה".

   

  רגר מבהירה כי בשום שלב אין לה ביקורת לגבי עבודתו המקצועית של הרופא. "הוא בדק את בני והנחה אותנו להמשך טיפול, ואפילו התנצל בפניי על דבריו בסיום הפגישה, אבל זה לא הפחית מהעלבון שחשתי".

   

  מ"ביקור רופא" נמסר בתגובה: "צר לנו אם האם נפגעה מהדברים. חשוב להדגיש כי מדובר במקרה נקודתי וכי הרופא התנצל על דבריו עוד במעמד הטיפול. האם קיבלה את התנצלותו ואמרה לו שהיא מבינה כי דבריו נאמרו מתוך דאגה". 

      

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ביקור רופא. הרופא שאל את האם מתי הגיעה הביתה
  אבישג רגר. מה הקשר בין העבודה שלי לכאבי הבטן של הילד שלי?
  צילום: שי שמואלי
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים