שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  שליש מהציבור רוצים עוד ירוק בעיניים

  סקר שנערך לקראת הכנס הארצי השנתי לקיימות שייערך באשדוד מראה כי שלישי מהציבור מעוניינים ביותר פארקים, שטחים פתוחים ובנייה ירוקה. מניתוח הסקר עולה: הציבור הישראלי רואה בנושאי איכות הסביבה תחום עיקרי שעל ראש הרשות המקומית לטפל בו

  כשליש מהציבור מעוניין ביותר פארקים, שטחים פתוחים ובנייה ירוקה בעיר מגוריו. כך עולה מסקר שנערך בקרב מדגם מייצג של 502 נשאלים שנערך לקראת הכנס הארצי השנתי לקיימות שייערך בעיר אשדוד ביום ג', ה-23 באפריל.

   

   

  במסגרת הסקר נשאלו המשתתפים מהו הנושא העיקרי שעל הרשות המקומית לטפל בו בתחומי איכות הסביבה. 45% השיבו כי על הרשות המקומית לפעול בתחומי

  חינוך והסברה, 29% ענו כי היו מעוניינים בפארקים ושטחים פתוחים, 16% מעוניינים בהגברת הפיקוח והאכיפה בנושא ויתר הנשאלים (9%) השיבו כי היו מעוניינים שראש הרשות המקומית יפעל למען קידום השימוש באנרגיה סולארית.

   

  • לעמוד המיוחד לשעת כדור הארץ

   

  רוצים לראות עוד ירוק ולבלות בטבע (צילום: index open) (צילום: index open)
  רוצים לראות עוד ירוק ולבלות בטבע(צילום: index open)

   

  מניתוח הסקר עולה כי האחוזים הגבוהים של תחומי החינוך והסברה והפיקוח ואכיפה מעידים כי הציבור הישראלי מצפה מראשי הרשויות להוביל סדר יום הנאמן לנושאים ירוקים ולאיכות הסביבה בקרב מקום מגוריהם.

   

  בשאלה נוספת שנשאלה בסקר נתבקשו המשתתפים לדרג בשאלה פתוחה את הנושאים החשובים אשר על ראש הרשות המקומית לטפל בהם בעיניהם. מטרת השאלה הייתה לחשוף את מיקום הנושאים הירוקים בסדר העדיפות של האזרח הישראלי.

   

  מהתוצאות עולה כי בניגוד לנהוג לחשוב, הנושאים המתקשרים לקיימות ולאיכות הסביבה אכן חשובים בעיני האזרח הישראלי. ניקיון העיר (15%), חזות העיר (5%), פיתוח גינות ופארקים (5%) ואיכות הסביבה (2%) משלימים יחד תמונה לפיה 27% מהציבור, המהווים קרוב לשליש, רואים בנושאים ירוקים תחום עיקרי שעל ראש הרשות המקומית לראות לנגד עיניו. לשם השוואה, במקום הראשון זכה תחום החינוך שצוין לבדו כחשוב על ידי 24% מהנשאלים. עובדה זו מציבה את הנושאים הירוקים כתף לכתף עם תחום החינוך.

   

  הכנס הארצי לקיימות ייערך זו השנה השנייה בעיר אשדוד. העיר נחשבת למובילה בקידום הנושאים הירוקים ורק לאחרונה זכתה בתקציב של כרבע מיליארד
  שקלים למען פיתוח מודל של תחבורה עירונית מקיימת בעיר. במהלך הכנס יעסקו אישי ציבור, אנשי אקדמיה ומומחים בתחומי הקיימות ואיכות הסביבה בסוגיות הבוערות בנושאים הירוקים. בין המשתתפים: ראש העיר אשדוד ד"ר יחיאל לסרי, מנכ"ל התאחדות התעשיינים אמיר חייק והשר להגנת הסביבה ח"כ עמיר פרץ שאף יקבל בכנס מגן הוקרה על תרומתו לפיתוח מערכת 'כיפת ברזל' שהגנה על העיר אשדוד מפני נפילת טילים ומנעה אבידות בנפש. אורח הכבוד של הכנס יהיה אלן ז'ופה ראש ממשלת צרפת לשעבר וראש העיר בורדו שיציג כיצד הפך את עירו לעיר האופניים הראשונה בעולם.

   

  רוצים לטפח את הסביבה ואת הגוף (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  רוצים לטפח את הסביבה ואת הגוף(צילום: shutterstock)

   

  ראש העיר אשדוד, ד"ר יחיאל לסרי: "הסקר מראה באופן ברור את החשיבות שתושבי הרשויות מייחסים לשני מרכיבים מרכזיים בחייהם: חינוך הילדים וניקיון וטיפוח סביבת מגוריהם. ניתן לראות באופן מוחלט כי האזרח הישראלי מבין שקידום נושאי הקיימות ואיכות הסביבה פירושו גם שיפור באיכות החיים. אני גאה לעמוד בראש העיר שזכתה השנה הן בפרס החינוך היישובי והן בדגל היופי של המועצה לישראל יפה. פרסים אלו מעידים כי תושבי אשדוד חיים בעיר מובילה ואיכותית במדינת ישראל".

   

  • שעת כדור הארץ - ב-22.4 כולנו מכבים את האור למשך שעה

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  רואים ירוק, רואים איכות סביבה
  צילום: עידו ארז
  מומלצים