שתף קטע נבחר

רמת הגולן: 2 פצמ"רים התפוצצו סמוך לגבול

פצצות מרגמה, ככל הנראה תוצאה של ירי תועה, נורו במהלך הקרבות בין צבא אסד למורדים בגולן הסורי. הן התפוצצו בשטח ישראל, אך לא גרמו לנפגעים או לנזק. הערכה: אין קשר בין האירוע ובין התקיפות בדמשק שיוחסו לישראל

שוב נפילות ברמת הגולן: שתי פצצות מרגמה, שנורו במהלך הקרבות בין צבא אסד לבין המורדים בסוריה, התפוצצו אחר-הצהריים (יום ב') סמוך לגדר הגבול בדרום הרמה באזור רמת מגשימים. ככל הנראה מדובר בירי תועה, שכלל גם נפילת פצצה אחת בשטח סוריה. צה"ל לא ירה בתגובה.

 

 

עדכונים נוספים בעמוד הפייסבוק של ynet

 

סמוך לשעה 17:30 נשמע קול נפץ סמוך לגדר הגבול. כוחות גדולים של צה"ל עורכים סריקות במקום שבו נשמע הפיצוץ. ההערכה היא כי לא מדובר בירי מכוון ואין לו כל קשר לתקיפות האחרונות בדמשק, שמיוחסות לישראל. גורמים בצה"ל אמרו כי בשעות האחרונות מתנהלים קרבות עזים בין המורדים לצבא אסד באחד הכפרים הסמוכים לגבול, וכי מדובר בירי תועה ולא בפעולה מכוונת.

 

אזור נפילת הפצצה בגולן (צילום: אביהו שפירא ) (צילום: אביהו שפירא )
אזור נפילת הפצצה בגולן(צילום: אביהו שפירא )

 

אזור נפילת הפצצה (צילום: Google Maps) (צילום: Google Maps)
אזור נפילת הפצצה(צילום: Google Maps)

 

"חזרנו מהשטח, שם יש קרבות מטורפים", סיפר ל-ynet אלבר, תושב רמת מגשימים. "הם יורים אחד על השני מכפר לכפר, הבומים חזקים. אנחנו יושבים על הגדר ורואים הכול". תושבים ביישוב סיפרו כי הדי הפיצוצים מסוריה נשמעו היטב גם כשעה לאחר שהפצמ"רים התפוצצו בשטח ישראל.

 

בעבר התפוצצו פגזים ופצצות מרגמה ברמת הגולן. בכל המקרים היה מדובר בירי תועה. פרט למקרה אחד שבו נפצע חייל באורח קל מאוד, לא היו נפגעים באותן תקריות.

 

במקביל, על רקע המתיחות בצפון בעקבות התקיפה בסוריה, צמצם צה"ל תרגיל

 נרחב בעוצבת הגליל. בפיקוד צפון ואגף המבצעים בצה"ל הוחלט אתמול בתום הערכת מצב לצמצם באופן ניכר תרגיל שנתי רחב שאמור להיערך בימים אלו בפיקוד צפון, בהשתתפות אוגדה 91 החולשת על גבול לבנון.

  

בצבא מעוניינים להמשיך בשמירה על רמת כוננות גבוהה בגזרה, וההחלטה נבעה מרצון להנמיך את סף המתיחות ולמנוע תנועה ערה של כלי רכב צבאיים בכבישי הצפון, וכן תנועה ערה של כוחות צבא והצלה.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אביהו שפירא
אזור נפילת הפצצה
צילום: אביהו שפירא
מומלצים