שתף קטע נבחר

תבע 13 שנים אחרי שנפצע - חברת החשמל תפצה

צעיר שנפצע מפגיעה בעמוד חשמל כשהיה בן 8, תבע 13 שנים מאוחר יותר את חברת החשמל. בית המשפט פסק לו פיצוי בסך 12 אלף שקל

ילד בן 8 שיחק בקרבת עמוד חשמל ונפצע. 13 שנים מאוחר יותר, כשהיה בן 21, הגיש תביעת רשלנות לבית משפט השלום בעכו נגד חברת החשמל וחברת ניהול התביעות שמג"ד, בטענה כי נתקל בקצה בולט של העמוד שכוסה בחגורת מתכת באופן גס. ההיתקלות גרמה לחתך עמוק ברגלו, והוא נזקק לניתוח.

  

 

לטענתו, החוטים נקשרו באופן שהותיר חוד משונן, שסיכן עוברים ושבים, בפרט כשמדובר בסביבת מגורים. לחיזוק תביעתו הציג תמונות של העמוד לפני ואחרי שתוקן על-ידי חברת החשמל. זו מצידה התנערה מכל אחריות למקרה, וטענה שכלל לא בטוח שהפציעה אירעה כתוצאה מהיתקלות בעמוד. החברה התבססה על כך שבדו"ח בית החולים בו אושפז, נכתב כי נפצע מחוט חשמל ולא מסוג הקשירה המסוים של העמוד. כמו כן החברה טענה שהקשר סביב העמוד לא היה לקוי אלא לפי התקן.

 

התמונות אומרות הכל

השופטת ג'ני טנוס העדיפה את גרסת התובע על פני זו של חברת החשמל, בעיקר לנוכח התמונות שהוכיחו שזו דאגה לתקן את הליקוי לאחר התאונה. "אני מקבלת את טענות התובע לגבי התרשלותם של עובדי או שלוחי הנתבעת בביצוע הקשירה, כפי שנעשתה עובר לתאונה, מבלי לחתוך או להסיר את הקצה שנותר בולט כלפי חוץ", כתבה השופטת, והוסיפה כי הקשר הבולט מהווה מפגע של ממש.

 

נפסק כי הנתבעת הפרה את חובת הזהירות שלה כלפי התובע, כיוון שהיה עליה לצפות שבליטה חדה היוצאת מעמוד בגובה הרגליים, עלולה לפגוע במי שמתקרב אליו. במיוחד כשמדובר באזור מגורים מאוכלס. על כן נקבע כי עובדיה התרשלו בקשירת העמוד. עוד נקבע, כי מפאת גילו הצעיר במועד התאונה, לא ניתן לייחס לתובע כל אשם תורם לתאונה.

 

לאחר שבחנה את העמדות השונות לגבי נזקי התובע, הגיעה השופטת למסקנה כי לא נמצא שנגרם לו נזק ארוך טווח או צלקות משמעותיות, ולפיכך חייבה את חברת החשמל ושמג"ד לשלם לו פיצוי של 12 אלף שקל. זאת, בגין עזרת משפחה מוגבלת בתקופת הפציעה. בנוסף, השתיים השתיים חוייבו לשלם שכר טרחת עורך דין של כ-2,100 שקל ואת אגרת בית המשפט.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עובדי חברת החשמל התרשלו בהתקנת העמוד, החברה תפצה צעיר שנפצע
צילום: ויז'ואל/פוטוס
מומלצים