שתף קטע נבחר

כל מלפפון ברדה או שכטר, ואולי ריקן

לבד ממלחמת העולם בתחתית שתסתיים השבת, אנחנו עומדים לפני עונת המלפפונים. עוד רגע הסוכנים עולים על הבמה שמפנים השחקנים והמאמנים. כדי שלא תתבלבלו הכנו עבורכם את חמשת המלפפונים הלוהטים של הקיץ, וזו לא ספקולציה

העונה אמנם עדיין לא הסתיימה, אך למעט קרב ההישרדות המטורף בין 6 קבוצות התחתית, והמאבק על הכרטיס האחרון לאירופה, עושה רושם שכל הקבוצות כבר נמצאות עמוק בהכנות לעונה הבאה.

 

חגיגת ליגת האלופות ב-ynet ספורט:

  

בקרוב מאוד יתחלפו הדיווחים מהמתרחש באימוני הקבוצות, לספקולציות על איזה שחקן ינחת באיזו קבוצה לכמה שנים ואם אפשר אז בכמה כסף. אוצר המילים של הקיץ כבר עושה חימום על הקווים. היכונו לשלל הביטויים הקיציים כמו: סיכם עקרונית, סיכם בראשי תיבות, קרוב לחתימה, הצדדים מתקרבים, מועמד לעזוב, מועמד להגיע. בסוף גם יגיעו החתימות ההשאלות ושאר הדברים עם השורה התחתונה, אבל לפני זה שוק, וככזה קבלו את הסחורה הלוהטת של הקיץ הקרוב. עונת המלפפונים - הנה זה בא. 

 

מלפפונים. קבלו אותם!  (צילום: אמיר לוי) (צילום: אמיר לוי)
מלפפונים. קבלו אותם! (צילום: אמיר לוי)

 

מקום 5: אליניב ברדה

 

החלוץ בן ה-31 שעשה בשנים האחרונות חייל בבלגיה, מסיים בסוף העונה את חוזהו בגנק. ברדה כבר קושר בקיץ שעבר  לשתי התל אביביות הגדולות, אבל המחיר היה גבוה מדי. עכשיו ברדה חופשי והחזרה שלו נראית ריאלית. זה לא סוד שמכבי והפועל ת"א מנסות לשים את היד על ברדה, שעשה פריצת דרך בבלגיה ויכול להיות האקס פקטור בליגה הישראלית.

 

כאמור, העובדה שהיה תחת חוזה יקר במונחים ישראליים מנעה את חזרתו, אך כעת הוא חופשי וכבר אמר למקורביו על רצונו לחזור לארץ. כרגע הקבוצה היחידה שמעוניינת בו היא מכבי ת"א, אך לא מן הנמנע שגם מכבי חיפה ואפילו ק"ש יצטרפו למירוץ בהמשך. הכדור נמצא כרגע בידיים של מיץ' גודלהאר וג'ורדי קרויף, שעליהם להחליט האם לשלם לברדה את המשכורת הגבוהה שהוא צפוי לדרוש- בסביבות 400 אלף דולר לעונה.  

 

ברדה בגנק. צפוי לדרוש 400,000 דולר לעונה  (צילום: AP) (צילום: AP)
ברדה בגנק. צפוי לדרוש 400,000 דולר לעונה (צילום: AP)

 

מקום 4: ישראל זגורי

לכאורה, חלומה של כל קבוצה גדולה: שחקן צעיר ומוכשר שסיפק עונה מצויינת במדי הפועל ר"ג והוכיח שיש לו הרבה מה למכור וגם התבגר. עצם היותו שחקן חופשי רק מגביר את העניין הצפוי בו. עם זאת, העובדה שלמרות היכולת הטובה הוא עדיין לא הצליח לעזור לקבוצתו להישאר בליגה, צריכה להדליק נורת אזהרה, כאשר גם בעיות המשמעת והאופי הנפיץ עלולים לעמוד לו לרועץ. כרגע המועמדת הבולטת לקלוט אותו היא הפועל ת"א, שמחפשת שחקנים צעירים ומבטיחים בדרגת השכר הצנועה יותר בה יכולים האדומים לעמוד, אם כי גם אופצית החזרה לקבוצת נעוריו, מכבי חיפה, נמצאת על השולחן.

