שתף קטע נבחר

רוצים להכיר את הבוס? הציצו בחתימה שלו

המנהל שלכם חותם בשם פרטי ושם משפחה? כנראה שהוא אדם פתוח. אם הוא משרבט לצידה איור קטן - אפשר להסיק שהוא יצירתי ואם הוא חותם בראשי תיבות - כנראה שהוא אוהב לקצר תהליכים. כך תכירו את המעסיק שלכם טוב יותר

מעוניינים לדעת מה באמת מרגיש המנהל שלכם, האם יש ביניכם קשר ישיר ואם אתם סומכים עליו בקבלת החלטות? בחנו את החתימה שלו: החתימה של אדם היא כלי שמאפשר לאבחן את אישיותו בתחומים שונים ולגלות מי מסתתר מאחוריה. מה חשוב לדעת?

 

עוד על גרפולוגיה - בקריירה

עדכונים נוספים בעמוד הפייסבוק של ynet

 

החתימה מסמלת את הרגש הפנימי היוצא מאיתנו כלפי חוץ. כך למשל, כשאדם בעל חתימה לא ברורה או מקושקשת יכתוב מכתב או כרטיס ברכה לאירוע משפחתי, הוא יקפיד במקרה זה לחתום באופן ברור ולרשום את שמו ושם משפחתו, משום שהוא מרגיש קרוב לאותו אדם שבעבורו נרשמה הברכה.

 

אנשים רבים מנסים לעצב את חתימתם כך שתהיה מרשימה לטעמם ולאופיים, מבלי שהם מודעים למשמעות האמיתית שהיא משקפת. ניתן לחלק את החתימות לשלושה סוגים עיקריים:

 

1. שם + משפחה - אדם פתוח וכנה אשר אינו מסתיר את רגשותיו כלפי הזולת.

 

 

2. שם פרטי בלבד - אדם שנמצא הרחק מבני משפחתו, או שהתקשורת שלו איתם לקויה.


3. חתימה מקושקשת או לא מובנת - אדם שאינו פתוח ושמסתיר את רגשותיו כלפי הזולת. אולי הוא מנסה להסתיר דברים מעברו. 


 

 

לעתים החתימה של אדם עוברת שינויים במהלך חייו של אדם ומתחלפת בין פעמיים לארבע פעמים, אך לפעמים היא גם לא משתנה כלל. בכל מקרה, אותו אדם לעולם אינו יכול לחתום פעמים בצורה שווה. בנוסף, שינויים שאם עובר במהלך חייו כמו חתונה, העלאה בדרגה, מקרי מוות ועוד, עשויים לשנות את צורת החתימה שלו מבלי שהוא מודע לכך.

 

מה מספרת החתימה של הבוס? 

אף אחד לא נולד עם חתימה של מנהל או מנכ"ל, ויש מספר דברים שחשוב לדעת מבחינת גודל החתימה, חוזקה והזוית שלה, שיכולים להעיד על יכולתו של החותם להוציא תוכניות אל הפועל ולהגשים את רצונתיו. אז מה מספרות החתימות של המנהלים שלכם?

  

1. חתימה פשוטה - אם המנהל שלכם חותם בשם ומשפחה, אתם יכולים ללמוד עליו שאין לו מה להסתיר מבחינה רגשית, הוא פתוח כמו ספר, הוא כנה והרגש הוא זה שמוביל אותו ואף עוצר אותו.

 

 

2. חתימה מקושקשת או לא מובנת - אם המנהל שלכם חותם באופן מקושקש ולא מובן, כנראה שיש לו מה להסתיר. הוא לא מוכן לשתף אנשים בעולמו הרגשי, הוא לא מנדב מידע, הוא מאוד חד וישיר והוא "בוס" לכול דבר. יש כאלה שממש לא מצליחים להסתדר איתו.

 

 

3. חתימה + שרבוט או איור - אם המנהל שלכם חותם כך, ניתן ללמוד עליו שהוא אדם בעל יכולת יצירה וחיבור ליופי ואסטטיקה שחשוב לו מאוד כיצד מסתיימים הדברים.

 

4. חתימה אשר בסופה נקודה - אם המנהל שלכם חותם עם נקודה בסיומת, יש לכם עסק עם אדם עם רצון לקבל תוצאות מידיות, כאן ועכשיו. העניין שהוא דורש זאת מכם, משום שהוא עצמו מצליח לעשות זאת.


 

5. חתימה בראשי תיבות - אם המנהל שלכם חותם בראשי תיבות אתם צריכים ללמוד מכך שהוא אדם שמרבה לבצע קיצורי תהליכים, אך הגדולה שלו היא, שהוא לא פוגע באיכות הדברים.


 

6. חתימה בשם בלבד - אם הבוס שלכם חותם רק את שמו הפרטי, הציעו לו כתף ומשענת, יש לו בעיות שקשורות לעברו, איתן עד היום הוא לא התמודד. כמו כן, יכול להיות שהוא נמצא בנתק מבני משפחתו.


 

7. חתימה קטנה - אם הבוס שלכם חותם חתימה קטנה, כנראה שהוא עובר תקופה לא קלה ויש לו בעיה להתמודד עם מצבי לחץ. הוא מנסה לרצות את הבוסים הגדולים ממנו וכשהוא לא משיג את מבוקשו, ביטחונו העצמי נמצא בירידה.  


8. חתימה מובלטת בקו תחתון - אם הבוס שלכם חותם עם קו מתחת שמו, אתם יכולים ללמוד שהוא אדם שמאוד חשוב לו להרגיש יציב בחיים. הוא חייב מסגרת ובשבילה הוא אף יעגל פינות.

 

 

הכותב הוא גרפולוג מומחה, מנהל מכון גרפולוגיה, מאבחן ומאמן אישי, עורך סדנאות גיבוש  למנהלים, לחברות ולארגונים.

  

אין לראות בכתבה זו כתחליף לייעוץ עם מומחה כלשהו. כמובן שאין להשתמש בה על מנת לאבחן אדם. אבחון מקצועי חייב להיעשות על ידי גרפולוג מוסמך ומנוסה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילם: shutterstock
רוצים להכיר את המנהל? הציצו בחתימה
צילם: shutterstock
מומלצים