שתף קטע נבחר

אליס שלזינגר מאיימת לתבוע את איגוד הג'ודו

הג'ודאית שלא יצאה לאליפות אירופה לאחר שנסיעת מאמנה לא מומנה, שלחה מכתב התראה לפני תביעה ובו שטחה את טענותיה. האיגוד בתגובה: "להיות ספורטאי בנבחרת זו זכות ושלזינגר מעמידה לכך תנאים"

הג'ודאית אליס שלזינגר שלחה הבוקר (ג') מכתב התראה לפני תביעה באמצעות עורך דינה אמיר רוזנברג, לחברי הוועדה המקצועית של איגוד הג'ודו, בו היא שוטחת את טענותיה ודורשת את צמצום הנזק המקצועי שכבר נגרם לה, לטענתה.

 

עוד ב-ynet ספורט:

 

שלזינגר, שלקחה חלק במשחקים האולימפיים בבייג'ינג ובלונדון, לא יצאה לאליפות אירופה האחרונה שנערכה לאחרונה בבודפשט, לאחר שאיגוד הג'ודו סירב לטענתה לממן את יציאתו של מאמנה ובן זוגה, פבל מוסין. שלזינגר טוענת בין היתר לניגוד עניינים חמור, הולכת שולל את הציבור, מעילה באמון, פגיעה במנהל תקין, ניהול התכנסות פיקטיבי ועוד.

 

שלזינגר ומוסין (מימין). טוענת כי האיגוד סירב לממן את יציאתו לבודפשט (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
שלזינגר ומוסין (מימין). טוענת כי האיגוד סירב לממן את יציאתו לבודפשט(צילום: אורן אהרוני)

 

באחד הסעיפים שצוינו במכתב נטען כי חברי הוועדה המקצועית ידעו כי מינהל הספורט מוכן לפתור את הבעיה הכספית של הוצאת מוסין לאליפות אירופה אולם יו"ר האיגוד, משה פונטי, הודיע על דעת עצמו למינהל הספורט כי הוא מסרב לאשר את התשלום עבור כך.

 

מהכתב עולה השתלשלות עניינים בכל הקשור להתכנסות הוועדה המקצועית אליה זומנה שלזינגר, במטרה להשעותה מפעילות בנבחרת ישראל. עוד נכתב כי מאמן נבחרת הנשים, שני הרשקו, שלח מכתב ובו לכאורה טען כי הרחיק את שלזינגר מפעילות בנבחרת לשבועיים, לאחר שזו כביכול הודיעה לו שלא תצא לאליפות אירופה. שלזינגר טוענת כי המכתב נשלח שעה לפני שזומנה לוועדה המקצועית. 

  

מאמן הנבחרת שני הרשקו עם ירדן ג'רבי (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
מאמן הנבחרת שני הרשקו עם ירדן ג'רבי(צילום: אורן אהרוני)

 

עו"ד רוזנברג מוסיף במכתב ההתרעה בפני חברי הוועדה, קטע מצוטט ממכתב קודם אותו שלח שני אל שלזינגר ב-18 באפריל 2013: "אני חושב שאת עושה טעות מקצועית כשאת מחליטה לא לצאת לאליפות אירופה, ההשתתפות באליפות אירופה היא זכות גדולה לכל ספורטאית נבחרת ובפרט לספורטאית במעמדך. את צריכה לקחת בחשבון שלהחלטתך עלולות להיות השלכות עתידיות. אני מעביר את החלטתך והמייל ששלחת לידיעתו וטיפולו של מנכ"ל האיגוד".