 

מה שהופך את זגורי למלפפון עוד יותר חם, זאת העובדה שיש לו דרכון גרמני, מה שיקל עליו מאוד למצוא קבוצה באירופה במידה שאכן יחליט שלא לשחק בעונה הבאה בליגת העל.

 

 

 

זגורי חוגג את שער העליילה לגמר. מנייה בעלייה  (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
זגורי חוגג את שער העליילה לגמר. מנייה בעלייה (צילום: ראובן שוורץ)

 

מקום 3: דיוויד מנגה

למרות בצורת השערים בתחילת העונה, מנגה הוא אחת מההפתעות היותר נעימות של העונה, ו-10 השערים שכבש העונה במדי ר"ג מרשימים מאוד. בנוסף, העובדה שהצרפתי עדיין צעיר יחסית, (24), ויכול לשחק במגוון תפקידים בהתקפה, הופכת אותו למצרך מבוקש מאוד. הבעיה שכרטיסו של מנגה שייך לפרטיזן בלגרד, שצפויה לדרוש כ-200,000 יורו לפחות עבור השאלתו לעונה הקרובה, אם כי במכבי חיפה כבר הודיעו שישקלו בכובד ראש לצרף את השחקן בהשאלה. גם במידה והמו"מ עם מכבי חיפה לא יבשיל בסופו של דבר, סביר מאוד להניח שמנגה ישחק האחת מהגדולות בעונה הבאה.

 

מנגה. מכבי חיפה מתעניינת  (צילום: גיל נחושתן) (צילום: גיל נחושתן)
מנגה. מכבי חיפה מתעניינת (צילום: גיל נחושתן)

 

מקום 2: אבי ריקן

דבר אחד ברור. הקשר שהחזיק כמעט לבדו העונה את בית"ר ירושלים עם 8 שערים,

לא ישאר בעונה הבאה בבירה. זאת מכיוון שלקבוצה הירושלמית המתפוררת אין את היכולת לעמוד במשכורתו, ולכן תיאלץ לשחרר אותו ואת שאר שחקניה היקרים כמו עמית בן שושן ואריאל הרוש. על ריקן צפוי להתקיים קרב סוער בין מכבי חיפה למכבי ת"א, כאשר מצד אחד עומדות היכולות הכלכליות הגבוהות של מכבי, ומהצד השני ההעדפה של בית"ר להעבירו לחיפה, והעובדה שבשורות הירוקים הוא צפוי לקבל תפקיד משמעותי יותר.

 

היתרון הוא שריקן הופך לשחקן חופשי, והשכר שהוא צפוי לדרוש אינו בשמים - בסביבות 300-350 אלף דולר, אך הבעיה הגדול לגביו ריקן היא שכל קבוצה ישראלית שתרצה לקלוט אותו תצטרך לשלם לבית"ר דמי השבחה גבוהים מאוד של למעלה מחצי מיליון ₪, מה שעלול להרתיע את הקבוצות הישראליות. לכן, תיתכן סיטואציה שריקן יעזוב דווקא לאירופה בהתחשב בעלות הכוללת הגבוהה שלו. 

 

ריקן. שחקן חופשי בתום העונה (צילום: חיים צח) (צילום: חיים צח)
ריקן. שחקן חופשי בתום העונה(צילום: חיים צח)

 

מקום 1: איתי שכטר

שכטר נחשב למלפפון קלאסי. גם כוכב גדול ושחקן נבחרת, וגם אחד שהתקשורת מאוד אוהבת וצפויה לדווח כל פיפס משורת המגעים הארוכה עם שלושת הקבוצות המעוניינות בו: מכבי חיפה, הפועל ת"א ומכבי ת"א. ככל הנראה מדובר בשחקן היחיד שמובקש ע"י כל שלושת הגדולות של הכדורגל הישראלי, כאשר במרכז הקרב נגד שכטר עומד המאבק בין הפועל ת"א למכבי ת"א.

 

אמנם כבר היו דיווחים על סיכום בין שכטר למכבי, אך אוהדים רבים של הפועל טוענים כי שכטר הבטיח להם אישית כי לא יחצה את הכביש כפי שעשה ערן זהבי, ואף החלו במסע גיוס מימון להבאתו. במידה ולהפועל יהיה את הסכום הדרוש, ייתכן ששכטר יעדיף את הבית החם בחודורוב על פני האפשרות להופיע בליגת האלופות עם מכבי. הבעיה היא ששכטר עולה, ועולה הרבה מאוד.

 

שכטר מול ווילשייר. הבאתו כרוכה בעלות גבוהה  (צילום: AFP) (צילום: AFP)
שכטר מול ווילשייר. הבאתו כרוכה בעלות גבוהה (צילום: AFP)

 

ראשית מכיוון שכרטיסו שייך לקייזלסאוטרן, והגרמנים ששילמו עליו 3 מיליון יורו מאוד לא

מתלהבים לשחרר אותו במחיר הפסד. לכן, בקייזלסאוטרן צפויים לדרוש בסביבות מיליון יורו על כרטיסו, אם כי יתכן ויסכימו להתפשר על השאלה ברבע מהמחיר. בכל מקרה, ביחד עם עלותו הגבוהה, והעובדה שהוא צפוי לדרוש חוזה ארוך טווח כדי לחזור לארץ, העלות הכוללת של הבאתו מתנפחת למימדים אסטרונומיים עבור שחקן ישראלי, בסביבות 3-4 מיליון ד' לתקופה של 4 שנים, סכום שהושקע במעט מאוד שחקנים ישראלים לאורך ההיסטוריה.

 

הדוגמאות החריגות הם ערן זהבי, ברק יצחקי ויניב קטן. בכל מקרה, אסור לפסול גם את האופציה שמכבי חיפה תנצל את המריבה בין התל אביביות ותגנוב את שכטר מתחת לאף שלהן, כאשר סוכנו רונן קצב ממשיך במקביל לחפש עבורו אופציות באירופה, כך שבאמת מדובר במלפפון חם שיכול למצוא את עצמו בעונה הבאה בהרבה מאוד מקומות.

 

רביבו. צפוי לעזוב את אשדוד בקיץ  (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
רביבו. צפוי לעזוב את אשדוד בקיץ (צילום: ראובן שוורץ)

 

מלפפונים נוספים ששווה להתעכב עליהם:

 

אוהד קדוסי - שהופך לשחקן חופשי, ואחרי כמה עונות טובות בקבוצות תחתית מקווה לקבל הזדמנות בקבוצת צמרת. הפועל ת"א היא המועמדת המובילה לקלוט אותו

 

טוטו תמוז - את השנה האחרונה הוא יעדיף לשכוח, בעיקר בגלל ששיחק בחוסר חשק, אך כעת, כשהוא שחקן חופשי, אין שום סיכוי שישאר בחודורוב. או שתמוז יעבור למכבי ת"א או שיגשים סוף סוף את החלום האירופאי

 

תמוז. אולי סוף סוף אירופה (צילום: עוז מועלם) (צילום: עוז מועלם)
תמוז. אולי סוף סוף אירופה(צילום: עוז מועלם)

 

דוד רביבו - יעזוב כמעט בוודאות את אשדוד בסוף העונה, ולמרות שבגיל 35 השוק שלו בישראל קצת מוגבל, סביר להניח שכמעט כל קבוצות הליגה, בעיקר אלו ממרכז הטבלה ומטה, ישמחו לקלוט אותו.

 

סביטי ליפניה - השחקן שנחשב לעוגן ההגנה של הקבוצה ממורשה בשנתיים האחרונות מסיים חוזה בקיץ. בליפיניה גילו התעניינות מכבי חיפה והפועל ת"א, ויכול להיות גניבה מעניינת במידה ואחת מהגדולות או הקבוצות מהדרג השני תבחר לשים עליו את הידיים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי רוקח
אוהד קדוסי
צילום: אבי רוקח
מומלצים