שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  אקס פקטור ישראל: בני 12-15 נשארים בחוץ
  בגרסה הישראלית של "אקס פקטור" לא יוכלו להתמודד ילדים מתחת לגיל 15, בניגוד למקובל בפורמט - זאת לאחר שלא התקבל אישור ממשרד הכלכלה. גורמים במשרד: "קשה לאשר את הבקשה, הדחות עלולות לגרום נזק נפשי לילדים"

  משרד הכלכלה לא אישר - וב"אקס פקטור" נכנעו. ל-ynet נודע כי בהפקת הגרסה הישראלית לריאליטי המוזיקלי לא ישתתפו מתמודדים מתחת לגיל 15, זאת בניגוד לשאר העולם. הסיבה: אי קבלת האישורים הנדרשים.

   

  "לצערנו, על-פי הנחיות משרד הכלכלה, ילדים מתחת לגיל 15 לא יכולים להשתתף בתוכניות ריאליטי", מאשרים בזכיינית "רשת". "עד לרגע האחרון ניסינו לשכנע את התמ"ת לשנות החלטה זו, ולאפשר השתתפות החל מגיל 12, כפי שקורה בעולם, אך הדבר כאמור לא הסתייע. אנו מודים לכל המתמודדים הכל כך מוכשרים שהכרנו בדרך ומקווים לראות אותם בעונות הבאות".

   

  במהלך ההכנות לתוכנית, פנו מההפקה למשרד הכלכלה בבקשה לאשר השתתפותם של ילדים בגילאי 12-16, כפי שמקובל בפורמט במדינות אחרות. ל-ynet נודע כי גורמים במשרד הבהירו להפקה כי כל עוד ילדים יודחו במהלך העונה - לא יתקבל אישור להשתתפותם, בעקבות החוק לעבודת הנוער האוסר על ילדים לעסוק בעבודות שעלולות לגרום להם ל"בעיות נפשיות" וידרשו "עמידה במתחים".

   

  "בית ספר למוזיקה". שם זה אושר (צילום: ערוץ 2) (צילום: ערוץ 2)
  "בית ספר למוזיקה". שם זה אושר(צילום: ערוץ 2)

   

  גורם במשרד הוסיף כי "במתכונת הנוכחית, קשה לאשר להם את הדבר, אבל נכון לעכשיו ביקשנו הבהרות. הם חייבים להבין שהדחות עלולות לגרום לילדים לנזק נפשי ולמתחים שיפגעו בהם".

   

  התוכנית "בית ספר למוזיקה", שגם בה מתחרים ילדים בגילאים הנ"ל, קיבלה אישור ממשרד הכלכלה והמסחר, כך לפי גורמים במשרד, רק לאחר שהבטיחו שלא יהיו הדחות וביקורות השופטים יהיו מחבקות. "בתוכנית הזאת", מסבירים שם, "התייחסו לילד כאילו שהוא אתרוג וזה היה אחד התנאים שלנו. הם עמדו בתקנות".

   

  צפו: רייצ'ל קרואו ממרת בבכי על הבמה 

   

  בארצות הברית, העונה הראשונה של "אקס פקטור" סיפקה הוכחה לכך שהשתתפות ילדים בריאליטי היא דבר רגיש: רייצ'ל קרואו, שהיתה אז רק בת 13, הודחה רגע לפני הגמר הגדול - ופרצה בבכי קורע לב על הבמה בשידור

  ישיר, מה שעורר סערה תקשורתית גדולה בעולם. קרואו נשכבה על הבמה והשופטים נקראו להרגיעה, כמו גם אמה.

   

  כזכור, אין זו הפעם הראשונה שהפקת "אקס פקטור ישראל" מסתבכת עוד בטרם עלייתה לאוויר. לפני כשבועיים נחשפו ב-ynet עדויות לפיהן זימנו מתמודדות לריאליטי מבלי לשמוע אותן שרות - אלא על סמך המראה החיצוני בלבד.

   

  אילנה דורי מנדלוביץ', מנהלת תיק עבודת הנוער במשרד הכלכלה, מסרה בתגובה: "אחד הפרמטרים שאנחנו בודקים הוא המתחים אצל הילדים, אנחנו רוצים למנוע את זה. חשוב לנו יותר מכל דבר אחר לשמור על הילדים". ממשרד הכלכלה נמסר בתגובה: "למשרד אכן הגיעה פנייה בנושא. לאחר קבלת כל המסמכים הנדרשים מן הפונה, בקשתה תבחן". 

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: Nino Munoz ® 19 TV Ltd & FremantleMedia North America, Inc.
  "אקס פקטור". קשיים להפקה המקומית
  צילום: Nino Munoz ® 19 TV Ltd & FremantleMedia North America, Inc.
  לאתר ההטבות
  מומלצים