שתף קטע נבחר

בבית הספר "בליך" מעריכים: יהיה מהפך

קרב שלטים אימתני מתנהל בתיכון בין תומכי שרון וברק. סילבן שלום ואברהם בורג, שנאמו היום בעיני התלמידים, שיכנעו רק את המשוכנעים

השבוע האחרון הפך את תיכון בליך ברמת-גן לשדה קרב פוליטי. בית הספר התמלא במודעות, שלטים, סטיקרים ופליירים המביעים תמיכה במועמד אחד, או סלידה מאחר.
הופעתם של פוליטיקאים משני המחנות היום (ג'), כלהקת החימום להופעתו של אהוד ברק מחר ושל אריאל שרון ביום חמישי, חשפה משהו ממה שצפוי בישראל עד 6 בפברואר. דני גלבנדורף, מתומכי הליכוד בקרב התלמידים, שהסתובב עם חולצת "רק שרון יביא שלום" וחילק סטיקרים, האשים את ה"מערכניקים" בשבירת כל הכלים. גלבנדורף כבר הגיש לוועדת הבחירות של בית הספר כמה תלונות על שלטים שהניפו פעילי השמאל: באחד מהם היתה תמונה של שרון עם סכין ביד, בשני נכתב "רק שרון הביא את הפלנגות לטבוח בסברה ושתילה". לדבריו, הנהלת בית הספר מונעת שוויון בקמפיין, ונוטה לכיוון ברק.
ומנגד, פעילי העבודה מאשימים את הליכוד. "הם תולים שלטים איפה שהם רוצים", אמרה אחת הפעילות, נועה כץ, "הם מורידים שלטים שלנו, הם מתפרצים לאולם עם שלטים, בניגוד לסיכום שלא יכנסו עם שלטים כשהנואמים מדברים, הם מתנהגים בלי כבוד לבחירות".
פעילי הליכוד הפיצו חוברת תחת הכותרת "איפה ברק?", אשר בה נמתחת ביקורת קשה על מדיניותו של ברק בתחומי הביטחון, השלום, החינוך, הגאווה הלאומית, התעסוקה והבריאות. הסיכום, לפי החוברת: "ברק נכשל".
פעילי העבודה הציפו את בית הספר בשלטים נוסח "בוקר טוב, איראן" ו"הצבעת שרון, הצבעת ש"ס". כמו כן חולקו מאות פליירים עם האזהרה: "אל תבכו לנו אחר-כך, פעם אחת כבר נרדמנו בשמירה ומצאנו את עצמנו עם ביבי בשלטון... הפעם אסור לתת לזה לקרות".

שלום ובורג נראו כמי שבאו לקדם את עצמם

הפוליטיקאים משני הצדדים שהופיעו לפני תלמידי התיכון בזה אחר זה, שיכנעו את המשוכנעים והספידו את המתנגדים, אך נראה היה שיותר מקידום מועמדותם של ברק ושרון, הם באו לקדם את המועמדות העתידית שלהם עצמם.
כך קרה שסילבן שלום (ליכוד) פתח את דבריו בהצגה מפורטת של מרכיבי "חוק זכויות התלמיד", שהוא זה שיזם אותו, ורק לאחר מכן הוסיף, כי אם עושים חישובים, "אז הצד הערבי עושה יותר שלום עם הצד שלנו, ולא עם הצד של השמאל. רוב רובן של המלחמות היו כשהשמאל היה בשלטון, ורוב הסכמי השלום היו בתקופת הליכוד".
ואילו אברהם בורג (עבודה) הודה כי ברק אינו חבר אישי שלו, ואמר: "היחסים ביני לבין ברק מורכבים. כשיש ביננו מריבה, היא מריבה איכותית, כשיש שיתוף פעולה, זה שיתוף פעולה איכותי. יכול להיות שאילמלא הבחירות היו חפוזות כל כך, הייתי מציב את מועמדותי ומתמודד מול ברק. ברגע שהמפלגה שלי קיבלה בהליך דמוקרטי למופת את מועמדותו של ברק, אני שם בצד את המריבות והסכסוכים".
אחר כך סיפר בורג שכאשר השאירו אותו מחוץ לאולם בכינוס של מרכז העבודה הוא "התבאס לאללה" והתנחם כשראה, כמה ימים אחר כך, כי עומרי שרון, בנו של אריאל שרון, עשה אותו דבר לתומכי ביבי.
לאחר ששלום ובורג עזבו את המקום יחד עם שובל עוזריהם, אמרה מיה ברקאי, דוברת תא העבודה בבית הספר: "המצב לא נראה טוב. ההרגשה היא שהליכוד ינצח. הפעם יש יותר ליכודניקים, וליכודניקים שרופים כאלה הולכים עם הראש בקיר". דני גלבנדורף, מתומכי שרון, ציין: "לא צריך להיות שאננים. המירוץ יהיה צמוד, אבל אני מאמין שננצח. הרוב פה הפכו לליכודניקים. הייתי אומר שיותר משהם רוצים את שרון הם לא רוצים את ברק".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום דודו פריד
סילבן שלום בבליך. "רוב המלחמות היו כשהשמאל היה בשלטון"
צילום דודו פריד
מומלצים