 

במכתב ההתראה בפני תביעה שנשלח לחברי הוועדה, מצורפת המשך ההתכתבות בין אליס לשני, כפי שכתבה אליס:

 

"שלום שני, ההחלטה לא להוציא אותי היא של איגוד הג'ודו, לא שלי. אני רוצה לייצג את ישראל ושמחה לעשות את זה, ואני מראה את זה יום יום שעה שעה, כפי שאתה יודע, אבל זורקים אותי החוצה. זה בא לידי ביטוי, עכשיו, בין היתר, בשלילת המימון של יציאת המאמן האישי שלי לתחרויות איתי, ימים אחדים לפני אליפות אירופה, למרות שמינהל הספורט הצהיר כי הוא מוכן לייחד כספים לנושא המאמן האישי לתחרויות.

 

יו"ר איגוד הג'ודו, משה פונטי (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
יו"ר איגוד הג'ודו, משה פונטי(צילום: אורן אהרוני)

 

"זה בא לידי ביטוי במכתבים של המנכ"ל, שנשלחים לפני התחרות, עם עותק אליך, ששום ספורטאי אחר לא יכול היה להבליג עליהם, כפי שאני עשיתי, למרות ההשפלה הכרוכה בהם, והפגיעה האישית בי.

 

"ההחלטה למנוע ממני את הטיסה לאליפות אירופה היא של איגוד הג'ודו, שיודע שאין לי אלפי שקלים ובוודאי לא עשרות אלפי שקלים להוציא על תחרויות בחו"ל. חשוב לי להבהיר שאני לא כועסת עליך בכלל. אתה מאמן אישי של ירדן ג'רבי. אתה צריך לשמוח בשמחתה כפי שפבל שמח בשמחתי, ולתת לה כתף כשהיא ברגעים קשים, כפי שפבל נותן כתף לי. אתה צריך לסייע לה ככל יכולתך באימונים, כפי שפבל צריך לסייע לי באימונים שלי.

 

"חשבתי האם אני כועסת על כך שאתה לא מביע עמדה נחרצת על כך שמניעת יציאה של מאמן אישי עם הספורטאי לתחרויות, בוודאי לאליפות אירופה, מהווה פגיעה קטלנית בספורטאי.

 

החמיצה גם את התחרות בבאקו. שלזינגר (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
החמיצה גם את התחרות בבאקו. שלזינגר(צילום: אורן אהרוני)

 

"אתה הראשון שיודע זאת. רגשותיי מעורבים. אני מכבדת את זה שאתה שומר על הבנות שלך, אותן אתה מאמן באופן אישי מצד אחד, אבל מצד שני, חשוב להתעלות מעל כל אלו, ולהילחם על מה שאתה היית מצפה מאחרים לעשות, אם המצב היה הפוך".

 

במכתבו מציין עו"ד רוזנברג דרישות לתיקון מיידי של העוולות לכאורה, שהתרחשו וכוונו נגד אליס ולבצע את הפעולות הבאות: ייזום וועדת חקירה לבירור הנסיבות בהן, בניגוד לתקנון האיגוד, נלקחו מהוועדה המקצועית הסמכויות הקשורות לנבחרת ישראל.

 

דרישות נוספות במכתב: חקירת נסיבות החזרת הסמכויות באופן חלקי בשעה 23:00 שנועדו אך ורק לצורך "ענישתה" של אליס ומניעת יציאתה לתחרות בבאקו. חקירת התנהלות הדיון בוועדה המקצועית, חקירת הקשרים בין חברי הוועדה לבין עצמם, ובין חברי הוועדה לאיגוד הג'ודו ובחינת ניגודי העניינים בוועדה.

 

האיגוד: "זכות להיות בנבחרת, שלזינגר מעמידה תנאים"

גורם באיגוד הג'ודו מסר בתגובה: "הררי המילים והסיפורים לא יכסו על עובדה אחת פשוטה - להיות ספורטאי בנבחרת ישראל זו זכות ושליזנגר מעמידה לכך תנאים, מנהלת משאים ומתנים ובשורה התחתונה - סירבה לצאת לאליפות אירופה. על כך לא ניתן לכסות, גם לא במכתב של 200 עמודים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורן אהרוני
אליס שלזינגר
צילום: אורן אהרוני
מומלצים