שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  יוצאים מהבית: טיולים ואירועים לסוף השבוע
  יום הקומיקס הבינ"ל בחולון, יום אימוץ כלבים בירקון, סוף שבוע של פעילויות ירוקות בי-ם, סופ"ש של מסיבות והופעות ללא תשלום בת"א ושאר אירועים מדליקים. נא לבחור ולצאת מהבית

  צפון

   

  לבקר בארמונו של שלמה

  סיורים מודרכים למשפחות בגן לאומי תל חצור, המספרים את סיפורו המרתק של המקום. זהו התל הגדול בארץ שבו מסתתרת היסטוריה עתיקה על מלכים, סוחרים וממלכות.

  מתי: שישי ושבת, 3 ו-4 במאי, 13:00-10:00 כל שעה עגולה

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: באתר האינטרנט

   

  תצפיות, פרחים ועצים בגולן

  טיול מודרך באזור יער אודם, בין חורש טבעי ומטעים שאותם מגדלים הדרוזים. המטיילים ישמעו על ההיסטוריה של הדרוזים בגולן ויערכו תצפיות אל נוף ירוק ורכסי הרים. בהמשך ירידה מראש הר בנטל בין עצים ופריחות עד מאגר בנטל וסיום סמוך לגבול הסורי בתצפית מאתר עוז 77.

  מתי: שבת, 4 במאי

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 03-6388688

   

  אנדרטת עוז 77 ברמת הגולן (צילום: רונית סבירסקי) (צילום: רונית סבירסקי)
  אנדרטת עוז 77 ברמת הגולן(צילום: רונית סבירסקי)

   

  חגיגה של יין בגולן, בגליל ובעמק

  פסטיבל "בשביל היין" מתקיים זו השנה הרביעית ברחבי הגליל, הגולן והעמקים. הפסטיבל ייפתח בכנס יין מקצועי בחסות בתי הספר ליין בגליל שיעסוק בנושא גידול גפן וייצור יין בר קיימא. במסגרת הפסטיבל יתקיימו אירועים מגוונים מרביתם בסופי השבוע, ביקבים, בכרמים, בגלריות ובמוזיאונים. בנוסף, טיולים מודרכים בשילוב ביקור ביקב, ירידי יין, השקת יינות ומנות מיוחדות במסעדות.

  מתי: שבת, 2 במאי

  מחיר: בתשלום

   

  תיאטרון אלטרנטיבי על הגבול

  פסטיבל "מה שלומי על הגבול", פסטיבל רב-תחומי חוצה גבולות ממשיך זה השבוע השני. האירוע מתקיים במרכז שלומי לתיאטרון אלטרנטיבי ובמרכז הקהילתי שלומי. במסגרת הפסטיבל יועלו ההצגות "טיארות" ו"לה פטיט אלן", שהן הפקות מקור של התיאטרון. נעמי יואלי תעלה את ההצגה "נתיבה: בין הספירות", קבוצת התיאטרון ORTO-DA תציג את "אבנים" יצירתו של ינון צפריר. ההצגות האורחות מועלות בשיתוף במה אחרת של מפעל הפיס. במסגרת האירועים האמנותיים יעלו מספר מופעים ללא תשלום לקהל הרחב.

  מתי: חמישי-שבת, 4-2 במאי

  מחיר: בתשלום

   

  צמחי בר וארוחת שטח

  סיור מודרך למשפחות ביער ברעם ונחל גוש חלב שבגליל. המטיילים יכירו את צמחי הבר למאכל הגדלים באזור, ישמעו סיפורים אודותיהם, יטעמו ובסוף היום יכינו ארוחה מלאה מצמחים ומחומרים נוספים בריאים וטבעיים.

