שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  חדש בישראל: מיטת אישפוז - גם בעמידה

  המיטה החדשנית, שתשווק לראשונה בישראל, מאפשרת להעביר את החולה למצב עמידה וישיבה, מבלי שיהיה צורך לעשות שימוש במנופים או באנשי צוות רפואי. המיטה תסייע להפחית פצעי לחץ ולזרז את שיקום החולה

  איך לא חשבו על זה קודם? לראשונה תשווק בישראל מיטת אישפוז המאפשרת להעמיד את החולה ובכך להאיץ את תהליך השיקום שלו ולמנוע פצעי לחץ.

    

  שכיבה ממושכת גורמת לאובדן טונוס השרירים, סיבוכים של פצעי לחץ, בעיות בזרימת הדם ותפקוד מערכת הנשימה. כיום מתבצעת הזזת החולה באמצעות מנופים מיוחדים או על ידי אנשי צוות המסייעים להוריד אותו ממיטתו לכדי מצב עמידה.

   

   

  "מיטת ההעמדה" החדשה, שפותחה ע"י חברת VitalGo system, מעבירה את החולה למצב עמידה של עד 82 מעלות. בנוסף מאפשרת המיטה להעביר את החולה למצב ישיבה, החוסך את העברתו על ידי מנוף לכורסה. מדרך הרגליים מאפשר לבצע העברת משקל מבוקר של החולה. תהליך זה מסייע לשיקומו והשבתו לתנועה מוקדם ככל האפשר.

   

  עוד כתבות בטכנומדיק :

   

  איך זה עובד? מדרך הרגליים נע לכיוון רגלי המטופל ואז מתחילה המיטה להתרומם למצב של עמידה. המעבר ממצב של שכיבה ממושכת לעמידה כרוך פעמים רבות בכאב עז, אולם במקרה זה כאשר המטופל אינו יכול עוד לסבול את הכאב פשוט עוצרים את ההרמה ומותירים את החולה במצב זה זמן מה.

   

    

  בזמן שהותו של המטופל בתנוחה זו הוא דורך על רגליו, מעביר משקל ולחץ ומשנה את תנוחתו. כל אלה מובילים לפיזור לחצים ומניעת התפתחות פצעי לחץ, חיזוק מסת השריר וסיוע בפיזיותרפיה נשימתית.

    

  המידרך היחודי מאפשר גם לחשב את המשקל שהמטופל יכול לסבול, כך שההעמדה הבאה מתחילה מאותה נקודה בה נעצר בפעם הקודמת. משם ממשיכים בשיקום עד שהמטופל מסוגל להגיע למצב של 82 מעלות.

   

   (צילום: באדיבות חברת VitalGo system ) (צילום: באדיבות חברת VitalGo system )

   

  ד"ר יוסי חייק, מנהל היחידה לטיפול נמרץ כוויות, וסגן מנהל המחלקה לכירורגיה פלסטית במרכז הרפואי שיבא, תל השומר מספר כי המיטה שימשה לטיפול באחד מניצולי הפיגוע בבורגס שבבולגריה. "היא הביאה לשיפור משמעותי במצבו וחזרתו לשגרה. היתרונות שמציגה המיטה איפשרו שיקום מהיר, חזרה לתפקוד ומניעת החמרה של פצעים וריפוי פצעים, והביאו לקיצור זמן הטיפול באופן משמעותי ואפשרות לחזרה לתפקוד מהיר ומלא".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  המיטה תעזור לכם לקום מהמיטה
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים