שתף קטע נבחר

יפו לאמידים: 50 דירות חדשות ייבנו בשד' ירושלים

קבוצות בולווארד נדל"ן וטרה רכשו מגרש ביפו לצורך הקמת פרויקט מגורים חדש. מדובר בשלב ב' של הפרויקט "יפו בשדרה" הסמוך, בו נמכרו דירות במחירים שנעים בין 1.55-2 מיליון שקל

בזמן שתושבי יפו נאבקים על פיסות חוף הים , כרישי הנדל"ן ממשיכים להסתער על העיר. קבוצת בולווארד נדל"ן בבעלות עמי פדרמן, נשיא התאחדות המלונות בישראל, וקבוצת טרה בבעלות ארז נבון דיווחו על רכישת מגרש בגודל 5 דונם בשדרות ירושלים ביפו, לצורך הקמת פרויקט חדש למגורים.

 

פרויקטים נוספים ביפו בערוץ הנדל"ן :

 

מדובר בשלב ב' של הפרויקט "יפו בשדרה" הסמוך, שבו נמכרו בשלב א' כ-50% מהדירות (בסך הכל 150 יחידות דיור בפרויקט). במגרש החדש, הממוקם בין הרחובות שדרות ירושלים, חסידי אומות עולם, איסקוב-וכטנגוב, ייבנו 50 יחידות דיור בשלב ב'. המגרש נרכש במסגרת עסקת קומבינציה (עסקת נדל"ן המאפשרת לבעל קרקע לקבל יחידות דיור תמורת חלק מהקרקע שברשותו) מידי בעלי קרקע פרטיים שיקבלו בתמורה 40% מהדירות. כעת ממתינות החברות לקבלת היתר בנייה.

 

עלות ההשקעה בפרויקט שייבנה על שטח המגרש נאמדת בכ-40 מיליון שקל, כאשר שווי המכירות הצפוי עומד על כ-75 מיליון שקל. מחירי הדירות בשלב ב' של הפרויקט צפויים לשקף את המחירים בשלב א'. כך, לדוגמא, דירת 3 חדרים בקומה החמישית, בשטח של 80 מ"ר עם מרפסת בשטח של 12 מ"ר, נמכרה תמורת 1.55 מיליון שקל. דירת 4 חדרים בקומה השביעית, בשטח של 100 מ"ר עם מרפסת בשטח של 12 מ"ר, נמכרה תמורת שני מיליון שקל.

 

אמנם לא מדובר במחירים גבוהים במיוחד ביחס לפרויקטים אחרים שנבנים בימים אלה ברחבי תל-אביב: לפי בדיקה של סניף רשף נכסים תל-אביב, מחיר ממוצע של דירת 3 חדרים חדשה בעיר עומד על כ-1.5 מיליון שקל ומחיר דירת יד שנייה על 1.2 מיליון שקל. ואולם, האוכלוסייה בעיר מאופיינת ברמה סוציו-אקונומית נמוכה ואינה יכולה להרשות לעצמה לרכוש דירות בסכומים כאלה.

 

שלב א' של פרויקט "יפו בשדרה" נבנה גם הוא על מגרש שנרכש בעסקת קומבינציה לפני כשנה. לאחרונה התקבל היתר חפירה ודיפון עבורו ואכלוס הפרויקט צפוי בסוף 2015. הוא תוכנן על ידי האדריכל אילן פיבקו ומשווק על ידי חברת הומלנד, המתמחה בשיווק ומכירה של פרויקטים באזור תל-אביב והמרכז. את העסקה ליווה משרד עורכי הדין מ. פירון ושות'.

 

הדמיה של שלב א' של פרויקט "יפו בשדרה" (הדמיה: evolve media) (הדמיה: evolve media)
הדמיה של שלב א' של פרויקט "יפו בשדרה"(הדמיה: evolve media)

 

"הציבור מתעניין יותר ביפו"

לדברי שי פולונסקי, מנכ"ל קבוצת בולווארד נדל"ן, "מאז עסקת הקומבינציה הקודמת, שהיוותה סנונית ראשונה של פיתוח ובינוי למגורים באזור זה של שדרות ירושלים, גדלה ההתעניינות של הציבור באזור, וזאת בין השאר לאור קידום תוכנית בינוי של כ-1,500 יחידות דיור על ידי העירייה במתחם מכבי יפו הסמוך".  

 

קבוצת בולווארד נדל"ן נמצאת בבעלות קבוצת משקיעים פרטיים, בהם עמי פדרמן, רון פדרמן ועוד. החברה עוסקת בייזום והשקעות בנדל"ן למגורים. בין הפרויקטים שבנתה בתל-אביב: הרצל 4, מרכולת 8 ליד נווה צדק, קלישר 23 במתחם מגדל שלום, גאולה 43-45, יהודה הלוי 15 על גבול שכונת נווה צדק, סירקין 24, הירקון 150 וגורדון 1 במרכז העיר.

 

קבוצת טרה, בבעלות ארז נבון, עוסקת בפתוח וייזום פרויקטים נדל"ניים בארץ ובחו"ל. בין היתר שותפה הקבוצה לבניית מאות יחידות דיור בפנמה. בישראל לקחה טרה חלק בארגון קבוצת רכישה לרכישת הקרקע עליה מוקם בימים אלו "מגדל הגימנסיה" בתל-אביב, והייתה שותפה לזכיחה, כחלק מקבוצה ירושלמית, במכרז לחידוש מתחם תחנת הרכבת הישנה בירושלים.

 

"יפו בשדרה" הוא הפרויקט השני לבולווארד וטרה; קודם לו, פרויקט להקמת 120 יחידות דיור ברחוב ארלוזרוב 57 ברמת גן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הדמיה: evolve media
שלב א' של פרויקט "יפו בשדרה". 50% מהדירות נמכרו
הדמיה: evolve media
מומלצים