שתף קטע נבחר

בית"ר ירושלים מציגה: עידן הפזרנות נגמר

כמה כסף הזרים ארקדי גאידמק בתחילת תקופת הבעלות וכמה היום? מסמך פנימי של המועדון מציג את הפערים האדירים

בית"ר ירושלים אמנם הצליחה לשרוד בליגת העל, אבל לא ברור לאן פניה מועדות. סערת הצ'צ'נים היא לא הבעיה היחידה של המועדון. הצרה האמיתית נותרה כסף. יותר נכון היעדר כסף.

 

עוד ב-ynet ספורט:

 

עתיד המועדון יידון היום בפגישה במשרדו של עו"ד ישראל שלו, המייצג את הבעלים ארקדי גאידמק, בהשתתפות ראשי הקבוצה, נציגי העמותה ואנשי הדירקטוריון. אחת האופציות שיהיו מונחות על השולחן תהיה הקפאת הליכים, כשמשמעות הדבר היא מכירת שחקנים.

 

האפשרות השנייה היא המשך המתכונת הנוכחית, אך לא ברור כמה כסף ישים גאידמק, אם בכלל. אפשרות שלישית, שנראית כרגע חלום רחוק עבור האוהדים, היא בעלים חדש.

 

בשורה התחתונה: עידן הפזרנות בבית"ר נגמר מזמן. מסמך שהגיע ל"ידיעות אחרונות" ו-ynet ספורט מציג את הירידה המתמדת במספרים מאז רכש גאידמק את המועדון לפני שבע שנים ועד היום. ההישגים בהתאם.

 

 

לדוגמה, בעונת ‭2006/7‬ שכר השחקנים הכולל עמד

על ‭62.775‬ מיליון שקל, לעומת ‭9.865‬ מיליון בעונת ‭,2011/2‬ ו־11 מיליון העונה. סך ההוצאות בעונתו הראשונה של הבעלים עמד על כ־140 מיליון שקל, לעומת 24 מיליון כיום.

 

הירידה הדרמטית חלה בארבע העונות האחרונות (כשאיציק קורנפיין משמש כיו"ר). בתקופה זו גאידמק הזרים רק שלושה מיליון שקל (שני מיליון העונה‭.(‬

 

אגב, מהרגע שהחלה מחאת האוהדים, הקבוצה הפסידה לא פחות משלושה מיליון שקל. בית"ר סוחבת גירעון של כ־10 מיליון שקל: שבעה מיליון חובות עבר, שלושה מיליון חובות העונה, והתחייבויות עתידיות בסך חמישה מיליון שקל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חיים צח
ארקדי גאידמק
צילום: חיים צח
מומלצים