  מתי: שבת, 4 במאי

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 03-6388688

   

  הליכות ג'ין בחיפה

  מוזיאון חיפה לאמנות ממשיך לקיים זו הפעם השלישית, את הליכות חיפה וזו הפעם השנייה כחלק מהליכות ג'יין הבינלאומיות. הליכות חיפה עומדות השנה בסימן נשים. מסלולי ההליכה מתייחסים לדמויות נשיות שחיו ופעלו בעיר, לזהות נשית ולהיבטים של המציאות העירונית מנקודת מבט שאינה גברית והגמונית. את ההליכות יובילו אנשי ונשות רוח, אדריכליות ואדריכלים, פעילים חברתיים, אנשי ונשות ציבור, סופרת, אמניות וגם שחקנית רוגבי.

  מתי: חמישי-שבת, 4-2 במאי

  מחיר: ללא תשלום

  לפרטים: 04-911.5990

   

  עטלפים, מאובנים ומערות

  סיור מודרך למשפחות בשמורת הטבע נחל מערות. המטיילים יכירו את אורחות חייהם של הקדמונים הפרהיסטוריים, מי חי בנחל וכיצד הצליח לשרוד? עטלפים, מאובנים ומערות קרירות ילוו אותם במהלך הסיור. לסיום פעילות יצירה והמחזה.

  מתי: שבת, 4 במאי

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 3639*

   

  נחל מערות (צילום: יואב גלזנר) (צילום: יואב גלזנר)
  נחל מערות(צילום: יואב גלזנר)

   

  לאורך נחל כזיב

  טיול מודרך למשפחות שיתחיל מזרחית לחורפיש, "בכביש המריבה", וימשיך לעין חותם ולאורך נחל כזיב העליון. בדרך פינות חמד רטובות ומוצלות, שכשוך במים ופריחה אביבית של חורש ים תיכוני.

  מתי: שבת, 4 במאי

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 03-6388688

   

  מזלות ומעיינות

  סיור למשפחות בגן לאומי חמת טבריה. המטיילים יבקרו בגלגל המזלות שבבית הכנסת לקול פכפוך מי המעיינות החמים והזכים שזורמים באתר.

  מתי: שישי ושבת, 4-3 במאי, 13:00-10:00

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 3639*

   

  עמקים

   

  בשבילים העתיקים של ציפורי

  סיור מודרך בגן לאומי ציפורי שהייתה לבירת הגליל בתקופת המשנה. המקום בו ישב הסנהדרין ובו חתם רבי יהודה הנשיא את המשנה. הסיור עובר בשבילים העתיקים של העיר, בין הפסיפסים המרשימים שנשמרו עד היום.

  מתי: שבת, 4 במאי

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 3639*

   

  מערות תת-קרקעיות בשערים

  סיור מודרך למשפחות בגן לאומי בית שערים. הסיור במערות התת-קרקעיות, יחשוף בפני המטיילים את מורשתו המפוארת של העם היהודי בתקופת בית שני, את דמותו של רבי יהודה הנשיא ואף אומנות יהודית עתיקה עליה ניתן ללמוד משלל העיטורים והתבליטים שבמערות. בנוסף ניתן ליהנות מפריחת כליל החורש המתרחשת בעונה זו של השנה.

  מתי: שישי-שבת, 4-3 במאי, 10:00, 11:00 ו-12:00 בשבת גם ב-13:00

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 3639*

   

  בית שערים (צילום: זיו ריינשטיין) (צילום: זיו ריינשטיין)
  בית שערים (צילום: זיו ריינשטיין)

   

  סיור עששיות בין הפסיפסים

  סיור ערב לאור עששיות בגן לאומי ציפורי. תצפית על האורות סביב, הליכה ברחובות העתיקים בין הפסיפסים וסיום בירידה אל מאגר מים תת קרקעי עתיק.

