שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  בקשה לייצוגית: הביטוח גוזל את החולים

  בתביעה שהוגשה כנגד חברת הביטוח כלל נטען כי החברה חוסכת כסף תוך גזלת זכויות החולים הסיעודיים במשך חודשים, ואף מחייבת אותם לשלם על החודשים הללו. סכום התביעה: 200 מיליון שקל

  לבית משפט המחוזי מרכז הוגשה היום (ה') תביעה ובקשה להכיר בה כייצוגית כנגד חברת הביטוח כלל בטענה כי היא אינה משלמת לעשרות אלפי מבוטחים שהגיעו למצב סיעודי – את התגמולים המגיעים להם.

   

   

  ביטוח סיעודי נועד להבטיח קבלת קצבה חודשית במקרה שבו אדם נמצא במצב סיעודי ואינו יכול לבצע פעולות בסיסיות ביותר.

   

  לפי הנטען בכתב התביעה שהוגש על ידי עוה"ד עידן איידן, עמית עידו ודוד תירוש, ממשרד ירושלמי איידן ושות', כלל ביטוח מפצה את המבוטחים הסיעודיים שלה רק החל מהיום שבו הגיעה אחות מטעם הביטוח הלאומי לבדוק את המבוטח, ווידאה שהוא אכן לא יכול לבצע פעולות בסיסיות. (תגמולי הביטוח הלאומי אינם קשורים לביטוח הסיעודי ומשמעותם מימון מספר שעות בודדות בשבוע לטיפול בחולה).

   

  בתביעה נטען, שכלל חייבת לפצות את המבוטחים החל מהמועד שבו הם הפכו לסיעודיים, ולא מהיום שבו מבקרת האחות בביתם. לטענת התובעים הפיצוי החל ממועד ביקור האחות, הוא אבסורדי וגורם לכך שכל המבוטחים הסיעודיים ממתינים כחודשיים שלושה עד שהאחות מגיעה אליהם. להערכתם, כלל חוסכת בין חודשיים לשלושה חודשים של פיצוי חודשי, שעלותו כ – 5,200 שקל בממוצע, לכל מבוטח. לדבריהם, כלל חוסכת על חשבון כל המבוטחים הללו כ-200 מיליון שקל – סכום התביעה הייצוגית.

   

  בנוסף, טוענים התובעים כי בתקופה שבה כלל דוחה את תחילת התשלום, היא גם מוסיפה וגובה דמי פרמיה חודשית מהמבוטחים שלה. כלומר, לא רק שכלל חוסכת מאות מיליונים בכך שהיא דוחה את תשלום הפיצוי, היא גם גובה כספים מציבור המבוטחים הסיעודיים מידי חודש, שלא כדין (על פי תקנות הביטוח לא ניתן לגבות פרמיה ממי שהגיע למצב סיעודי). יש לציין כי לאחרונה קנס המפקח על הביטוח את כלל על גביה כזו.

   

  כלל היא המבטחת בפוליסות הסיעוד של קופת חולים מכבי ובעוד כשלושה חודשים צפויה הקופה לערוך מכרז חדש עליו תתמודד שוב החברה. על פי הדוחות הכספיים של החברה, מדובר במכרז המניב לה הכנסות בסך של כ-700 מיליון שקל בשנה. מספר המבוטחים הנמצאים במצב סיעודי בכלל עומד על כ-40 אלף. יש לציין עוד כי ביטוחי הבריאות והסיעוד רוכזו בחברת הבת "כלל בריאות" אולם זו מוזגה לפני כשבועיים עם חברת האם כלל.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים