שתף קטע נבחר

שני צעירים טבעו למוות בבריכה בקיבוץ בערבה

אשה שיצאה לשחיית בוקר הבחינה בגופותיהם של שני הצעירים והזעיקה את כוחות ההצלה. השניים כנראה שתו לשוכרה ונכנסו בלילה לבריכה הסגורה. "לא ברור לנו מה קרה", הודו בקיבוץ

טרגדיה בערבה: מהרט אטלאי בן 25 מקריית גת ובנימין כבדה בן 23 מאשקלון טבעו הבוקר (שבת) למוות בבריכה בקיבוץ יטבתה שבערבה. השניים ככל הנראה שתו לשוכרה, נכנסו בשעות הבוקר המוקדמות לבריכה וטבעו. חברת קיבוץ שהגיעה לשחיית בוקר, הבחינה באחת הגופות והזעיקה את הצוות הרפואי. 

 

גופות שני הצעירים ליד הבריכה (צילום: מאיר אוחיון) (צילום: מאיר אוחיון)
גופות שני הצעירים ליד הבריכה(צילום: מאיר אוחיון)

 

עדכונים נוספים בעמוד הפייסבוק של ynet

 

רופא הקיבוץ, שנמצא כ-40 ק"מ צפונית לאילת, נאלץ לקפוץ מעל השער הנעול, משה אותם מהמים וניסה להחיות אותם, אך בסופו של דבר נאלץ לקבוע את מותם. בשלב זה לא ברור מה גרם לשני הצעירים להגיע לבריכה בניגוד לכללים. הבריכה תישאר סגורה עד מחר, ובמשטרת מרחב אילת חוקרים את האירוע.

 

המשטרה פתחה בחקירה (צילום: מאיר אוחיון) (צילום: מאיר אוחיון)
המשטרה פתחה בחקירה(צילום: מאיר אוחיון)

  

מזכירת הקיבוץ, ענת בן יוסף, סיפרה כי אחד הצעירים שטבעו למוות חבר בקבוצת תל"מ, תוכנית משותפת לתנועה הקיבוצית, התמ"ת ומשרד הקליטה. "כשחברי הקבוצה מגיעים אלינו לקיבוץ, הם עורכים מפגש עם כל בעלי התפקידים בקיבוץ, מקבלים מהם הדרכה והכוונה על כללי ההתנהגות הנהוגים במקום, וחותמים על מסמך ומאשרים שהם מבינים ומשתפים עם זה פעולה. אנחנו הכי מדגישים שאין כניסה לבריכה בשעות שאין מציל".

 

עדי רמות, המקשרת של קבוצת תל"מ ביוטבתה, הוסיפה כי "בסביבות השעה 7 בבוקר קיבלתי טלפון מאחת מחברות הקיבוץ שהשכימה קום לשחיית הבוקר שלה, והיא סיפרה כי הבחינה בגופה

בתחתית הבריכה. הזעקתי מיד את הרופא, אחות נוספת ונהג אמבולנס, רצנו לבריכה, הרופא הגיע ראשון ואני מיד אחריו. משינו גופה אחת מהמים ותיכף ראינו שישנה גופה נוספת לידה, משינו גם אותה, התחלנו בהחייאה".

 

היא סיפרה כי "מיד זיהיתי שאחת הגופות היא של חניך שלי זה כחצי שנה. מדובר בבחור שעשה מסלול צבאי קרבי, והגיע לתל"מ על מנת לנצל את ההזדמנות שהתוכנית שלנו נותנת ללימודים והכנה נוספת לחיים, אחרי השירות הצבאי. הוא עבד אצלנו במזנון, בחור מאוד חרוץ ומיוחד, אהוב מאוד. הוא מאוד רצה להתנדב, מדובר בבחור מאוד חיובי. שום דבר לא הכין אותנו לסיפור הזה. לא ברור לנו מה בדיוק קרה בבריכה, שהייתה סגורה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בנימין כבדה
מהרט אטלאי
צילום: מאיר אוחיון
שוטרים ליד הכניסה לבריכה
צילום: מאיר אוחיון
מומלצים