  מתי: שישי, 3 במאי

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 3639*

   

  מרכז

   

  רוכבים בין בריכות הדגים

  בפארק הדיג מעיין צבי, הממוקם באזור שפך נחל דליה, מקיימים טיולי אופניים לכל המשפחה. מסלול הרכיבה יוצא מפארק הדיג ועובר בנוף פסטורלי של ביצות טבעיות ובריכות דגים. לאורך המסלול ניתן לצפות בעופות מים וציפורים, לעצור בחוף דור, להתרענן ברחצה בים ולרכב חזרה לפארק הדיג. מיועד לילדים מגיל 10 ומעלה. הכניסה לפארק הדיג מכביש 4 מול משטרת זכרון יעקב.

  מתי: חמישי-שבת, 4-2 במאי, 18:00-08:30

  מחיר: 50 שקל לשכירת אופניים לשעה ראשונה, תוספת של 15 שקל לכל שעה נוספת

  לפרטים: 050-7566600

   

  סיור בלשים בבית גוברין

  הרפתקת בילוש בגן לאומי בית גוברין. הליכה במערות בחיפוש אחר מחבואו של סיסמאיוס, ראש הקהילה הצידונית במָארשה, חיפוש אחר מפתח תיבת אוצר, יצירה במערות הקולומבריום ומפגש עם גן חיות קדמוני.

  מתי: שבת, 4 במאי

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 3639*

   

  תערוכת כלי שיט והופעות חיות

  סוף שבוע של שמש וים יתקיים במרינה הרצליה, במסגרת אירוע HERZLIYA BOAT SHOW של Sea-Gal. במסגרת האירוע תתקיים תערוכת כלי שיט, יערך הפנינג של מוסיקה, הופעות חיות, הופעה יוצאת דופן של אמן חושים, בר משקאות ועוד. בין המשתתפים יוגרלו פרסים. האירוע פתוח לציבור הרחב.

  מתי: שישי-שבת, 4-3 במאי, בין השעות 10:00 - 18:00

  מחיר: ללא תשלום

  לפרטים: 1700-700-058

   

  יום הקומיקס הבינלאומי

  יום הקומיקס הבינלאומי יצוין גם השנה במוזיאון הישראלי לקריקטורה ולקומיקס בחולון. הפעילות תכלול סדנאות עם יוצרים, פעילויות עם מדריכי המוזיאון ומכירה של ספרי קומיקס וחוברת במחירים מיוחדים בחנות המוזיאון. כמו כן, ייהנו הבאים משתי תערוכות מקוריות וחדשות המציגות קריקטורות ורישומים של הקריקטוריסט זאב (יעקב פרקש) ז"ל.

  מתי: שבת, 4 במאי, 15:00-10:00

  מחיר: שקל אחד

   

  בדרך התנ"ך

  טיול מודרך על דרך האבות שבבנימין. הטיול יתחיל בתצפית מתל אל פול שבצפון ירושלים, ארמונו של המלך חוסיין וביתו של שאול המלך. ימשיך בנסיעה לתצפית על קובור בני ישראל, עצירה במרכז המבקרים ויקב נחלת בנימין שם יוסבר כיצד קרבות קדומים בתנ"ך שימשו כהשראה לאסטרטגיה גם בימינו. המשך לאתר שילה הקדומה לצפייה בחיזיון החדש כחלק מסיור בעיר בה שכן המשכן. סיום בתצפית מראש מעלה לבונה.

  מתי: שישי, 3 במאי

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 03-6388688

   

  מקווה על דרך האבות (צילום: רון פלד) (צילום: רון פלד)
  מקווה על דרך האבות(צילום: רון פלד)

   

  יום אימוץ כלבים בירקון

  גן לאומי ירקון והשרות הווטרינרי של עיריית פתח תקווה משדכים בינכם לבין כלבכם (העתידי). בגן לאומי ירקון, מתחם תל אפק, תהייה פינה ובה יוצגו כלבים לאימוץ. הקהל הרחב מוזמן להגיע ולאמץ כלב.

  מתי: שבת, 4 במאי, 14:00-10:00

  מחיר: ללא תשלום, למעט דמי הכניסה לאתר

  לפרטים: 3639*

   

  בתעלות הקשר של הקסטל

  טיול אחר צהרים מודרך בשמורת המסרק וגן לאומי קסטל. הליכה בין המשלטים וסיפורי העברת שיירות האספקה לעיר הבירה הנצורה. לעת ערב נסיעה לגן לאומי קסטל והליכה לאור עששיות בתעלות הקשר של "הקסטל", שכיבושו היווה את אחת מנקודות המפנה של מלחמת העצמאות ובו נוצקה מורשתו של צה"ל. מתאים למשפחות עם ילדים מעל גיל 7. יש להצטייד בבגדים חמים.

  מתי: שבת, 4 במאי

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 3639*

   

  הקסטל (צילום: סיגלית כהן, רשות הטבע והגנים) (צילום: סיגלית כהן, רשות הטבע והגנים)
  הקסטל(צילום: סיגלית כהן, רשות הטבע והגנים)

   

  טועמים לפני כולם

  ביקבי רקנאטי שבעמק חפר יתקיים אירוע לחובבי יין במהלכו יערכו טעימות מיינות היקב כולל יינות שטרם יצאו לשוק ויוצעו למכירה עתידית במחיר מוזל. לצד היינות יוגשו גבינות משובחות ממשק 'יעקבס' ומגוון לחמים ממאפיית 'אגדת לחם'.

  מתי: שישי, 3 במאי, 15:00-10:00

  מחיר: 20 שקל לאדם, כולל כוס יין

  לפרטים: בהרשמה מראש: 04-6222288

   

  קימונו בעולם של הייטק

  "קימונו בעולם של הייטק", הרצאתה של איילת אידלברג, במוזיאון האדם והחי בפארק הלאומי רמת גן. הרצאה חמישית בסדרה "מבעד למסך הקטיפה" - הצצה לעבר סין ויפן. ההרצאה תעסוק בקשר שבין המשפחה היפנית לבין עולם העבודה ביפן.

  מתי: שישי, 3 במאי, 10:00

  מחיר: 75 שקל

  לפרטים: 03-6315010

   

  עולמם המופלא של צבי הים

  סיור לאורך חוף הים באזור בית ינאי ובמרכז הארצי להצלת צבי ים להיכרות עם עולמם המופלא של צבי הים בישראל, והקשיים שהפכו אותם לבעלי חיים בסכנת הכחדה. מטרת הפעילות להראות שבידי כל אחד מאיתנו, קטן וגדול, הכוח לשמור על בית הגידול הייחודי שלאורך חופי הים בישראל ועל הצבים הקדמוניים. בביקור במרכז הארצי להצלת צבי ים נפגוש את צבי הים המטופלים במקום ונשמע את סיפורם.

  מתי: שבת, 4 במאי

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 3639*

   

  סיור צפרות בחוף הכרמל

  סיור מודרך על ידי יובל דקס אחר ציפורים נודדות בחוף הכרמל, מעגן מיכאל והסביבה. המטיילים יחשפו לאורך הסיור אל ציפורים מקננות ונודדות: מושבת קינון של אנפות, שחפיות ים, נחליאלים צהובים, מירומיות, חופמאים בלבוש קיץ ועוד. מקום מפגש: בצומת הפניה לג'סר א-זרקא.

  מתי: שישי, 3 במאי, 7:30

  מחיר: 70 שקל

  לפרטים: 054-4765631

   

  מעגן מיכאל (צילום: רונית סבירסקי) (צילום: רונית סבירסקי)
  מעגן מיכאל (צילום: רונית סבירסקי)

   

  תן למילים לעשות בך

  סדרת המופעים "תן למילים לעשות בך" תציין 40 מופעים באירוע חגיגי שיתקיים במדיטק חולון. מטרת הסדרה היא להפגיש על במה אחת שירה וספרות, שחקנים ומוסיקאים, סופרים ומשוררים שמציגים ביצועים מקוריים, לחנים חדשים לטקסטים ספרותיים שנכתבו על ידי סופרים ומשוררים ובהם: א.ב יהושע, עמוס עוז, אתגר קרת, דוד גרוסמן, מאיר ויזלטיר. במופע החגיגי ישתתפו אמני האנסמבל הקבוע של הסדרה: שלומי שבן, ערן צור, אפרת גוש, יהלי סובול, אפרת בן צור, קרני פוסטל, ואסף רוט. כל אחד מהם יבצע לפי בחירתו שלושה שירים מקוריים מיוחדים שהולחנו לאורך הסדרה. את המופע ינחה השחקן דרור קרן.

