שתף קטע נבחר

יתערבו בסוריה? ארה"ב מתגברת הכוחות בירדן

הפנטגון שלח צוות בסיסי של 100 חיילים ממפקדת דיוויזיה לירדן כדי להכין את השטח להגעת כוחות לוחמים. מדובר בצעד שיאפשר לאמריקנים להתערב ישירות בנעשה בסוריה

ארצות הברית שולחת למזרח התיכון חלקים ממפקדת אוגדה (דיוויזיה) להכנסת הקרקע לשיגור כוחות לוחמים לגבול סוריה. כיום שוהים בירדן 150 מדריכי צבא אמריקנים המאמנים את הכוחות המקומיים בטיפול בחומרים כימיים, ומדריכים לוחמים מקרב המורדים הסורים.

 

עדכוני חדשות נוספים בעמוד הפייסבוק של ynet

ברק אובמה בטקס בבוסטון: "נמשיך במירוץ"

 

מדובר בשיגור כ-100 חיילים נוספים ממטה הדיוויזיה המשוריינת הראשונה בטקסס לממלכה ההאשמית. המפקדה אמורה לארגן את הפעילות לקראת אפשרות שבה ארצות הברית תיאלץ להתערב ישירות במשבר הסורי, כמו למשל אם תצטרך להשתלט על נשק כימי, תזדקק לתת מענה למשבר הומניטרי או תיאלץ לצאת ל-"מבצע ייצוב" בסוריה.

 

פצועים סורים שלפי החשד נפגעו מנשק כימי. ארה"ב תתערב? (צילום: EPA) (צילום: EPA)
פצועים סורים שלפי החשד נפגעו מנשק כימי. ארה"ב תתערב?(צילום: EPA)

מדריכים אמריקנים באפגניסטן. פועלים משנה שעברה בירדן (צילום: AP) (צילום: AP)
מדריכים אמריקנים באפגניסטן. פועלים משנה שעברה בירדן(צילום: AP)

 

150 המדריכים האמריקנים החלו לפעול כבר בשנה שעברה, והכוחות הנוספים שהאמריקנים משגרים הם הוכחה לעליית המדרגה בהכנות הפנטגון לקראת מעורבות צבאית אפשרית.

פרטים על ההכנות נחשפו בשימוע בסנאט בוושינגטון, שבו השתתפו שר ההגנה צ'אק הייגל ומפקד הכוחות המזוינים, גנרל מרטין דמפסי.

 

בבניית המערך הבסיסי של המפקדה האמריקנים מבקשים ליצור יכולות פיקוד ושליטה על כוחות גדולים ולאפשר שיגור מהיר של כוחות גדולים. זהו ביטוי לעליית מדרגה בהכנות האמריקניות לקראת הגברת המעורבות האמריקנית הצבאית הישירה.

 

שר ההגנה הייגל אמר בוועדת השירותים המזוינים בסנאט כי הורה בשבוע שעבר על שיגור הכוחות הנוספים "כדי לשפר את המוכנות לקראת כמה תסריטים אפשריים". עם זאת, הוא הבהיר שבשלב זה הנשיא ברק אובמה טרם הורה על מעורבות צבאית אמריקנית ישירה בסוריה.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
האמריקנים מכוונים לסוריה
צילום: אלון בסין, משרד הביטחון
עוד חיילים לירדן. המלך עבדאללה ואובמה
צילום: רויטרס
מומלצים