שתף קטע נבחר

שרון: מתגעגע למפלגת העבודה של פעם

בביקור באוהל המתיישבים שובתי הרעב בכיכר ספרא בירושלים, שקיבלו אותו בחום רב, הפליג מועמד הליכוד לראשות הממשלה, אריאל שרון במחמאות למפלגת העבודה של פעם, שהקימה בעבר יישובים בגוש קטיף

בביקור שערך היום (ג') באוהל המתיישבים שובתי הרעב בכיכר ספרא בירושלים, חילק מועמד הליכוד לראשות הממשלה, אריאל שרון, מחמאות למפלגת העבודה של פעם וייחל לליכוד של היום את ההערכה למולדת שהפגינה בעבר מפלגת העבודה.
שרון התקבל בחום רב על ידי שובתי הרעב, שנכנסו ליום ה-17 לשביתתם. במהלך הביקור סיפר שרון כי בילדותו הוריו נהגו לומר לו כי "כל הזכויות על ארץ ישראל הן זכויות יהודיות, בארץ ישראל צריך לתת את הזכויות למי שחי כאן. הם הפרידו בין הזכויות בארץ לזכויות על הארץ וכיום זו עובדה שמערערים מבחוץ על זכותנו על הארץ הזו, אבל מה שמטריד אותי זה ערעור מבפנים", אמר שרון לקול תשואות מהקהל.
שרון חזר והדגיש כי אין לנהל מו"מ תחת אש וקרא לממשלה להבטיח את שלומם של המתנחלים: "מצד אחד אני מתנגד ללקיחת החוק לידיים אבל מהצד השני אני תובע מהממשלה לנקוט מיד בכל הצעדים הדרושים להבטחת שלומם ובטחונם של אזרחי מדינת ישראל בכל מקום בו הם גרים, וניהול מו"מ תחת אש מעודד את הצד השני להמשיך בפעולות האלימות שהביאו לרציחתו של רוני צלאח, אדם צעיר שעבד עבודת אדמה בחלקתו".
אחת משובתות הרעב הפריעה לשרון במהלך דבריו, כשפעם אחר פעם דרשה לדעת מדוע הוא מבקש למנות את ברק כשר ביטחון בממשלתו, אם ייבחר. שרון התחמק מתשובה ישירה ואמר בגיחוך כי כרגע בכלל לא ברור מי יעמוד בראש מפלגת העבודה.
לסיום בחר שרון להחמיא לפועלה של מפלגת העבודה בעבר ואמר כי "מפלגת העבודה עשתה גם דברים טובים. גולדה החליטה על הקמת יישובים בגוש קטיף והיישוב היהודי בנצרים. אין שום דמיון בין מפלגת העבודה של העבר שהיה לה יחס להתיישבות ומולדת, למפלגת העבודה של היום. הייתי שמח אם במחנה שלנו היתה את אותה נחישות והערכה למולדת כפי שהיתה בזמנו במפלגת העבודה".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גלי תיבון
שרון. מצב רוח נוסטלגי
צילום: גלי תיבון
מומלצים