שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  פורמולה 1: פרננדו אלונסו ופרארי ניצחו בסין
  נהג קבוצת פרארי הרשים עם מירוץ נטול טעויות, תוך ניצול מרבי של בעיות יריביו. קימי רייקונן סיים שני תוך תצוגת נהיגה מדהימה, כשהוא מקדים את לואיס המילטון במרצדס. וטל ורד בול רק הקטינו נזקים

  אקשן מזינוק עד סיום. מירוץ הפורמולה 1 שנערך היום (א') בסין, היה מהמעניינים והמרשימים בהם צפינו בשנים האחרונות. החל בתצוגת נהיגה סופר-מרשימה נוספת של אמן ההגה פרננדו אלונסו, דרך אסטרטגיות החלפות צמיגים מאד מפתיעות, המשך במקום השני של לוטוס מחוררת עם קימי רייקונן המדהים, מרצדס שהופכת העונה למתמודדת ראויה ועד רד בול האיטית יחסית, עם תצוגת נהיגה כמעט בלתי-נתפסת של סבסטיאן וטל בהקפות הסיום.

   

   (צילום: AP) (צילום: AP)
  (צילום: AP)

   

   

  מרצדס הייתה זו שטרפה את הקלפים, והעמידה את לואיס המילטון על העמדה הבכירה לקראת הזינוק, כשהלוטוס המשתפרת ממירוץ למירוץ לצדו, עם קימי

  רייקונן מאחורי ההגה. המילטון אכן זינק מצוין, אך רייקונן איבד שני מקומות לצמד הפרארי של אלונסו ומאסה בזינוק מצוין. הזינוק הכושל והלא אופייני של הפיני, עלה לו ולקבוצה כנראה בסיכוי לנצח במירוץ, אך בשלב זה כלל לא היה ברור אם קימי יצליח לשמור את צמד הפרארי והמילטון בטווח תקיפה.

   

  לאחר מספר הקפות סוערות החלו הנהגים המובילים להיכנס לרחבת הטיפולים כדי להחליף את צמיגי הפירלי הרכים (מדי) ברביעיה שתאפשר להם לצבור מעט יותר מחמש הקפות מהירות. בשלב זה החלו להתברר גם אסטרטגיות שונות בין הקבוצות ואפילו בין נהגים באותה קבוצה.

   

  החלפה שלישית במספר אפשרה לאלונסו לחלוף בקלות על פני וטל, שהחליט לבצע את ההחלפה האחרונה ממש לקראת סיום - החלטה שכמעט והפכה למבריקה ביותר בעידן המודרני. עם מכונית איטית יחסית לפרארי, ללוטוס ולמרצדס, יצא וטל למספר הקפות סיום כאשר כל אחת ואחת מהן מתבצעת בקצב קרוב לזה של מקצי הדירוג. אבל המקום הרביעי היה המירב שהצליח להשיג, כאשר הוא מסיים בפער של שתי עשיריות בלבד ממקום על דוכן המנצחים.

   

  במקום השלישי זכה לבסוף לואיס המילטון, שהצליח בשארית צמיגיו להותיר את אלוף העולם והרד-בול הטריה מאחור. המילטון שמצא עצמו בחלקים רבים של המירוץ כמועמד למקום שני, נאלץ לוותר על מספר נקודות לטובת קימי רייקונן בלוטוס.

   

  הנהג הפיני מצא עצמו בצרות באמצע המירוץ, כאשר ניסה לעקוף את סרחיו פרז במקלארן, וגילה כי הנהג הצעיר סגר את הדלת מעט מאוחר מדי. חרטום הלוטוס ניזוק קשות, אך לא מנע מהפיני לסרב להחלפתו, ולקבוע זמנים מצוינים.

   

  המירוץ הבא יערך בעוד שבוע ימים בבחריין.

   


  פורמולה 1, סין

  פורמולה 1, סין
  נהג קבוצה נקודות
  1. פרננדו אלונסו פרארי 25
  2. קימי רייקונן לוטוס 18
  3.לואיס המילטון מרצדס 15
  4. סבסטיאן וטל רד-בול 12
  5. ג'נסן באטון מקלארן 10
  6. פליפה מאסה פרארי 8
  7. דניאל רקארדו טורו רוסו 6
  8. פול די-ראסטה פורס אינדיה 4
  9. רומן גרושיין לוטוס 2
  10. ניקו הולקנברג סאובר 1

   


  אליפות הנהגים - 2013

  אליפות הנהגים - 2013
  נהג קבוצה נקודות
  1. סבסטיאן וטל רד-בול 347
  2. פרננדו אלונסו פרארי 217
  3. קימי רייקונן לוטוס 183
  4. לואיס המילטון מרצדס 175
  5. מארק וובר רד בול 166
  6. ניקו רוזברג מרצדס 159
  7. רומיין גרושיאן לוטוס 114
  8. פליפה מאסה פרארי 106
  9. ג'נסן באטן מקלארן 60
  10. פול די רסטה פורס אינדיה 48

   


  אליפות קבוצות - 2013

  אליפות קבוצות - 2013
  קבוצה נהגים נקודות
  1. רד-בול וטל, וובר 513
  2. מרצדס המילטון, רוזברג 334
  3. פרארי אלונסו, מאסה 323
  4. לוטוס רייקונן, גרושיין 297

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: AP
  פרננדו אלונסו - ניצחון גדול וחשוב
  צילום: AP
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים