שתף קטע נבחר

יוסי אולמרט הוכרז כעד עוין במשפט הולילנד

אחיו של ראש הממשלה לשעבר העיד במשפט הולילנד כי אינו זוכר דבר מפגישותיו עם עד המדינה. זאת להבדיל מפרטים שמסר בחקירתו בעבר, על המחאות שקיבל בתחילת שנות ה-2000. לפיכך הוכרז עד עוין

בית המשפט המחוזי בתל אביב הכריז היום (ב') על יוסי אולמרט, אחיו של ראש הממשלה לשעבר, עד עוין. זאת כיוון שעדותו במשפט עומדת בסתירה לדברים שאמר בחקירתו בפני הרשויות בארה"ב, בדבר המחאות שקיבל משמואל דכנר, עד המדינה במשפט הולילנד. כתב האישום מייחס לאהוד אולמרט לקיחת שוחד.

 

עדכונים נוספים בעמוד הפייסבוק של ynet

 

עדותו של יוסי אולמרט, שעזב לארה"ב עקב הסתבכות בחובות, התקיימה בשיחת ועידה מצולמת. התובעים במשפט, עורכי הדין ליאת בן ארי ויונתן תדמור, וכן סנגורו של אהוד אולמרט, עו"ד רועי בלכר, ישבו עמו במשרד המשפטים האמריקני בוושינגטון כדי לשמוע את עדותו, וגם אהוד אולמרט ישב בפינת החדר והאזין לעדות. באולם בית המשפט המחוזי בתל אביב ישב השופט וכן נציגים נוספים של התביעה וההגנה.

 

בחקירה בפני הרשויות האמריקניות בשנת 2010 העיד יוסי אולמרט כי קיבל המחאות מדכנר במספר מקרים, ואף נקב בסכומי הכסף שהועברו לידיו. הוא העריך כי הכספים ניתנו בסוף 2002 ובתחילת 2003. אך היום אמר שאינו זוכר כי קיבל המחאה מעד המדינה וביקש "שיראו לי ולו גם, עותק אחד של צ'ק שניתן לי ממר דכנר. ביקשתי הוכחה שתעזור לי לרענן את זיכרוני. אני אומר בצורה חד משמעית, אני לא יכול לומר בוודאות שהיו המחאות כאלה וסכומים כאלה". בנוסף הדגיש לאורך כל העדות: "אהוד אולמרט אחי לא היה קשור באיזושהי צורה ביני לבין דכנר. אני לא הזכרתי אותו ודכנר לא הזכיר אותו, חד וחלק אני אומר את הדברים האלה". 

 

בנוסף העיד כי אינו זוכר פגישה נוספת שעליה העיד במשטרה עד אחר במשפט, אברהם נתן. זה טען כי ראה את יוסי אולמרט יוצא ממשרדו של דכנר וניירות בידו. במשטרה טען כי מדובר היה בהמחאות, אולם בבית משפט חזר בו ואמר כי לא בכך מדובר: "לא הייתי במשרד של דכנר, אני לא יודע איפה המשרד ואני לא זוכר פגישה כזאת".

 

כשנשאל כיצד ידע לתאר ב-2010 בפרטי פרטים את הפגישה עם דכנר שבה נתן לו את ההמחאות, את מספרן ואת הסכומים שבהם מדובר, כמו גם את דבריו של דכנר עת נתן לו אותן, או מה עשה עם ההמחאות, כולל העובדה שלא העביר אותם לידיו אחיו אהוד, השיב: "מעולם לא שיתפתי את אהוד בפגישה עם דכנר".

 

משמעות ההכרזה על אולמרט כעד עוין היא שהפרקליטות תוכל להגיש את תמלול אמירותיו מהחקירה בארה"ב לבית המשפט, ותבקש שהשופט יקנה לתמלול עדיפות על פני עדותו היום. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום אלדד רפאלי
יוסי אולמרט
צילום אלדד רפאלי
צילום: יובל חן
שמואל דכנר
צילום: יובל חן
מומלצים