שתף קטע נבחר

"פגע וברח": נהג שדרס בני זוג הורשע בהפקרה

ביולי 2011 פגע רוני לוי עם משאיתו בשני וחי-זיו קריאף סמוך למחלף יבנה. הוא נמלט מהמקום והסגיר את עצמו אחרי יממה. השופטת הרשיעה אותו אך רמזה: "הטראומה שחווה השליכה עליו ואין להתעלם מכך". המשפחה: "נבקש את העונש מרבי"

בית המשפט המחוזי בלוד הרשיע הבוקר (יום ד') בעבירת הפקרה את רוני לוי מיפו, שדרס למוות את בני הזוג שני וחי-זיו קריאף סמוך למחלף יבנה ונמלט מהמקום. ביולי 2011 לוי פגע עם משאיתו בבני הזוג מקריית מלאכי, עצר את כלי הרכב ולאחר כמה שניות נמלט מהמקום. כעבור יממה הוא הסגיר את עצמו למשטרה ושחזר את התאונה. השופטת ורדה מרוז קבעה בהכרעת הדין: "אין מחלוקת כי כאשר עזב הנאשם את זירת התאונה טרם נקבע מותם של המנוחים. די בכך כדי להרשיע את הנאשם בעבירה המוגמרת". 

 

עדכונים נוספים בעמוד הפייסבוק של ynet

 

אחרי הכרעת הדין אמרה אמו של קריאף, קלרה: "בשבילי הוא רוצח". אביו אילן הוסיף: "שום דבר כבר לא יחזיר את הילדים".

 

ארכיון. הנהג רוני לוי  (צילו: מוטי קמחי) (צילו: מוטי קמחי)
ארכיון. הנהג רוני לוי (צילו: מוטי קמחי)


ההורים קלרה ואילן קריאף. "בשבילי הוא רוצח" (צילום: עופר עמרם) (צילום: עופר עמרם)
ההורים קלרה ואילן קריאף. "בשבילי הוא רוצח"(צילום: עופר עמרם)

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות של ynet:

 

על פי חוק, העונש המרבי בגין הפקרה עומד על תשע שנות מאסר, אולם לא נראה שזה יהיה גזר הדין הפעם. השופטת הדגישה שאומנם מדובר בתאונה מחרידה, אך ציינה גם את המצוקה הנפשית הקשה שאליה נקלע הנאשם בעקבות האירוע, "על רקע הטראומה שחווה, בבחינת תגובה אנושית ומובנת. המעורבות בתאונה, על תוצאותיה הטראגיות, הידיעה שחיי שתי משפחות נהרסו, השליכה מטבע הדברים על הנאשם ואין להתעלם מכך".

 

כתב האישום שהוגש לבית המשפט בדצמבר 2011 ייחס ללוי עבירת הפקרה ולא עבירה של גרימת מוות ברשלנות. בני הזוג קריאף, ששבו מבדיקת הריון, עסקו בהחלפת גלגל בשולי הכביש. בשחזור התאונה טען לוי כי הבחין ברגע האחרון בחי-זיו על הכביש. הוא ציין כי המשיך בנסיעה עוד כ-200 מטרים לפני שעצר. "ראיתי שפגעתי,

נבהלתי, חזרתי למשאית וברחתי", אמר אז לוי.

  

לפי כתב האישום, לוי המשיך בנסיעה ואף שלא ידע מה מצבם של בני הזוג קריאף. "במעשה המתואר לעיל, נהג הנאשם רכב המעורב בתאונה, ידע כי בתאונה נפגע אדם ולא הגיש לו עזרה שהיה ביכולתו להגיש בנסיבות המקרה", צוין בכתב האישום.

 

עו"ד שי שקד, המייצג את בני משפחת קריאף, אמר בתום הכרעת הדין: "לעניין העונש נגיש את הצהרתנו ונעתור להטיל על הנאשם את מלוא חומרת הדין, גם בכדי להרתיע נהגים ומלבצע את העבירה המכוערת".

 

עו"ד ארז אבואב שייצג את לוי, אמר כי התאונה הייתה בלתי נמנעת ושמצבו הנפשי של מרשו טראומטי. התובע, עו"ד דן כהן מפרקליטות מחוז מרכז, ביקש לא להגיב להכרעת הדין.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נדרסו למוות אחרי בדיקת הריון. בני הזוג קריאף
צילום רפרודוקציה: צפריר אביוב
הנהג הפוגע לוי
צילום: בן קלמר
עו"ד שי שקד
צילום: עופר עמרם
עו"ד דן כהן
צילום: עופר עמרם
מומלצים