שתף קטע נבחר

תגיד גוגל, מה ישראלי בעיניך?

עד היום התשובות למשפט "מה ישראלי בעיניך?", שכה משויך עם שר האוצר החדש, הגיעו מאנשים בשר ודם. אבל ישנה ישות אחת, לא אנושית, שיודעת בדיוק מה ישראלי בעיננו וקוראים לישות הזאת גוגל

בשרתי מנוע החיפוש גוגל נשמרות ומנותחות כל השאילתות שאי פעם שאלנו מ"צימר זול בצפון" עד "מי החברה החדשה של גלעד שליט". זה מידע יקר מאין כמוהו כי מי שיודע מה אנשים מחפשים יודע יותר טוב מה לתת להם, בפעם הבאה שאנחנו מחפשים משהו. הוא יכול אולי גם לתת לנו תובנות על עצמנו.

 

 

גוגל משתף אותנו במידע היקר הזה בשתי צורות. הראשונה דרך Google Trends, שמאפשר לראות את המגמות החמות בתחום החיפוש כרגע לפי ארצות. הצורה השנייה היא דרך ההשלמה האוטומטית (Auto Complete) של משפט החיפוש בזמן שאתה או את מתקתקים אותו.

 

אמור לי מה אתה מחפש

ההשלמה מבוססת על מספר פרמטרים מהיסטורית החיפוש שלך, האתרים שאת/ה מבקר/ת, המיקום שלך, השפה שלך וכן מה אנשים אחרים ש"דומים" לך מחפשים. סדר הופעת ההצעות לחיפוש מרמז גם על חשיבותם או הפופולריות שלהם.

 

ההשלמה האוטומטית נותנת כלי מעולה לראות מה אנחנו הישראלים מחפשים ומזה לנסות להסיק מה החיפושים הללו אומרים עלינו. על מנת לנטרל את השפעה של ההיסטוריה האישית שלי יצרתי חשבון חדש במחשב, פתחתי את הדפדפן וגלשתי ל-google.co.il. חשוב לציין שזה לא סקר מהימן שנוהל על פי כל הכללים הסטטיסטים הנחוצים, אבל די לדיבורים הנה התוצאות.

 

כולם מדברים על יוקר המחייה בארץ אבל חשוב לזכור שאפשר לחיות גם בלי סמארטפון. דרך אגב גרם זהב 24K עולה כ 180 שקלים.

 

 

כמעט ארבעים שנה עברו מאז שנפטר והשאלה היא האם באמת אנשים שכחו מי היה בן גוריון ראש הממשלה הראשון שלנו? אחריו היו משה שרת, שוב בן גוריון, לוי אשכול, גולדה מאיר, יצחק רבין, מנחם בגין, יצחק שמיר, שמעון פרס, שוב יצחק שמיר, שוב יצחק רבין, שוב שמעון פרס, בנימין נתניהו, אהוד ברק, אריאל שרון, אהוד אולמרט, שוב בנימין נתניהו ושוב בנימין נתניהו.

 

  

יש לנו כנראה משיכה לנשים בתנ"ך. הנרייטה סולד, אגב, לא מהתנ"ך. היא הייתה ממקימות ארגון הנשים הציוניות "הדסה" והנהיגה את ארגון "עליית הנוער". היא נפטרה בשנת 1945.

 

 

הניסוי נעשה אחרי פסח לכן סביר מאד שרוב האנשים רצו לדעת מתי אפשר לאכול חמץ (עכשיו כבר אפשר, אגב, למי שעוד חיכה). התשובה לשאלה מתי אפשר להוציא תעודת זהות היא 16. התשובה לשאלה מתי אפשר להיכנס להריון היא טיפה יותר מורכבת.

 

 

4 אסונות, 3 ניסים, 2 דברים שקרו במקום שהציבור הרחב לא יכול היה להיכנס ואחד מבצע צבאי. זקני תל אביב מספרים שירד שם שלג בשנת 1950.

 

 

 

אנחנו רוצים להיות רזים, גבוהים, עשירים ולזהות מי מתקשר אלינו כי אולי זאת קצינת הקישור שרוצה לברר האם באמת הוצאנו גימלים ולא נוכל להגיע למילואים. גברים ישמחו לשמוע שאחת הדרכים לזרז לידה זה לעשות סקס (עם האישה ההרה כמובן!).

 

 

אנחנו צריכים ויזה לארה"ב כי אנחנו לא מנומסים, קרחים ויש סיכוי שתפסנו איזה חיידק מעיים בטיול להודו. לפי כל מני פרסומים של ישראלים שחיים בברלין הרבה יותר זול שם.

 

 

לא להאמין אבל רק את האופציה הזאת הציע גוגל. התשובה לשאלה הזאת היא כמו לשאלה הקודמת. כי אנחנו לא מנומסים, קרחים ויש סיכוי שתפסנו איזה חיידק מעיים בטיול להודו.

 

 

  

זה לא מפתיע שתל אביב במקום הראשון וגם מופיעה פעמיים. אולי יום יבוא וזאת תהיה גם הטבלה של ליגת האלופות בכדורגל.

 

 

 

זה די ברור שאם את רוצה חבר שיעשה לך קיצי אז תלכי איתו לסרט. נקווה גם שהשאילתה במקום השני תאבד את מקומה הגבוה.

 

 

שמעון פרס ידוע כתולעת ספרים וגם כסופר שכתב ספרים רציניים כמו קלע דוד (1970) שעסק בעליית כוחה הצבאי והביטחוני של מדינת ישראל. ההצעה שלנו לנשיא שאם הוא רוצה שהספר הבא שלו יהיה רב-מכר שיכתוב ספר עזרה אישית, עם הרבה תמונות וציטוטים, על איך הוא שומר על כזאת גזרה נפלאה בגילו המתקדם. שם טוב לספר: "אני לוזר? כן של קילוגרמים מיותרים!"

 

 

 

התשובות לשאלות לפי הסדר: כן, Em D/F# G , כן, לא, אף אחד לא יודע, אולי, לא, תלוי את מי שואלים, כן ולא.

 

 

בסוף הניסוי ביקשתי מגוגל לחפש כאילו אני גר בארצות הברית על מנת לראות מה האמריקאים חושבים עלינו. המסקנות הן די ברורות.

 

 

לניר כץ יש בלוג בשם החיים על פי ניר

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים