שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הישראלי שלקחו לו את פייסבוק
  עו"ד המפעיל אתר עם שם זהה לרשת החברתית הגדולה בעולם יאלץ להיפרד ממנו לאחר הליך בוררות מול פייסבוק העולמית דרך איגוד האינטרנט הישראלי. מחמאה אחת מגיעה לו: הוא כנראה זיהה שפייסבוק תהיה להיט חודש אחרי שהושקה

  כתובת האינטרנט facebook.co.il, תינתן לחברת Facebook העולמית, כך החליט הרכב ה- ILDRP - מנגנון יישוב המחלוקות שמפעיל איגוד האינטרנט הישראלי, בעקבות עתירתה של חברת Facebook. האתר facebook.co.il מספק מידע על ארגוני צדקה שונים בישראל למטרות פילנתרופיה ורשום על שמו של גל אראל, המחזיק בו מאז אוקטובר 2006. האתר פעיל, אך אינו מעודכן מאז 2011.

   

   

  בהחלטת ההרכב נכתב כי "יש אינדיקציות ברורות ביחס לזכויות העותרת בשם המתחם וכי "facebook" הוא סימן מסחר מוכר היטב בישראל ובעולם והוא מזוהה מאוד עם שירותי הרשת החברתית של העותרת". בנוסף, קבעו הבוררים כי לארגוני הצדקה אין נגיעה או קשר לשם, לא מבחינה שמית ולא במהות העשייה שלו, ולא הוכחה זיקה שתצדיק את השימוש בשם המסחרי של פייסבוק העולמית.

   

   

  אראל רשם את שם המתחם יום לאחר שפתח חשבון פייסבוק. וכחודש לאחר שפייסבוק נפתחה לציבור הרחב, מה שמעלה סבירות גבוהה כי אראל היה מודע לשירותים שמספקת הרשת החברתית. 

   

  באיגוד האינטרנט הישראלי מציינים כי  במסגרת המשא ומתן בין הצדדים, טרם הפנייה להליך הבוררות, הציעה פייסבוק העולמית לשלם לאראל 3,000

  דולר במסגרת פשרה תמורת העברת שם המתחם לבעלותה, אלא שאראל סירב להצעה. בעקבות הסירוב פנתה חברת Facebook העולמית למנגנון יישוב המחלוקות. האתר של אראל יירד מהרשת בתוך 30 יום מההחלטה של הפאנל.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מייסד פייסבוק צוקרברג לאחר שנודע לו פסק הבוררות
  צילום: AFP
  מומלצים