שתף קטע נבחר

הכהן בשקית מדבר: עשיתי מה שהורה לי הרב

לאחר שהסעיר את אתרי האינטרנט בארץ ובעולם - הכהן שצולם כשהוא עטוף בשקית במהלך טיסה, מספר ל-ynet על עברו כאיש חיל האוויר, שנשלח ללמוד בישיבה כפרס מיוחד מהחיל. רבו ביקר את התגובה הציבורית: "תתייחסו ליהדות במינימום של כבוד"

תמונתו של הכהן שטס מעל בית קברות כשהוא עטוף בשקית ניילון, הצליחה לעניין אפילו את כלי התקשורת העולמיים - והיום (א') מדבר הכהן לראשונה, ואומר כי "בסך הכל עשיתי מה שהורה לי הרב שלי".

 

<< עוד חדשות, כתבות ותוכן - בעמוד הפייסבוק של ynet >>

<< הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. כנסו  >>

 

 

הכהן - חוזר בתשובה המבקש להישאר בעילום שם - סיפר ל-ynet כי הוא בעל עבר ביטחוני עשיר, ושירת בתפקידים רגישים בצה"ל, וכי בשנת 1983 העניק לו מפקד חיל האוויר, כהוקרה, "הזדמנות ללמוד בישיבה על חשבון חיל האוויר, שמימן את המשכורת שלי למשך שנתיים וחצי, שבהן למדתי בישיבה". לאחריהן הוא מספר כי חזר לשרת עשר שנים נוספות בצבא. לדבריו, מדובר היה בתקדים בחיל האוויר.

 

 

תמונת הכהן שעוררה את הסערה: "סא"ל במיל' בחיל האוויר" (צילום: מתוך ניו יורק דיילי ניוז) (צילום: מתוך ניו יורק דיילי ניוז)
תמונת הכהן שעוררה את הסערה: "סא"ל במיל' בחיל האוויר"(צילום: מתוך ניו יורק דיילי ניוז)

 

הרב יוסף ברוק, ראש ישיבת "נתיבות עולם" ורבו של הנוסע - ביקר היום את התגובה הציבורית והסיקור התקשורתי בעניין, ואמר כי הוא "משוכנע שאף אחד מהמגיבים, הוא לא ברמתו האישית או האינטלקטואלית".

 

הרב ברוק: "פרימיטיבים, נמאסתם!"

התמונה זכתה לביקורת ציבורית, ושותפה ברשתות החברתיות תוך גינויים, אלא שהרב ברוק, העומד בראש ישיבה חרדית שבה לומדים חוזרים בתשובה, טוען כי מדובר באישיות מיוחדת במינה שאותה הוא מכיר ומלווה זה כבר למעלה משני עשורים, וכי הצעד ההלכתי לא הובן נכונה על ידי המבקרים, שאותם כינה "פרימיטיבים, נמאסתם!"

 

"אני מכיר אותו כבר 25 שנים, מדובר בסא"ל במילואים, שכיהן בתפקידים בכירים ומסווגים בחיל האוויר", אומר הרב ברוק ל-ynet. "לפני פסח הוא טס לארץ, ובגלל שיבושים בטיסות, נודע לו כי יטוס מעל בית עלמין. הוא התייעץ עם רב שפסק כי למרות שהמטוס הוא מקום סגור, יש טומאה מעל בית העלמין, וכדי להתמודד עם זה, עליו להגיע למצב המכונה מבחינה הלכתית 'צמיד פתיל".

 

הרב ברוק אומר כי מה שנראה עבור הציבור כהתחכמות, "המצאה" וניסיון לעקוף את ההלכה בעזרת פטנטים - הוא ההלכה, והוא "מציע לאנשים לחשוב איך הם היו חשים, כאשר הערכים שלהם גורמים לאחרים להפנות מבטי זלזול ותמיהה".

 

"שוב חוזר על עצמו הסצנריו המוכר: כל נושא הקשור להלכה היהודית, הופך להיות חגיגה של השמצות. כל דבר הקשור למורשת אבות ואינו מובן, גורר התייחסות לעגנית ומשמיצה. הכלל אומר שככל שאתה יודע פחות, אתה צועק יותר וכך גם במקרה הזה".

 

הכהן בתמונה: היה גם מקורבו של הרב ש"ך

הוא גם מגייס את המדע ואומר כי "אם איש משבט זולו היה רואה אותי מדבר לתוך מכשיר טלפון, הוא היה חושב שהשתגעתי, כי לא ברור לו איך גלי קול יכולים לעבור מאות ואלפי קילומטרים. אין לו גם שום הבנה מהי קרינה אלקטרומגנטית, מכיוון שלא ניתן לראות אותה בעין.

 

"בדיוק כך יש גם מערכת רוחנית של טומאה וטהרה, שלנו אין יכולת וכלים לזהות ולדעת את פעילותה. לכן

אני אומר למגיבים, אם אין לכם ידע בנושא, אנא בטובכם - הניחו לנו והתייחסו בנימוס ובדרך ארץ. כמו שאנשים מבינים מוסלמים שחולצים נעליים לפני כניסה למסגד ולא לועגים להם; כפי שהם מבינים שנוצרים מסירים את כיסוי ראשם בעת כניסה לכנסייה. התייחסו ליהדות במינימום של כבוד".

 

הכהן ש"כיכב" בתמונה סיפר כי בתקופת לימודיו למד בשני מקומות – בחסידות בעלז "שנחשבת לחסידות אנושית ומתונה, שם למדתי תורה ואמונה והייתי מקורב לאדמו"ר", לדבריו. "כמו כן למדתי בישיבת 'נתיבות עולם', שהיא מוסד מסודר שבו לומדים אנשים מכובדים. יחד איתי למדו עוד ארבעה טייסי קרב. באותה תקופה, כחוזר בתשובה, זכיתי אף להיות מקורבו של הרב שך".

 

התמונה פורסמה במהלך סוף השבוע באתרי אינטרנט שונים עולם, ובהם באתר הניו-יורק דיילי ניוז, שם העלו בתחילה את האפשרות כי הגבר אינו רוצה לראות את נשים, אך אז התברר כי מדובר בכהן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מתוך ניו יורק דיילי ניוז
חיל האוויר שלח אותו לישיבה. הכהן בטיסה
צילום: מתוך ניו יורק דיילי ניוז
מומלצים