  מתי: שישי, 3 במאי, 12:00

  מחיר: 50 שקל

  לפרטים: 03-5021552

   

  פריחות ומאגרי מים במדבר

  טיול מודרך בשמורת נחל תקוע ומערת חריטון, גן לאומי הרודיון. המטיילים ייהנו מהנוף המרשים ומהפריחות של אזור ספר המדבר, יציצו למאגר המים הביזנטי ויבקרו במערת חריטון , מערת קארסט טבעית, מהגדולות בארץ. סיום בהרודיון במסע בעקבות המלך הבנאי, הורדוס. מתאים לילדים מגילי 7 ומעלה.

  מתי: שבת, 4 במאי

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 3639*

   

  גן לאומי הרודיון (צילום: דורון ניסים, רשות הטבע והגנים) (צילום: דורון ניסים, רשות הטבע והגנים)
  גן לאומי הרודיון (צילום: דורון ניסים, רשות הטבע והגנים)

   

  מערות מסתוריות בעדולם

  טיול מודרך למשפחות בשמורת הטבע עדולם. המטיילים יהלכו בינות חורש ים תיכוני והנוף הפתוח של שפלת יהודה. ממצפה משואה ירידה אל מסתורי מערות הזחילה בחורבת מדרס.

  מתי: שבת, 4 במאי

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 3639*

   

  במה אחרת

  הצגת הפרינג' "צמר" תעלה במתנ"ס גדרה, במסגרת פרויקט "במה אחרת 2"- בימות פיס פרינג' של מפעל הפיס.

  מתי: חמישי, 2 במאי, 20:30

  מחיר: 20 שקל

  לפרטים: 08-8594555

   

  חוזרים לימי בית שני

  טיול מודרך למשפחות בחרבת בורגין שם יחזרו המטיילים בזמן לתקופת הבית השני ומרד בר כוכבא. יראו את העדויות לצורת החיים הקדומה: יזחלו במערכת מסתור תת קרקעית, יראו מערות קבורה, גת ובורות מים.

  מתי: שני, 29 באפריל

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 03-6388688

   

  ארמון מבוצר ומאגרי מים

  סיור בגן לאומי הרודיון. תצפית מרשימה למדבר יהודה וירושלים, ביקור בארמון מבוצר, ירידה למאגרי המים משרידי קבר הורדוס שנחשפו באתר. בימי שבת, בשעה 10:00, ייצא טיול למערת חריטון ושמורת נחל תקוע.

  מתי: שישי ושבת, 3 ו-4 במאי

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 3639*

   

  תל אביב

   

  100 סרטים מהארץ ומהעולם

  פסטיבל "דוקאביב" יתקיים בסינמטק תל אביב ובנמל תל אביב ויציג השנה 100 סרטים דוקומנטריים מהארץ ומחו"ל במסגרות שונות: תחרות ישראלית, תחרות בינלאומית, תחרות סטודנטים, הקרנות מיוחדות, סרטים על מוסיקה ומוסיקאים, אמנות, תוכנית על אמנות ואזרחות, ספרות ואדריכלות, קולנוע, גאווה, זכויות אדם, תחרות דוקו צ'אלנג', סדנאות וכיתות אמן. הסרט שיפתח את הפסטיבל הוא "רוקדים ביפו" של היוצרת הילה מדליה. הקרנות מיוחדות ופתוחות לקהל הרחב ללא תשלום יתקיימו בנמל תל-אביב. בכיכר הבימה תתקיים תחת כיפת השמיים הקרנה מיוחדת של זוכה האוסקר "שוגר מן".

