שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  "ג'אנגו ללא מעצורים" נאסר להקרנה בסין

  סרטו זוכה האוסקרים של טרנטינו נאסר להקרנה בסין רגע לפני הקרנת הבכורה שלו, למרות שקטעי האלימות שבו נערכו מחדש על פי הוראת הצנזורה הסינית. בסין אומרים: "הנזק שהצנזור עושה לפוליטיקה, גדול בהרבה מהנזק שבצפייה בסרט"

  הסרט האמריקני זוכה האוסקרים " ג'אנגו ללא מעצורים" של הבמאי קווינטין טרנטינו, נאסר להקרנה בסין היום (ה'), ביום בו היתה אמורה להיות הקרנת הבכורה שלו. מהלך זה היה מפתיע, שכן הסרט הותאם לצנזורה הסינית וקטעי אלימות מתוכו נערכו מחדש. לכבוד השקתו שבוטלה במפתיע, קודם הסרט בפרומואים, בשלטי חוצות ובפרסומות במהלך השבועות האחרונים בסין.

   

  על פי תיאטראות קולנוע בסין, הסיבה הרשמית להחלטה להשעות את הקרנות הסרט היא בגלל בעיות טכניות. טרם ההחלטה לאשר את הפצת הסרט בסין, חלק מקטעי האלימות הגרפית בסרט, צבע הדם ואופן התזותו,

  שונו ועודנו כדי שיהיה מאושר לצפייה על ידי הצנזורה הסינית. תיקונים אלו הם מהלך שגרתי של סרטים אמריקניים שמוקרנים בסין, שמהווה את השוק השני בגודלו בעולם בצריכת קולנוע, אחרי ארצות הברית. בתקשורת הסינית פורסם כי טרנטינו בעצמו היה מעורב בשינויים שנערכו בעריכה לכבוד קהל הצופים הסיני.

   

  "מה שאנו מכנים שפיכות דמים ואלימות הוא רק אמצעי לשרת את מטרתו של הסרט, והשינויים הקלים בעריכה לא משפיעים על האיכות הבסיסית שלו", טוען ז'אנג מיאו, מנהל השלוחה הסינית של סוני המפיצה את הסרט. בעקבות המקרה, התקשורת הסינית העלתה מספר סיבות לאיסור ההקרנה, אחת מהן היא כי הצנזורה הסינית החמיצה סצנת עירום בסרט, שנחשבת לבוטה.

   

  "ג'אנגו ללא מעצורים" הוא הסרט הראשון מהסרטים האלימים של טרנטינו שהותר להפצה בבתי הקולנוע בסין, למרות כי חלקים מפרקי הטרילוגיה "להרוג את ביל" שביים, צולמו למעשה בבייג'ינג. "פעולת הצנזור, להשעות כך הקרנה של סרט, נעשתה על ידי משרדי ממשלה מלאים בבירוקרטיה מרגיזה", טוען הו קיג'ין, העורך הראשי של מגזין ה"טיימס גלובל" בסין. "הנזק שהפעולה הזו גורמת לפוליטיקה, הוא גדול בהרבה על הנזק שהיה נגרם בהקרנת הסרט".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים