שתף קטע נבחר

ה-FBI הציג: אלו החשודים בפיגוע בבוסטון

במסיבת העיתונאים שערכה הבולשת, ביקשו החוקרים את עזרת הציבור לאתר את השניים, שנראים בתמונות חובשים כובעי מצחייה, הולכים זה לצד זה דרך הקהל לפני הפיגוע. בבולשת הזהירו "הם חמושים ומסוכנים ביותר. אל תפעלו נגדם"

הבולשת הפדרלית של ארצות הברית, ה-FBI, פרסמה הלילה (יום ו') את תמונותיהם של שני החשודים בקשר לפיגוע במרתון בבוסטון, וביקשה את עזרת הציבור לאתרם. בתמונות שצילמו מצלמות האבטחה באזור נראו השניים, החובשים כובע מצחייה לבן וכובע מצחייה שחור, הולכים זה לצד זה דרך הקהל לפני הפיגוע. ובזמן שהמתיחות בשיאה, שוב היה לילה לא שקט בבוסטון - שוטר נורה למוות באוניברסיטת MIT שליד העיר.

 

עדכוני חדשות נוספים בעמוד הפייסבוק של ynet  

 

הפיגוע בבוסטון - דיווחים אחרונים ב-ynet:

ברק אובמה בטקס בבוסטון: "נמשיך במירוץ"

בוסטון: חיפושים אחר שני חשודים שתועדו

ארה"ב: זוהה חשוד במעורבות בפיגוע בוסטון

בוסטון: זוהתה ההרוגה, "הגיבורים" מתגלים

 

חשוד מספר 2 ()
חשוד מספר 2

שני החשודים הולכים דרך הקהל ()
שני החשודים הולכים דרך הקהל

 

במסיבת עיתונאים שערכה הבולשת מסר הסוכן המיוחד ריצ'ארד דלורייה, מפקד צוות החקירה של ה-FBI במסצ'וסטס, כי "במשך השנים ה-FBI סמך על שיתוף הפעולה של האזרחים. אנחנו יודעים שמישהו שם מכיר אותם כחברים, כבני משפחה או כשכנים. אנחנו מתייחסים אליהם כאל חמושים ומסוכנים ביותר. אל תנסו לפעול נגדם באופן עצמאי, לעצור אותם, או לפנות אליהם. אם אתם רואים אותם - התקשרו מיד לבולשת".

 

מסיבת העיתונאים של ראשי צוות החקירה התקיימה לאחר דחייה של יממה, במהלכה היו חילוקי דעות בתוך הצוות לגבי פרסום הצילומים. עם זאת, הלילה התייצב ריצ'רד דולורייה בפני הכתבים ואמר ש"איתור השניים הללו הוא בעדיפות העליונה שלנו". הוא הבהיר כי החוקרים נטשו כל כיוון חקירה אחר והם מתמקדים בשני החשודים המצויינים כ"חשוד 1" אשר חובש כובע כהה ו"חשוד 2" אשר חובש כובע לבן. ה-FBI אינו מגדירם באופן ברור כחשודים, אלא כאנשים ש"הבולשת מגלה בהם עניין".

 

שעות ספורות לאחר מכן אמר חבר הקונגרס האמריקני מטקסס, מייקל מק'קול, המכהן כראש הוועדה לענייני ביטחון המולדת, בראיון לרשת CNN כי "יתכן שיש כאן תא טרור. להערכתי לא רק שני החשודים מעורבים בפיגוע בבוסטון, אלא יש להם שותפים למזימה". "אנחנו לא יודעים אם זה איום טרוריסטי שבא מתוך ארצות הברית, או מגורמים מחוץ למדינה", הוסיף חבר הקונגרס מק'קול.

 

הנשיא אובמה הגיע אמש לבוסטון עם אשתו מישל, לטקס לזכר קורבנות הפיגוע

במרתון בעיר. "אנחנו נקום ונמשיך, ונסיים את המרוץ", אמר הנשיא האמריקני בנאומו. בפנייה אישית לתושבי בוסטון הוסיף אובמה: "בוסטון אולי היא עירכם, אבל היא שלנו גם. היא אחת מהערים המאפיינות את ארצות הברית. היא אחת מהערים המוכרות בעולם. הסיבה לכך ההיא שבוסטון פותחת את לבה לעולם. לאורך דורות קיבלתם דורות על דורות שנחתו על חופינו. מהגרים שהגיעו להצטרף למדינתנו".

 

אתמול לפנות בוקר דיווחה רשת CNN כי חוקרי הפיגוע הצביעו על שני חשודים אפשריים, ולא על אחד בלבד כפי שסברו קודם, על סמך התמונות מאזור קו הסיום של המרתון, דקות לפני שני הפיצוצים שהרגו שלושה בני אדם ופצעו כ-180 אחרים. לפי גורם משטרתי, התמונות של שני החשודים נשלחו לכל הסוכנויות הפדרליות והמקומיות במטרה לזהות את החשודים.

 

גם הלילה לא היה שקט באזור בוסטון. שוטר נורה למוות נורה באוניברסיטת MIT במסצ'וסטס, ליד בוסטון. טרם נעצרו חשודים בירי והמשטרה במקום הכריזה על מצב חירום והנחתה את הסטודנטים להישאר בתוך החדרים שלהם. המשטרה אף החלה במצוד אחר היורה וחשודים נוספים, ומחפשת אחריו בקמפוס וברחובות הסמוכים.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חשוד מספר 2
חשוד 1 (בכובע השחור) ועובר אורח (בכובע האדום)
מומלצים