שתף קטע נבחר

סכסוך עבודה הוכרז בבנק הבינלאומי

ההסתדרות הכריזה על סכסוך עבודה בבנקים הבינלאומי ופאג"י בעקבות אי הסכמת ההנהלה להאריך את ההסכמים הקיבוציים בחמש שנים, ובשל "עומס עבודה בלתי סביר". הבינלאומי בתגובה: 'השכר בבנק עולה ב-5.8% בכל שנה וגם השנה, בנוסף לבונוסים. לאור תנאי שכר אלה הכרזת הסכסוך תמוהה'

יום אחרי שהוכרז על סכסוך עבודה בבנק דיסקונט, ההסתדרות הכריזה היום (ב') על סכסוך עבודה גם בבנק הבינלאומי ובבנק פאג"י (מקבוצת הבינלאומי). מההסתדרות נמסר כי הסכסוך הוכרז על רקע אי הסכמת ההנהלה להאריך את ההסכמים הקיבוציים בבנק ב-5 שנים ובשל עומס עבודה בלתי סביר.

 

 

לטענת העובדים, ההארכה נדרשת "הן על רקע מסקנות ועדת הריכוזיות והן על רקע התנהלות ההנהלה שיש בה כדי להצר את צעדי ארגון העובדים, בין היתר על ידי צנזור ואי הפצת חוזרי הארגון". בבנק מועסקים כ-2,200 עובדים.

 

"עובדי הבנק מתמודדים עם לחץ עבודה בלתי נסבל ובלתי סביר בכל קנה מידה", מסר יו"ר ארגון העובדים, חנוך ליבנה. " לא ייתכן שבזמן שהעובדים לא יכולים אפילו לאכול צהריים או לצאת לחופשות שמגיעות להם כדין, הנהלת הבנק תטען שלפי כל מיני חישובי נוסחאות, לא קיים עומס עבודה".

 

ליבנה הוסיף כי "אנחנו מקבלים במשך חודשים ארוכים מאות רבות של פניות מעובדים ועובדות שנתונים לא רק לעומס עבודה חריג, אלא גם לתוקפנות של ממש מלקוחות אחרי שהם נאלצו להמתין בתור למעלה משעה".

 

ציון שמע, יו"ר חטיבת עובדי הבנקים בהסתדרות, אמר כי "אני מאמין שבמשא ומתן אינטנסיבי וענייני ניתן יהיה לפתור את המחלוקות ולהימנע מצעדים ארגוניים שיפגעו הן בעובדים והן בבנק".

 

מהבנק הבינלאומי נמסר בתגובה: "שיעור עליית השכר בבינלאומי הוא מהגבוהים במשק הישראלי: 5.8% בשנה, כל שנה וגם השנה. זאת בנוסף לבונוס נאה שמשולם בימים אלה. לאור תנאי שכר טובים אלה תמוהה הכרזת הסכסוך שנשען על עילות רעועות ושוליות. ההנהלה מצרה על ההכרזה שיש בה אך רק לפגוע בבנק ובעובדיו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עומר הכהן
הבנק הבינלאומי
צילום: עומר הכהן
מומלצים