שתף קטע נבחר

כ-700 דירות אושרו לבנייה ברמת גן והרצליה

מוסדות התכנון אישרו שתי תוכניות התחדשות עירונית בר"ג והרצליה שיניבו כמעט 700 דירות במגדלים. בת"א אושרה תוכנית להקמת מגדל בגובה 20 קומות לצורכי תעסוקה, אך ללא תוספת חניה. הסיבה: היערכות לצמצום הגודש בכבישים

הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה מחוז תל-אביב אישרה היום (ג') להפקדה 3 תוכניות בנייה חדשות, שתיים מהן למגורים (במסגרת התחדשות עירונית) ואחת למטרות תעסוקה במרכז הארץ. התוכניות צפויות להניב כמעט 700 יחידות דיור חדשות וכעת נותר להמתין ולראות מתי יצאו לפועל תוכניות אלה.

 

 

בשכונת נוה יהושע ברמת גן אושרה להפקדה תוכנית פינוי-בינוי הכוללת 330 יחידות דיור ב-3 מגדלי מגורים בגובה 28 קומות - במקום 96 הדירות הקיימות במקום כיום. זוהי התוכנית השלישית בשכונה, הממוקמת מצפון לדרך אלוף שדה וממערב לכביש גהה, במתחם שבין רחוב החולה ממערב ורחוב נוה יהושע במזרח.

 

בהרצליה אושרה להפקדה תוכנית של קבוצת אפריקה ישראל להקמת שכונת מגורים במתחם אולפני הרצליה. התוכנית משתרעת על מתחם בשטח של כ-45 דונם בלב שכונת נווה ישראל, הממוקמת מדרום לרחוב הרב קוק, ממזרח ומצפון לרחוב בר כוכבא וממערב לשדרות בן גוריון. במתחם מצוי ביתה של מרגוט קלאוזנר, אשר הקימה יחד עם בעלה ב-1949 את אולפני ההסרטה הרצליה.

 

התוכנית מציעה הריסת המבנים הקיימים, למעט בית קלאוזנר אותו מוצע לשמר לשימושים ציבוריים, והקמת שכונת מגורים בהיקף של 350 יחידות דיור ב-6 בניינים בגובה 15 קומות. בנוסף מתוכננים פארק בשטח של כ-7 דונם ומבני ציבור. במשרד הפנים מציינים כי "בשכונת נווה ישראל מקודמות מספר יוזמות להתחדשות עירונית, ותוכנית זו היא הסנונית הראשונה המבשרת את שדרוג האזור".

 

העיר הרצליה. בתוכנית: שכונת מגורים חדשה (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
העיר הרצליה. בתוכנית: שכונת מגורים חדשה(צילום: עידו ארז)

 

תל-אביב: עוד מגדל משרדים, בלי חניה

במרכז תל-אביב אושרה להפקדה תוכנית להקמת מגדל בן 20 קומות על שפת נתיבי איילון ובקרבת גשר מוזס בתל-אביב. התוכנית, החלה על מגרש בשטח של 2.5 דונם ברחוב יהודה ונח מוזס 11 ו-13, מציעה להקים את המגדל מעל אגף בן 6 קומות של מבנה משרדים קיים בבית אגיש רב"ד, ותוסיף 10,000 מ"ר על פני 7,066 מ"ר המותרים כיום לתעסוקה. בכך מגדילה התוכנית את אחוזי הבנייה במתחם לכ-670%.

 

במשרד הפנים מציינים כי הקמת הבניין היא חלק מפיתוחו של אזור התעסוקה הסמוך לנתיבי איילון, המוגדר בתוכנית המתאר העירונית החדשה תא/5000 כ"אזור תעסוקה מטרופוליני". בשל קרבתו של המגדל לאזור מגורים, שכונת נחלת יצחק הסמוכה, נקבע בתוכנית כי שתי קומות יוקצו לצרכי ציבור.

 

לנוכח מיקום הבניין באזור המוגדר בתוכנית המתאר המחוזית כ"מוטה תחבורה ציבורית", כלומר בקרבת תחנות רכבת קיימות ועתידיות, ובהתאם למדיניות הפחתת מקומות חניה במטרה לעודד שימוש בתחבורה ציבורית והפחתת הגודש בכבישים, התוכנית אינה מקצה מקומות חניה נוספים למכוניות על אלו הקיימים במרתפי החניה החפורים, אלא מקצה 25 מקומות חניה לרכב דו-גלגלי בלבד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים