שתף קטע נבחר

דנקנר ובנק לאומי שולטים בבאזז ברשת

בנק לאומי התכוון למחוק לגנדן שבבעלות נוחי דנקנר חוב על סך 150 מיליון שקל וגרם לזינוק בבאזז סביב מניית הבנק ומניית אי.די.בי. וגם: כי"ל ממשיכה לאבד גובה ולרכז עניין ושמן הודיעה על הפסקת קידוח גז וגרמה לגרפים לרעוד

מדד הבאז מזהה מגמה שלילית בקרב חברות ההחזקה, בעקבות ההסדרים שבדרך וצדק חברתי. השבוע עלו לכותרות בנק לאומי ואי.די.בי אחזקות בעקבות סערה ציבורית, שהוקמה עקב כוונה של בנק לאומי למחוק חוב בסך של 150 מיליון שקל, שנטלה החברה הפרטית של גנדן (נוחי דנקנר), בעלת השליטה באי.די.בי אחזקות. בינתיים, נראה כי הלחץ הציבורי הוביל לביטול מחיקת החוב במתווה הקיים.

 

כי"ל, החברה לישראל וביולין בראש מדד הבאזז

מדד הבאזז: מניות הביו-מד מתקמבקות

מדד הבאזז: חבס ממשיכה לרכז עניין ברשת

 

בנוסף, הודיע גם המפקח על הבנקים לפני מספר ימים כי יבחן את ההסדר. ההחלטה טורפת את הקלפים מחדש עבור נוחי דנקנר שיתקשה לשכנע כעת את איש העסקים אלשטיין להשקיע כספים נוספים בגנדן. מניית אי.די.בי אחזקות סיימה השבוע, כצפוי, בצניחה של 6.7% ואגרות החוב צנחו בעד 20%.

 

 

 

 

כי"ל ממשיכה לאבד גובה

שוב בהשראת הצדק החברתי - כי"ל ובעלת השליטה, החברה לישראל, ממשיכות לספק כותרות שליליות וממשיכות לאבד גובה, כאשר השבוע סיימו בירידות של עד 3.4%. בנוסף לטון הלוחמני מצד שר האוצר כנגד אישור המיזוג עם פוטאש הקנדית, נוספה חדשה שלילית עבור ענקית הכימיקלים: משרד הבריאות הודיע כי יתנגד לכווונתה של כי"ל להתחיל בכריית מחצבים באיזור ערד בשל החשש להפצת תחלואה בישובים הסמוכים. החלטה זו עלולה לעלות באובדן של כ-4 מליארד שקל בהכנסות של כי"ל.

 

 

 

 

 

שמן הפסיקה קידוח - וצנחה

סקטור הגז והנפט שוב במוקד ולא מסיבות חיוביות. חב' חיפושי הגז והנפט שמן הודיעה על הפסקת קידוח "ים 3" מול חופי אשדוד עקב לחצים גבוהים של גז טבעי שעלולים להתפרץ אל פני הים. למרות הערכות כי החברה תצליח בסופו של דבר להתגבר על התקלה, מניית החברה השלימה צניחה שבועית של 21% וזאת בשל עדכון צפוי של תקציב הקידוח ועיכוב בלוחות הזמנים עד להגעה למטרה הסופית.

 

 

שמן הצליחה מספר פעמים בשנה האחרונה להשלים גיוסי הון ולמכור אחוזים ברשיון אך נראה כי הפעם המשוכה גבוהה מדי ותדרש מעורבות אקטיבית של בעלי המניות הקיימים בהשלמת החוסר במזומנים.

 

הכותב הינו הכלכלן הראשי של אקסלנס נשואה

 

להורדת מדד הבאזז חפשו "אקסלנס באזז" ב-AppStore וב-Google Play

 

הכתבה אינה מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. לכותב אין עניין אישי בנושא הכתבה. האמור לעיל הינו למטרת אינפורמציה בלבד ומובא כחומר רקע בלבד. מדד הבאזז הוא מדד המחשב את כמות האזכורים של מניות שונות בכלי התקשורת השונים. אין לראות במסמך זה ובמידע ו/או הניתוח הכלולים בו הצעה או ייעוץ לרכישה ו/או מכירה ו/או החזקה של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים כלשהם או המלצה להשקעה באפיקים ספציפיים כלשהם

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים