שתף קטע נבחר

יריות לעבר מטיילים בנחל ליד מצפה יריחו

על פי המטיילים, הם הבחינו בחשוד נע לעברם ונכנסו למכוניותיהם. לאחר מכן נורו לעברן מספר יריות. איש לא נפגע

יומיים לאחר הפיגוע בצומת תפוח שוב ניסיון לפגוע בישראלים: יריות נורו הערב (ה') לעבר מטיילים בנחל פרת, ליד מצפה יריחו שבתחומי המועצה האזורית מטה בבנימין. כוחות גדולים של צבא ומשטרה הגיעו למקום ופתחו בסריקות. נסיבות המקרה נבדקות.

 

 

האירוע התרחש סמוך לשעה 20:00 אז הבחינו המטיילים בדמות חשודה מתקרבת לעברם. הם מיהרו לחזור לרכבם ולאחר שהחלו בנסיעה נפתחה לעברם אש. תושבים מהיישוב מצפה יריחו, ששמעו את קולות הירי והמטיילים שהגיעו לשער הישוב, הזעיקו את כוחות הביטחון שפתחו בסריקות במהלכן נמצאו מספר תרמילים ועקבות השייכות ככל הנראה ליורה, דבר המאשש את הערכה כי אכן מדובר בניסיון פיגוע.

 

המכונית שנפגעה מהירי הערב (צילום: יהושע שטראוס - סוכנות תצפית) (צילום: יהושע שטראוס - סוכנות תצפית)
המכונית שנפגעה מהירי הערב(צילום: יהושע שטראוס - סוכנות תצפית)

 

המטיילים תיארו בפני אנשי כוחות הביטחון את היורה  ואת נסיבות האירוע ואמרו כי הוא הסתובב במקום בצורה שעוררה את חשדם ועל כן החליטו לעזוב את המקום. במקביל, נערכה בדיקה של כלי הרכב שבו נסעו המטיילים ונמצאו עליו לפחות שתי פגיעות. כוחות צבא ומשטרה גדולים עורכים סריקות באזור הנחל והורו לתושבי מצפה יריחו לשמור על ערנות ולא לצאת מבתיהם.

 

דובר היישוב, משה אייל, אמר: "הגיעו כוחות רבים שבודקים את כל האזור. מבחינתנו

הדבר הזה הוא המשך של אירוע חדירה לישיבה ביישוב בחודש האחרון שלא טופל כראוי. הגיע הזמן שייקחו את העניינים לידיים כדי שלא ייקרו מקרים מסוג זה. אנו מצפים ממשלת ישראל להורות לכוחות הביטחון לקחת את העניינים לידיים".

 

ביום שלישי נרצח אביתר בורובסקי, אב לחמישה בן 31, בתחנת הסעה בצומת תפוח. המחבל, שנתפס על ידי כוחות הביטחון, דקר אותו כמה פעמים בבטנו. כוחות מג"ב שהיו במקום ירו במחבל ופצעו אותו בינוי. כמה שעות לאחר מכן החלו עימותים אלימים ליד יצהר, ושני פלסטינים נפצעו מידויי אבנים לעברם. גם אוטובוס שהסיע תלמידות פלסטיניות נרגם באבנים.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המחשה
צילום: AFP
צילום: יהושע שטראוס - סוכנות תצפית
פגיעת כדור בשלדת הרכב
צילום: יהושע שטראוס - סוכנות תצפית
מומלצים