  מתי: חמישי-שבת, 4-2 במאי

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: באתר האינטרנט

   

  רוקדים בעירייה

  משרדי העירייה, מסדרונות הבירוקרטיה וחדרי הישיבות בבית עיריית תל אביב, מינהל ההנדסה ובית רבקה גרינוולד יהפכו לסוף שבוע אחד לחללי מופעים, במסגרת החגיגה השנתית של פסטיבל 'תלוי במקום' המציע מגוון מופעי תיאטרון, מוסיקה, מחול ומיצגים בחללים לא שגרתיים. כולל מיצג 'מסיבת דיסקו' בעמדת תשלומי הארנונה, סיור 'מורשת קרב' במרתפי העירייה ו'עמדת הקדשות ספרים' במשרדי מינהל ההנדסה.

  מתי: חמישי-שבת, 4-2 במאי

  מחיר: הכניסה חופשית

   

  תערוכות, סדנאות ומיצגים

  מוזיאון תל אביב לאמנות בשיתוף עם ארגון ARTIS מציגים: "מארח ואורח", אירוע אמנות בינלאומי. עשרות אמנים ואוצרים מרחבי העולם יגיעו במאי למוזיאון כדי לקחת חלק בפרויקט רחב היקף הכולל תשע תערוכות, סדנאות, מיצגים ואירועים שונים שההשראה להם נלקחה מחיבורו של עמנואל קאנט לשלום הנצחי "שרטוט פילוסופי מ- 1795" ומספרו של ז'אק דרידה על הכנסת אורחים. את הפרויקט אוצר (אורח) סטיבן הנרי מיידוף, אוצר עצמאי ומבקר אמנות החי בניו-יורק.

  מתי: פתיחה: חמישי, 2 במאי, 20:00

  מחיר: בתשלום

   

  מוזיאון תל אביב לאמנות (צילום: עופר עמרם) (צילום: עופר עמרם)
  מוזיאון תל אביב לאמנות(צילום: עופר עמרם)

   

  ד"ר דוליטל בצוותא

  החל מסוף אפריל תיפתח בצוותא סדרה חדשה של הצגות "צוות'לה לילדים", שתתקיים מדי שבת בבוקר, עם מיטב הצגות הילדים. בשבת הקרובה יוצג עיבוד חדש למחזה המוסיקלי "ד"ר דוליטל רופא החיות". הרופא שלמד את שפתן של החיות והחל לשמש להן כרופא וחבר. מתאים לילדים בגילי 7-2.

  מתי: שבת, 4 במאי

  מחיר: 60-50 שקל

  לפרטים: 03-6950156

   

  מציגים בתיה עוזיאל

  תערוכת המחווה לבתיה עוזיאל, "הכינותי בדיעבד", תיפתח בגלריה גרשטיין בתל אביב. התערוכה מוצגת החודש לכבוד שנתה ה- 80 של עוזיאל, המגישה המיתולוגית של תכנית הטלוויזיה הותיקה "מלאכת יד". לצד עבודותיה של עוזיאל יוצגו עבודות של אמנים שונים בהן אלמנטים מוכרים שמזוהים עם דמותה של בתיה עוזיאל, תוך שימוש בחומרים קיימים אך בלתי נחוצים או פסולת, יצירה בעבודת יד והוראת יצירה. ביום שישי, 17 במאי, תתקיים בתערוכה סדנא בהדרכתה של בתיה עוזיאל.

