שתף קטע נבחר

בליכוד מתלבטים: האם לשלב את נתניהו בקמפיין

עד כה טרם הוחלט במטה הבחירות של הליכוד אם ובאיזו דרך ישלבו את ראש הממשלה לשעבר, בנימין נתניהו, בקמפיין הבחירות של הליכוד. בליכוד חוששים מכך שנתניהו ירתיע מצביעי מרכז ושמאל פוטנציאליים

בליכוד עדיין לא החליטו אם לגייס את ראש הממשלה לשעבר, בנימין נתניהו, לטובת קמפיין הבחירות ובאיזו דרך.
נתניהו טרם הוזמן לצילומי שידורי התעמולה של הליכוד הנפתחים הערב (ג'), ולעת עתה נשקלת האפשרות לשלב בקמפיין את תמונותיו,כפי שצולמו ביום פתיחת מערכת הבחירות בשבוע שעבר בבנייני האומה בירושלים.
נתניהו נכח היום בטקס חנוכת בניין היי-טק על שם אחיו יוני נתניהו ז"ל באור יהודה. באותו אירוע קרא נתניהו לתמוך במועמדותו של שרון לראשות הממשלה אך במקביל, הבהיר שיש לקיים בחירות כלליות לכנסת ולהיענות לרצון העם, "כי זו הדרך היחידה לקיים קואליציה יציבה".
נתניהו הוסיף ואמר שבכוונתו לעזור בכל מה שאוכל להביא לניצחונו של שרון. על השאלה האם ישתתף בתשדירים, ענה נתניהו:"אני לא יודע מה סדרי התשדירים. אני אסייע בסיורים, בכנסים, במה שאדרש".
גם שרון הוזמן מבעוד מועד לאירוע חנוכת הבניין באור יהודה, אולם מטה הבחירות של הליכוד הודיע במפתיע על ביטול השתתפותו באירוע, כיוון ששרון אמור היה לנכוח באותה עת באולפני רול בגבעתיים, האולפנים בהם נערכים סרטוני התעמולה של הליכוד.
בעקבות פניות עיתונאים וגורמים אחרים למטה שרון הבינו אנשי המטה, כי ביטול ההשתתפות עלול להתפרש כהחרמת אירוע שבו משתתף נתניהו ולכן, מיהרו במטה להבהיר בשעות הצהריים ששרון יגיע בכל זאת לטקס חנוכת הבניין.
בליכוד חוששים שהופעתו של נתניהו תהיה בעלת אפקט שלילי, משום שנתניהו הביע עד כה רק תמיכה מסוייגת בשרון, וסירב להתייחס ליכולותיו השונות של שרון לכהן כראש ממשלה. בשבועיים האחרונים חזר נתניהו ואמר שיש להחליף את ברק בשרון, שיש לו יכולת להתמודד עם האלימות הפלסטינית בעת הזאת.
לדברי גורם המעורב בקמפיין ההסברה של הליכוד, נתניהו עלול להזיק לשרון יותר מלהועיל, ולכן נזהר המטה בשימוש בו. לדבריו, נתניהו עלול להזיק לקמפיין גם מכיוון אחר: מאוכזבי ברק המצויים בשמאל ובמרכז סולדים בחלקם הגדול מנתניהו ורואים בו אופציה גרועה יותר משרון.
לדברי ח"כ מאיר שטרית, יו"ר מטה ההסברה של הליכוד, נתניהו ישולב בהתאם לצורך בהמשך הקמפיין.
ליאור חורב , דובר מטה ההסברה, מסר ל-ynet, כי "אמנם נתניהו טרם הוזמן לצילומים מיוחדים, אך ככל הנראה הוא יזומן בעתיד הקרוב".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום גילי כהן מגן
נתניהו ושרון בפתיחת הקמפיין
צילום גילי כהן מגן
צילום: שאול גולן
ח"כ שטרית. נתניהו יזומן בהמשך
צילום: שאול גולן
מומלצים