שתף קטע נבחר

עור כהה זה יפה? לא בפרסומות בישראל

מלכת היופי של ישראל היא ממוצא אתיופי, אבל נדיר שיפהפיות שחומות מובילות קמפיינים בארץ. יוהנס אזנאו, פעיל חברתי, יזם קמפיין שמטרתו לעודד שילוב דוגמנים ושחקנים כהי עור בתעשיית האופנה, הבידור והפרסום בארץ. "כשרונות ישראלים באים בכל מיני גוונים". צפו בתוצאה

יוהנס אזנאו, יזם חברתי, הוא לא הישראלי היחיד ממוצא אתיופי ששאל את עצמו לא פעם, למה אין מספיק דוגמנים כהי עור בפרסומות, במגזינים ובמודעות בארץ ולמה הם לא מובילים קמפיינים, מככבים בסדרות? איך זה שאין כמעט סלבס כהי עור בארץ? ומדוע צעירים ממוצא אתיופי צריכים לקבל השראה מדמויות מעבר לים?

 

כדי לגרום לפרסומאים ומלהקים לשים לב ליופי הכהה, אזנאו גייס כמה ישראלים יפים כדי להוביל קמפיין שמקדם מראה ישראלי אחר. "יזמתי את הקמפיין לא רק בשם יוצאי אתיופיה, אלא גם יוצאי הודו, סודן וכל עדה אחרת". צפו בצילומי הקמפיין והקשיבו למה שיש למוביליו החינניים לומר על הייצוג שלהם באמצעי הפרסום ותעשיית הבידור בישראל.

 

 

אמנם יש לנו מלכת יופי ממוצא אתיופי, טיטי איינאו ודוגמניות כישראלה אבתאו וזמרות כאיילה אינגדשט ואסתר רדא וגם חברת כנסת חדשה, פנינה תמנו-שטה שקדם לה אדיסו מסלאה שהיה הח"כ הראשון בישראל ממוצא אתיופי. ונכון שהיתה פרסומת לחברת סלולר שהציגה אמא ובת חיילת, אבל אלה ייצוגים מעטים מדי לישראלים רבים, שלפי אזנאו משוועים לעמוד גם הם בקדמת הבמה. שייראו אותם. כישראלים. 

 

הפרויקט נעשה כמעט בהתנדבות והוא כולל צילומי סטילס ווידיאו ועדיין מחפש בית מלבד עמוד פייסבוק ויוטיוב.

תמונה מהקמפיין. היופי הישראלי (צילום: עמי סיאנו) (צילום: עמי סיאנו)
תמונה מהקמפיין. היופי הישראלי(צילום: עמי סיאנו)

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
צילום: אורי דוידוביץ'
יופי ישראלי
צילום: אורי דוידוביץ'
צילום: עמי סיאנו
דוגמנות? הכי חשוב לי ללמוד
צילום: עמי סיאנו
מומלצים