  מתי: חמישי, 2 במאי, 19:00-11:00 ושישי, 3 במאי, 14:00-10:00

  מחיר: ללא תשלום

  לפרטים: 5293826 – 03

   

  מרתון תיאטרון

  מרתון הפקות בוגרי בתי ספר למשחק בישראל הנערך ביוזמה ובהפקה של צוותא, יחשוף זו השנה ה-8 הצגות שנוצרו על ידי תלמידי בתי ספר למשחק. למעלה מ-10 בתי ספר מרחבי הארץ יעלו הפקות שנוצרו על ידם ובהשתתפותם. המרתון יתקיים ב"צוותא" תל אביב.

  מתי: חמישי, 2 במאי

  מחיר: 50-30 שקל

  לפרטים: 03-6950156

   

  בעקבות סיס החומות

  סיור מודרך למשפחות בתל אביב, בעקבות ציפור מיוחדת - סיס החומות. הסיסים ששבו לישראל לאחר שבילו את החורף באפריקה ממלאים בקריאותיהם את רחובות העיר. המטיילים ילמדו על אורח החיים של הציפור ויצפו בה בינות הבתים בתל אביב.

  מתי: שבת, 4 במאי

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 03-6388688

   

  מלחינים ומבצעים

  תלמידי רימון מלחינים ומבצעים שירים של חברי עמותת "אנוש" המתמודדים עם פגיעה נפשית במופע מרגש אשר יעלה על בימת מרכז ענב לתרבות בתל אביב. במופע יבוצעו שירים אשר נכתבו על ידי חברי העמותה והולחנו על ידי קבוצת תלמידים נבחרים מבית ספר רימון.

  מתי: חמישי, 2 במאי, 20:30

  מחיר: 30 שקל במכירה מוקדמת, 50 שקל בערב המופע

  לפרטים: 03-5408882

   

  עקירה והשתרשות

  בבית בנימיני, המרכז לקרמיקה עכשווית, תפתח התערוכה "תל-אביב, ברלין, במעבר". ארבעה אמנים מתחומי יצירה שונים נוגעים בתערוכה זו במכלול משמעויות של היות מהגר לערים רב לאומיות, ציוריות ומחוספסות. התערוכה מציפה את נושא ההגירה החוקית לא מאספקט פוליטי אלא מתוך גישה עיתונאית המלווה ברגישות למשמעותן של עקירה והשתרשות, לתועלות ולבעייתיות הנלוות לתופעה.

  מתי: פתיחה: חמישי, 2 במאי, 19:30 שישי-שבת, 4-3 במאי, 14:00-11:00

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 03-5182257

   

  ירושלים

   

  סדנאות, סיורים ושירה בציבור ללא תשלום

  סוף שבוע ירוק יתקיים בשטחי הטבע העירוני בפארקים הסובבים את ירושלים ויכלול פעילויות לכל המשפחה: סיורים במסלולים ירוקים, סדנאות יצירה, פיקניקים ברחבי הפארקים, ערבי שירה בציבור ואירוע רכיבת אופניים "סובב ירושלים - רוכבים ירוק". אירועים אלו יחשפו בפני המשתתפים את צדדיה הירוקים והיפים של ירושלים במרחבים הפתוחים. האירועים יחלו ביום חמישי בגן הבוטני באירוע חגיגי ובערב שירה בציבור.

  מתי: חמישי-שבת, 4-2 במאי

  מחיר: ללא תשלום

  לפרטים: באתר האינטרנט

   

  הגן הבוטני האוניברסיטאי בירושלים (צילום: רותם פלדנר) (צילום: רותם פלדנר)
  הגן הבוטני האוניברסיטאי בירושלים (צילום: רותם פלדנר)

   

  הנשים שהטביעו חותמן

  סיור בעקבות דמויותיהן של הנשים המשפיעות והמיוחדות של העיר ירושלים, שהטביעו חותמן - האדמו"רית היחידה בהיסטוריה, מלצרית שהפכה לאמו של הקיסר הנוצרי הראשון וקיבעה את קדושת ירושלים, סופית מוסלמית, נביאה מהתנ"ך ושחקנית לשעבר שהפכה לנזיר. את אלו ואחרות "יפגשו" המשתתפים בהר הזיתים ובעיר העתיקה.

