שתף קטע נבחר

יאח"ה ממליצה: אישום נגד הרב שלוש מחיפה

אחרי שלוש שנים סיימה המשטרה את חקירתה בפרשת הרב הראשי לחיפה. היא מייחסת לו ניסיון סחיטה, הונאה, מינוי מקורבים ומתן תעודות כשרות שלא כדין. פרקליטתו של הרב: "החקירה רשלנית, הוא זה שנפל קורבן לסחיטה"

ניסיון סחיטה, מינוי מקורבים ומתן תעודות כשרות שלא כדין בתמורה לתרומות - אלו הן חלק מההמלצות לכתב אישום שמצאו חוקרי יאח"ה כנגד הרב הספרדי הראשי לחיפה, שלמה שלוש. בתום חקירה של כשלוש שנים אימץ היום (א') ראש אגף החקירות במשטרה, ניצב יואב סגלוביץ', את המלצות החוקרים שמייחסות לרב עבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים, שימוש לרעה בכוח המשרה ועבירות על חוק איסור הונאה בכשרות.

 

 

בימים הקרובים יועבר התיק לעיון הפרקליטות. מנגד, הרב ממשיך לטעון כי דווקא הוא עצמו זה שנפל קורבן לסחיטה.

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות של ynet:

 

הפרשה עצמה החלה עם דו"ח מבקר המדינה ב-2008 ותחקיר שפורסם עליו בעיתון "ידיעות אחרונות". בעקבות כך הוגשה תלונה על ידי המרכז לפלורליזם יהודי. שנתיים חלפו מאז התלונה ועד לאישור שנתן היועץ המשפטי לממשלה לחקור את הרב באזהרה. במהלך השנים האחרונות נחקר הרב מספר רב של פעמים, כמו גם עוזריו ועובדים במועצה הדתית בחיפה. חלקם נעצרו לתקופות קצרות בהקשרים של פרשיות אחרות,

ועד היום לא הוגשו כתבי אישום.

 

בשל רגישות הפרשה, החליט מפקד יחידת להב 433, ניצב מני יצחקי, להטיל את החקירה על יאח"ה. מפעילות החוקרים עלתה תמונה עגומה של ניצול לכאורה של המשרה על ידי הרב.

 

על פי החשד, הרב שלוש העניק תעודות כשרות שלא כדין למפעלים שהיו באותה עת תורמים משמעותיים לעמותת "מורשה", שבראשה הוא עמד. עוד חושדים החוקרים כי הרב עשה שימוש פסול בסמכותו על מנת לכפות מינוי מקורבים למשרות בבתי עסק שעליהם פיקח. כמו כן מצאו החוקרים ראיות לכאורה שלפיהן הרב ומקרוביו ניסו לסחוט עובד במועצה הדתית בחיפה, במסגרת מאבקי הכוחות בין המועצה לבינו.

 

עורכת הדין תמי אולמן, שמייצגת את הרב, אמרה בתגובה כי המשטרה חרגה מסמכותה כאשר הוציאה את ההודעה על המלצתה להעמיד את הרב לדין: "כבודה של היחידה במקומה מונח, אך לא הם אלה שאמורים להחליט על העמדת זה או אחר לדין. מי שאמון על ההחלטה היא פרקליטות המחוז. לגופו של עניין, אני סבורה שהחקירה הייתה רשלנית. מי שנסחט בכל הפרשה היה הרב שלוש עצמו. מדובר בקבוצה פוליטית שמנסה להזיז את כבוד הרב מכסאו, ומשתמשת באמצעים פסולים כהגשת תלונות כזב".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב שלוש. עו"ד אולמן: "קבוצה פוליטית מנסה להזיז אותו מכסאו"
צילום: גיל נחושתן
מומלצים