שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  חריש: פחות דירות יימכרו לציבור החרדי

  חברת אשדר, מהבולטות שזכו במכרז לבנייה בחריש, הודיעה כי תמכור את זכויותיה להקמת 600 יחידות דיור לקבוצות רכישה המיועדות לציבור החילוני והדתי-לאומי. המשמעות: יותר אפשרויות רכישה לחילונים, פחות דירות לחרדים

  מפלה לחרדים בחריש ? חברת הבנייה אשדר מקבוצת אשטרום, שזכתה בחודש ינואר האחרון במכרז של מינהל מקרקעי ישראל בקרקע לבניית 490 יחידות דיור בעיר חריש, הודיעה הבוקר (ג') כי התקשרה בהסכם אופציה למכירת זכויותיה על הקרקע לצד שלישי בתמורה ל-70 מיליון שקל.

   

  חריש - כותרות אחרונות בערוץ הנדל"ן :

   

  אשדר, המנוהלת על ידי ארנון פרידמן, התקשרה עם קבוצת הרוכשים החילונית-דתית לאומית "חריש הירוקה", הפועלת יחד עם "מנהל מגורי ישראל" מקבוצת מליבו. בזכות ההקלות שניתנות על ידי הממשלה, ההערכות הן כי מספר יחידות הדיור שייבנו על קרקע זו יעמוד על כ-600, ול-ynet נודע כי הקבלנית המבצעת צפויה להיות חברת אורתם מליבו.

   

  בימים אלו עורכות "חריש הירוקה" ו"מנהל מגורי ישראל" כנסי מכירות מרתוניים למכירת הדירות. מדובר בפרויקט השני אותו מנהלות הקבוצות, שבקרוב יהפכו לעמותה אחת, בעיר חריש.

   

  הפרויקט הראשון "נאות חריש" כבר שווק במלואו ויכלול כ-700 יחידות דיור. הפרויקט הנוכחי יכלול, כאמור, 600 יחידות דיור נוספות - מה שהופך את "חריש הירוקה" ו"מנהל מגורי ישראל" לקבוצת הרוכשים הגדולה ביותר בחריש - עם 1,300 יחידות דיור. האוכלוסייה המעוניינת בדירות אלה מורכבת מחילוניים ומדתיים-לאומיים.

   

  "בחריש קרה הבלתי יאומן"

  "בחריש קרה הבלתי יאומן", אומר ל-ynet חמי בר-אור מקבוצת "חריש הירוקה". "העסקה עם אשדר היא עסקה שוברת שוויון מבחינתנו והיא מכריעה את עתיד חריש לכיוון ברור - העיר תהיה פתוחה לכל".

   

  "חריש לימדה אותי מהו כוחה של אחדות אמיתית. היא מסמלת בעיני את הערכים שגדלנו עליהם", מוסיף מוטי פלד, מנכ"ל מנהל מגורים ישראל. "מרגש אותי לראות אלפי משפחות מוכנות לגור יחד עם כל הזרמים וכל הסוגים, משפחות שרואות בעין טובה את הזולת".

   

  לפיכך, תמונת המצב העדכנית בחריש כעת נוטה לטובת החילוניים: קבוצות "חריש הירוקה" ו"מנהל מגורי ישראל" יבנו בסך הכל 1,300 יחידות דיור המיועדות לחילוניים ולציבור הדתי-לאומי. עמותת "נאות חנן" תבנה 750 יחידות דיור שרובן יאוכלסו על ידי הציבור הדתי-לאומי וכן על ידי חילונים. ועמותת "בית וגן" תאכלס גם היא 118 יחידות דיור במשפחות דתיות-לאומיות ברובן לצד משפחות חילוניות.

   

  ומה לגבי החרדים?

  בתוך כך נודע כי בניגוד להודעה מלפני כשבועיים על כך שחברת ג'י הנדסה תמכור 244 יחידות דיור לקבוצה חרדית בחריש - הדבר ירד מהפרק. את הדברים אמר ל-ynet ישראל זעירא, מנכ"ל חברת "באמונה", המנהלת את עמותות "נאות חנן" ו"בית וגן", אשר לו מניות בחברת ג'י הנדסה.

   

  עם זאת, חברת "באמונה" אף מנהלת עמותה חרדית בשם "תמימי דרך" של חסידי ברסלב. במסגרת זו היא עתידה לבנות 72 יחידות דיור המיועדות לציבור החרדי.

   

  עמותות חרדיות נוספות הן עמותת "ערבים לדיור" שמחזיקה בזכויות לבניית 300 יחידות דיור לציבור החרדי, ועמותת "לעובדתך באמת" שצפויה לבנות 700-600 יחידות דיור לציבור החרדי-ספרדי.

   

  בנוסף, עמותת "שילת דניאל" תבנה 150 יחידות לציבור הדתי-חרדי ודתי -לאומי, עמותת "בחריש קציר תשבות" תבנה 60 יחידות דיור לציבור החרדי ו"העמותה לדיור בר השגה" תבנה 70 יחידות דיור לציבור זה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הפגנת מחאה בחריש. "לא לחרדים בלבד"
  צילום: נטלי בר-אור
  מומלצים