שתף קטע נבחר

בגיל 270: מתה הצבה הכי זקנה במזרח התיכון

היא הוענקה לגן החיות בגיזה שבמצרים על ידי המלך פארוק ומתה בגיל מופלג, כנראה מתשישות. במצרים יש מי שמייחס זאת למצב המדינה: "שרדה את ימי הצרפתים, את שלטון נאצר, סאדאת ומובארק - והתפגרה מהתחייה של האחים המוסלמים"

הצבה הוותיקה במזרח התיכון מתה בגיל 270 בגן החיות המפורסם במחוז גיזה במצרים. העיתון המצרי אל-יום א-סאבע מדווח כי מדובר בצבה שהעניק המלך המצרי פארוק (שלט בין השנים 1936 ל-1952), ורק צבה אחרת בהודו נחשבת לזקנה ממנה. מנהל גני החיות במצרים סיפר כי היא מתה מתשישות, אבל במצרים יש מי שמייחס זאת גם למצב הפוליטי.

 

עוד בחדשות ynet:

 

הצבה המצרית. מתה מתשישות ()
הצבה המצרית. מתה מתשישות

 

ברשתות החברתיות במצרים, שם פורסמה תמונת הצבה לפני מותה, כתב אחד הגולשים בגיחוך כי "הצבה שרדה את ימי הצרפתים, את שלטונו של המלך פארוק, את העידן של נאצר, סאדאת ומובארק, אבל היא התפגרה מה-'נהדה' (תחייה) של האחים המוסלמים". איש התקשורת המצרי, חיירי רמדאן, אף הרחיק לכת ואמר כי "הצבה מתה כאות הזדהות עם השופטים, ביום שבו מעבירים את חוק הרשות השופטת במועצת השורא".

 

נזכיר כי בימים אלה נמצאים האחים המוסלמים בעימות חזיתי עם הרשות השופטת, על רקע רצונם לשנות את אותו חוק כדי 'לטהר את הרשות השופטת', כהגדרתם. בשישי שעבר הפגינו פעילי התנועה נגד הרשות השופטת ואף דרשו לפטר את שר המשפטים, אחמד מכי. השבוע הוא התפטר בגלל הניסיונות לפגוע ברשות השופטת, כפי שהוא רואה זאת.

 

גן החיות המפורסם בגיזה, בית ל-6,000 חיות, הוקם בשנת 1891 והוא נחשב לגדול ביותר במצרים ובמזרח התיכון. באפריקה הגדירו אותו כ"יהלום שבכתר של גני החיות באפריקה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארכיון
צילום: ויזו'אל/פוטוס
מומלצים