  מתי: שבת, 4 במאי

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 03-6388688

   

  מחפשים את אוצר המקדש

  מוזיאון ארצות המקרא ירושלים מציע פעילות משפחתית בעקבות העולם המסתורי העתיק, עם משחק חווייתי, חדר משחקים, מתנות והפתעות. כתבי חידה בעקבות אוצר המקדש ייקחו את המבקרים למסע בזמן בעקבות התרבויות הקדומות ובחיפוש אחר המטמון המסתורי שמתחבא בין העתיקות. חידות ורמזים המוצפנים בין מוצגי המוזיאון יובילו בין תחנות ובין התערוכות ויחשפו תרבויות קדומות. מתאים לילדים בגילי 12-6.

  מתי: שבת, 4 במאי, 14:00-10:00

  מחיר: 40 שקל למבוגר, ילד ללא תשלום בשבת

  לפרטים: 02-561106

   

  מוזיאון ארצות המקרא (צילום: אלי מנדלבאום) (צילום: אלי מנדלבאום)
  מוזיאון ארצות המקרא(צילום: אלי מנדלבאום)

   

  שבת שכולה טבע

  הגן הבוטני האוניברסיטאי בירושלים מזמין את הציבור ל"שַבָּטבע". מידי שבת במהלך חודש מאי יפגשו המבקרים בגן עם מדריכים, תצוגות ואזורי פעילות לילדים.

  מתי: שבת, 4 במאי, 14:00-10:00

  מחיר: 30 שקל למבוגר, 20 שקל לילד, ללא תשלום לתושבי ירושלים (בהצגת ת.ז)

  לפרטים: 02-6794012

   

  דרום

   

  פסטיבל מדרום באופקים

  אירוע הנערך ביוזמת סטודנטים מן המכללה האקדמית ספיר, שמטרתו לעודד תרבות מקומית ועצמאית. הסופר דויד גרוסמן יבוא לאופקים וישוחח עם התושבים בדיוק על הנושא הזה. עוד באירוע: השקת ספר הטיולים של אופקים, סיור מודרך בעיר והופעה של שי גבסו.

  מתי: חמישי, 2 במאי

  מחיר: ללא תשלום.

  לפרטים: 052-5585488

   

  צלילים על רקע נופי אילת

  פסטיבל אילת הבינלאומי השמיני למוזיקה קאמרית מתקיים במלון דן אילת. הפסטיבל מארח אמנים חשובים מתחום המוזיקה הקאמרית העולמית לחגיגה של צלילים על רקע נופי אילת. בין המשתתפים השנה בפסטיבל: שחקן הקולנוע ג'ון מלקוביץ', תזמורת הבארוק "האקדמיה של וינה", הכנר הצעיר ואלרי סוקולוב ואחרים. מלקוביץ' יופיע בפסטיבל עם מופע התאטרון המוסיקלי "הקומדיה השטנית – וידויים של רוצח סדרתי".

  מתי: חמישי-שבת, 4-2 במאי

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 08-6370004

   

  פסטיבל רוק צעיר

  פסטיבל "מקורוק" יתקיים במרכז "ארבעים" שבקיבוץ טללים רמת הנגב. האירוע הינו פסטיבל רוק צעיר מהמקורות, ובו להקות רוק צעירות, אשר במשך שנה עובדות עם אנשי מקצוע מהשורה הראשונה, מוציאות תחת ידן בסופו של תהליך שיר מקורי המתכתב עם סיפור תנ"כי. לאחר התחרות יופיעו תומר יוסף ולהקתו, ולהקת הדור האחרון.

  מתי: חמישי, 2 במאי

  מחיר: ללא תשלום

   

  עוד פעילויות למטיילים ולכל המשפחה, באתר התיירות הישראלי בעריכת רונית סבירסקי

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  להכיר את סיפורו המרתק של המקום. תל חצור
  קרדיט: Skyview
  מומלצים